Ayva çekirdeği jeli nedir nasıl hazırlanır

| 2013/07/07 | 0 Comments
Ayva

Ayva

Ayva, çiçeğinden yaprağına, meyvesinden çekirdeğine mucize etkiler gösteren çok faydalı bir besindir. Antioksidan, paraben ve parafin içermesi nedeni ile ayva çekirdeği cilt için oldukça önemlidir. Tamamen doğal ve saf olan ayva çekirdeği her türlü cilt için fayda sağlar. Kozmetik firmalarının da kullandığı ayva çekirdeği cildi gerginleştirme, parlaklık kazandırarak canlılık verme ve sivilce giderme konularnda çok marifetlidir.

Ayva Çekirdeği Jeli Hazırlanması

3-4 adet ayvadan çıkartacağınız çekirdekleri ½ çay bardağı ılık su içerisine koyarak ağzı kalı bir şekilde 5 gün bekletmeniz gerekir. 5 gün sonra sıvının jel kıvamına dönüştüğünü fark edeceksiniz. Kapaklı bir kavanozda jelinizi buzdolabında saklamanızı öneririz. Jeli oluşturmak için kullandığınız su yerine eğer imkanınız var ise gülsuyu ya da saf su kullanırsanız başarı çok daha kısa sürede fark edilecektir.

Cildimiz için gereken bu müthiş jelimizi hazırladık, peki ayva çekirdeği jeli nasıl kullanılır? İşte size birkaç küçük ipucu;

  • Hazırlanma tarifini verdiğimiz ayva çekirdeği jelini temizlenmiş yüzünüze ve isterseniz dekolte bölgenize yedirerek sürebilirsiniz. C vitamini içeren bu jel cildinizdeki lekelerden sizi kurtaracak, cildinizi gençleştirecek ve gerginleşmesini sağlayacaktır.
  • Hazırlanma tarifini yukarıda açıkladığımız ayva çekirdeği jeli içerisine kaliteli bal ekleyerek kıvamı arttırabilirsiniz. Krem haline ulaşan bu kıvamı cilt kremi olarak kullanabilirsiniz.
  • Açıkladığımız jel ya da krem kıvamını yüzünüzde yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkamanız ve bu işlemi düzenli uygulamanız halinde sivilce ve lekelerden kurtulursunuz. Aynı zamanda kırışıklıklarınız giderilerek cildiniz sıkılaşır ve gerginleşir.

Tamamen doğal olması nedeni ile hiçbir yan etkisi olmayan ayva çekirdeği jelinin nasıl hazırlanacağını ve uygulanacağınızı sizlerle paylaştık. Bebek gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız ayva çekirdeği jelini hazırlayıp dolabınızda bulundurmanızı ve düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Benzer Yazılar

Kahve kullanarak kendi selülit ilacınızı tasarlayı... Kahvenin içinde bolca bulunan kafein selülitli bö...
Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? Ne yapabilir... Sivilceler yok olduktan sonra bile , ke...
Sarkık göğüs kader değildir   Yerçekimi göğüslerinizin üzerinden neredeyse geçiş ...
Boyun kırışıklıklarınız için egzersizler İnsanlar hiçbir zaman “Hindi boyun” görünümünü ...
Tırnak kırılmasını nasıl tedavi edebilirsiniz?... Kırılan ve soyulan tırnaklar çok çeşitli çözüm...
Limon suyu ile siyah nokta temizleme yöntemleri Limon suyu içerdiği asitler ile bir cilt dostudur. Limon suyunda ...
Bacak inceltme nasıl yapılır Bacakların bütününü ve alt bacakları inceltmek kolay olm...
Saç bakım yağı nasıl yapılır? Yoğun iş ortamında saçlar çok yıpranıyor. Saçınızın durumunu ...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir