Boyalı saç için öneriler

| 2012/09/05 | 0 Comments

boyalı saçlarSaçınızı boyamak size hoş bir değişiklik verebilir. Saçlarınızı boyadıktan sonra sürekli farklı renkler denemek isteyebilirsiniz veya beyaz tellerden dolayı saç boyamak sizin için zorunluluk halini almış olabilir. Saçlarınızın sağlıklı ve canlı kalması için saç bakımı önemlidir.

1

Ayda bir saçlarınızın ucunu kesin. Bu saçınızı sağlıklı tutmak yardımcı olacak ve kırık uçları ortadan kaldıracaktır.

2

Boyalı Saçlar İçin Loreal Color Vive Şampuan ve Saç Kremi deneyebilirsiniz. Bu boyalı saçlar için iyi bir şampuandır. Her gün bir kez saçınızı yıkamaya çalışmalısınız. Bu saçlarınızı kurutmadan rengini korumanıza yardımcı olacaktır.

3

Kullandığınız saç kremi de önemlidir. Şampuanınızın boyalı saçlar için olması yeterli değildir. Bu nedenle saç kreminizin de boyalı saçlara özel olarak üretildiğine dikkat edin.

4

Saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakın. Kurutma makinesi ile saç kurutmak saçlara zarar verir. Eğer saç kurutma makinesiyle kurutmanız gerektiğini düşünüyorsanız, düşük ısı ayarını kullanın.

5

Saç maşasından uzak durun.Isı saçlarınıza hasar verir. Özellikle boyalı saçlar kırılmaya ve hasar görmeye karşı dayanıklı olmadığından saçlarınız ısıdan çok kötü etkilenir. Eğer saçlarınızın kıvırcık olmasını istiyorsanız saçlarınızı ıslakken sarıp kurumaya bırakabilirsiniz.

6

Düzenli olarak spor yapıyorsanız yüzerken bone kullanın. Bir çok spor salonunda bu uygulama zorunlu olmasına rağmen bazı spor salonları bu konuda aynı özeni kullanmıyor. Bunun bir zorunluluk olup olmamasına bakmadan bone kullanmalısınız. Klor saçlarınıza yeşil bir ton verir ve bunu hiç istemezsiniz!

Benzer Yazılar

Saçı güçlendiren şeyler çok uzağınızda değil... Hoş görünmek için pürüzsüz ve parlak saçlara sahip olmak nefis...
Saçınızdaki elektriklenmeyi nasıl giderebilirsiniz... Özellikle hava sıcaklığının düştüğü ve havanın kur...
Yağlı saç derisi neden olur? Nasıl tedavi edilir?... Bayanların en çok yakındığı saç tipi yağlı saçla...
Saçları güçlendiren beslenme programı Sağlıklı saçlara sahip olan kişiler er ya da geç hallerine şük...
Voila 3.0 Koyu Kestane Voila profesyonel saç boyası dendiğinde akla gelen ilk isim olarak...
Azalmış saçları şekillendirmek için ipuçları... İnce saçlara sahipseniz, saçlarınız dökülme nedeniyle azalmışsa ya da saç ekimi yaptırdıysanız, bunları daha dolgun hale getirmek için bazı kolay uygu...
Kırılan saçlar nasıl onarılır? Eğer saçlarınız sık sık kırılıyorsa şunu bilin ki yalnı...
Boyalı yıpranmış saçlara bakım Boyalı saçlar yıpranmaya çok daha meyillidi...

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Boyama

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir