Cildin kırışmaması için neler yapılır?

| 2012/08/10 | 0 Comments
Gatuline ile cilt bakımı

Gatuline ile cilt bakımı

Cildimiz vücudumuzu dış etkenlerden korur ve vücut içerisinde bulunan toksinleri dışarı atarak vücudu rahatlatır. Ayrıca vücut ısısını dengelemek için de önemli işlevleri vardır. Cilt güzelliği kişinin tüm güzelliğini belirleyecektir. İyi bir cilt bakımı yapmazsak kırışıklıklar oluşabilir. Cildin doku yapısı da çok önemlidir. Cildin doku yapısını güneş, hava kirliliği, ısı değişikliği değiştirebilir. Dokudaki değişimler cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olacaktır.

Cildin kırışmaması için cildi nemlendiren, besleyen ve doku yapısını koruyan maddelerle cildi desteklememiz gerekiyor. Bunlar gatülin, kil, vitaminler ve meyve asitleri olarak sayılabilir.

Cildinizde kırışıklık oluşmaması için özellikle nem dengesinin korunması gerekir. Cilt kuru oldukça kırışıklık da çoğalacaktır. Cildimizin bakımını yaparken nemlenmesini ve elastikiyetini arttırmasını desteklemeyiz. Cilt altındaki bağ dokunun meydana gelmesine yardımcı olan elemanların desteklenmesi gerekmektedir.

Ciltte kırışıklık en çok hareket halindeki bölümlerde meydana gelir. Bedenimizde eklem yerlerinde kırışıklık görülürken yüzde de mimikleri oluşturan kasların bulunduğu noktalarda kırışıklık oluşmaktadır. Göz çevresinde kaz ayakları, dudak çevresindeki ve alındaki çizgiler, burun çevresindeki tavşan çizgileri gibi yüzdeki en sık kaslarımızı kullandığımız bölgelerde çizgiler oluşur.

Gatuline ve doğal kil cildin doku yapısını toparlar. Elastik elemanların ve bağ dokusunun oluşmasına yardımcı olur. Hücre yapısının yenilenmesine yardımcı olur. Gatuline ve doğal kil cilt bakımı için mucize malzemelerdir.

Benzer Yazılar

Pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olunur? Hepimiz kusursuz bir ciltle dünyaya geliriz. Fakat zaman, inc...
Selülit tedavisi yöntemleri Selülit tedavisinde çeşitli yöntemleri duyuyoru...
Günlük yüz bakımı Cilt tipinize göre günlük yüz bakımınızı yaptınız. Aksat...
yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer Bazı cilt tipleri kahverengi lekelerin oluşması...
Diyabetik ayak bakımı Ayak bakımı şeker hastaları için son derece önemlidi...
Yüzde güneş yanığının evde tedavisi Güneş yanığı o kadar çabuk gerçekleşir ki, siz güneş kremi sürmeyi hatırlayana kadar çoktan yanmış olabilirsiniz. Yanmış yüzün acısını hafifleten ve r...
Sivilcelerden kurtulma yolları nelerdir? Sivilceler herkesin başına gelebilen, yaygın ...
Kırışıklıklar için maske Cilt bakımı Anti-aging ve kırışıklık tedavileri her...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Kırışıklık

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir