Cildin kırışmaması için neler yapılır?

| 2012/08/10 | 0 Comments
Gatuline ile cilt bakımı

Gatuline ile cilt bakımı

Cildimiz vücudumuzu dış etkenlerden korur ve vücut içerisinde bulunan toksinleri dışarı atarak vücudu rahatlatır. Ayrıca vücut ısısını dengelemek için de önemli işlevleri vardır. Cilt güzelliği kişinin tüm güzelliğini belirleyecektir. İyi bir cilt bakımı yapmazsak kırışıklıklar oluşabilir. Cildin doku yapısı da çok önemlidir. Cildin doku yapısını güneş, hava kirliliği, ısı değişikliği değiştirebilir. Dokudaki değişimler cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olacaktır.

Cildin kırışmaması için cildi nemlendiren, besleyen ve doku yapısını koruyan maddelerle cildi desteklememiz gerekiyor. Bunlar gatülin, kil, vitaminler ve meyve asitleri olarak sayılabilir.

Cildinizde kırışıklık oluşmaması için özellikle nem dengesinin korunması gerekir. Cilt kuru oldukça kırışıklık da çoğalacaktır. Cildimizin bakımını yaparken nemlenmesini ve elastikiyetini arttırmasını desteklemeyiz. Cilt altındaki bağ dokunun meydana gelmesine yardımcı olan elemanların desteklenmesi gerekmektedir.

Ciltte kırışıklık en çok hareket halindeki bölümlerde meydana gelir. Bedenimizde eklem yerlerinde kırışıklık görülürken yüzde de mimikleri oluşturan kasların bulunduğu noktalarda kırışıklık oluşmaktadır. Göz çevresinde kaz ayakları, dudak çevresindeki ve alındaki çizgiler, burun çevresindeki tavşan çizgileri gibi yüzdeki en sık kaslarımızı kullandığımız bölgelerde çizgiler oluşur.

Gatuline ve doğal kil cildin doku yapısını toparlar. Elastik elemanların ve bağ dokusunun oluşmasına yardımcı olur. Hücre yapısının yenilenmesine yardımcı olur. Gatuline ve doğal kil cilt bakımı için mucize malzemelerdir.

Benzer Yazılar

Çikolatalı yüz maskesi ile bitkisel bakım   Güney ve Orta Amerika’daki kabileler uzun...
Doğal göğüs büyütme Göğüs büyümesini teşvik etmek için çeşitli yollar vard...
Evde kolayca saçlarınıza yağ ile bakım yapın Yağ ile bakım saçlarınızı ve saç kökleriniz daha yumuşak, s...
Bitkisel banyo yağı ve cilt temizleyicisi Rahatlatıcı bir banyo için müzik, s...
Selülit tedavisi yöntemleri Selülit tedavisinde çeşitli yöntemleri duyuyoru...
Nemlendirici yağlar nelerdir? Nemlendirici yağlar cildinizin doğal yağlı görünümü için...
Bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olun Herkes bebek gibi yumuşak bir cilde ...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Kırışıklık

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir