Cilt lekeleri için ilaçlar

| 2012/10/04 | 0 Comments

 

Cilt lekeleri tedavisi

Cilt lekeleri için ilaçlar

Cilt lekeleri herkeste görülebilecek bir durumdur. Utanç verici değildir  ama bir kişinin kendine güvenini etkileyebilir. Yapılan araştırmalar lekeleri olan insanların düşük benlik saygısı ile ilgili sorunlarının var olduğunu göstermektedir. Cilt lekeleri için üretilen ürünler çok fazla ve hemen hemen hepsi uygun fiyata sahipler. Yapmanız gereken tek şey sizin için en iyi olanı seçmektir.

Cilt lekeleri için ilaçların tarihçesi

Bir zamanlar, lekeleri için tek çare bitkisel ev ilaçlarıydı. Asya ve diğer ülkelerde insanlar portakal, çay veya hatta salatalık ile ilaç hazırlarlardı. Dermatologlar 1800’lerde ortaya çıkmaya başladı. Cilt lekeleri ve bunları ortadan kaldırmak hakkında araştırma yapmaya başlaıdılar. 1970’li ve 1980’li yıllarda, cilt leke sökücüler Clearasil, OxiClear ve diğerleri gibi ürünler şeklinde kullanıma sunuldu.

Hangi yaşa uygundur

Cilt lekeleri her yaşta ve vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Bunlar, sadece ergenlik boyunca görülen sivilce gibi sınırlı değildir. Ergenlik döneminde sıkça karşılaşılan cilt lekeleri yetişkinlerde de yaygın bulunmaktadır. Bu nedenle, cilt leke çıkarıcılar her yaş için uygundur. Cilt lekelerini ortadan kaldırmanın süresi cilt lekesinin tipine bağlıdır. Örneğin sivilce lekeleri için bu süre 3-4 gün iken diğer lekeler için daha uzun bir süre gerekebilir.

Cilt lekeleri tedavisi

Birkaç farklı tipte cilt leke çıkarıcılar vardır. Bazı küçük lekeler için basit ve düşük maliyetli olan leke çıkarıcılar vardır. Bu tür kremler ve sabunlar genellikle gece kullanıma uygundur. Cilt leke sökücüleri olarak hazırlanan bitkisel ev ilaçları da vardır. Daha ciddi lekeler içinse lazer tedavisi uygulanabilir.

Cilt lekeleri için ilaçların Faydaları

Cilt lekeleri tedavisi için kullanılan ilaçların faydaları nettir. Çoğu cilt leke ilaçları lekeler meydana geldikten sonra kullanıma uygunken bazıları da lekeleri önleyici özelliğe sahiptir. Önleyici özellikteki ilaçların düzenli olarak sürekli kullanılması gerekir.  

Fonksiyon

Cilt lekeleri tedavisi için kullanılan ilaçların temel amacı ciltteki sorunlu alanları temizlemektiğr. Cilt lekeleri tedavisi için kullanılan ilaçlar, benler, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri için tasarlanmıştır. Cilt lekeleri tedavisi için kullanılan ilaçların her tür cilt ve her tür leke için kullanılabilecek türleri vardır.

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Kışın cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Soğuk hava nedeni ile çatlayan ve kuruyan ve özel bir bakım gerektiren cilt için hem yaz hem kış aylarında tehlikeli olan ultraviyole ışınları değinil...
Suna dumankaya dudak çatlaması Çatlayan dudaklar acı verici olmasının yanı sıra aynı zama...
Ameliyat izi sildirme yöntemleri Ameliyat sonrası vücudunuzda kalan ameliyat izleri siz...
Evde bacak bakımı nasıl yapılır? Uymanız gerekenle... Özellikle bayanlar, hayatları boyunca genç ve güzel kalabilmek...
Çil lekeleri nasıl giderilir Yüzümde çiller olmasına ve cilt bakımı ile bu kadar ilgilenme...
Olduğunuzdan daha genç görünün Birçok yetişkin ciltlerinin daha genç görünmesini ister. Cildiniz yaşl...
Lazer epilasyon erkeklerde etki eder mi? Sorumuz sizi şaşırtmasın. Erkek ve kadın bedeni genetik olarak çok benzer olsa da bir o kadar da farklılık göstermektedir. Kadınlar için elde kesin so...
Domates maskesi tarifleri Biraz garip gelebilir ancak domates yüzünüz için kullanabileceğini...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir