Ciltteki kahverengi lekeler

| 2012/10/23 | 0 Comments

 

Ciltteki kahverengi lekeler için evde etkili bir tedavi yapabilirsiniz. Ciltteki kahverengi lekeler yaşa bağlı olarak veya aşırı güneşe maruz kalmayla oluşur ve zamanla da genişlerler. Bu nedenle estetik bir sorun olarak görünürler. Dolayısı ile ciltteki kahverengi lekelerden muzdaripseniz bu problemi tarihe karıştırabilirsiniz.

kahverengi cilt lekeleri

kahverengi lekeler

Ciltteki kahverengi lekeler için

1

Cildinizi temizlemeniz yeterli değildir. Bu işlem için doğru cilt temizleyiciyi kullanmanız gerekir. Glikolik ya da salisilik asit içeren cilt temizleyicilerini tercih edin. Böylece ölü hücreleriniz daha hızlı cilt tarafından atılabilecektir. Cildin dış tabakası zamanla yenilendikçe ciltteki kahverengi lekeler de daha belirsiz hale gelir.

2

Ciltteki kahverengi lekeleri ortadan kaldırmak için haftada bir kez peling uygulayın. Cildinize peeling uygulamak cildinizin kendisini çok daha hızlı yenilemesini sağlar ve yeni hücre oluşumunu tetikler.

3

Cilt beyazlatıcı krem kullanın. Bu kremleri düzenli kullanmanız ciltteki kahverengi lekelerin daha hızlı ortadan kalkması için önemlidir. Ayrıca dilerseniz bitkisel cilt beyazlatma bölümümüzde yer alan bitkisel tedavilere de yönelebilirsiniz.

4

Cilt beyazlatıcı krem kullananların en büyük yanlışı kremi cildin her yerine uygulamalarıdır. Bu tip kremleri sadece Ciltteki kahverengi lekelerin üzerine sürün.

5

Limon suyunu deneyin. Limon suyu cilt ve saç rengini açmak için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Limonlar kimyasallar olmadan doğal bir beyazlatma etkisi yaratırlar. Cildinize limon suyu uyguladıktan sonra direkt güneş ışığından kaçının. Hassas bir cildiniz varsa bitkisel cilt beyazlatma bölümünden hassas ciltler için uygun olan tarifi deneyin ve limon suyundan kaçının.

6

Yaşa ve güneşe bağlı ciltteki kahverengi lekelerin önüne geçin. Ciltteki kahverengi lekelerin bir numaralı suçlusu güneştir. Her zaman güneş koruyucu uygulamak ve uzun süre güneş altında kalmamak ciltteki kahverengi lekelerin oluşmasını önlemek için en iyi yöntemlerdir.

 

 

Benzer Yazılar

Tırnakları güçlendirmek için ne yapmalı? Herkes daha az kırılan, uzun ve güzel, güçlü tırnak...
Ameliyat izleri nasıl kaybolur? Evde tedavisi mümk... Ameliyat sonrası en yaygın sorunlardan biri d...
Topuk çatlağına ne iyi gelir? Neler yapılması gere... Bayanların uzun süre topuklu ayakkabı üzerinde durmaları ve fa...
Bal yoğurt maskesi   Bal ve yoğurt: güzel bir cilt için en iyi doğ...
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Yağlı ciltlerde sivilce klasik bir sorundur. Si...
Cilt parlatıcı yüz maskesi   Çoğu mutfaklarda bulunan maddeleri ku...
Mısır usulü yüz maskesi ile bitkisel bakım   Bu çamurlu yüz maskesi sadece mutfakta y...
Karbonatlı yüz maskesi ile cildinizi güzelleştirin... Karbonat yalnızca güzel pastalar ve kekler yapmaya yaramaz, aynı z...

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir