Dalgalı Saçı Düz Yapmak

| 2012/12/10 | 1 Comment
Düzleştirilmiş saç

Dalgalı saçı düzleştirmek

Dalgalı saçlarınız varsa çok basit bir şekilde düzleştirebilirsiniz. Kıvırcık saçlar gibi düzleştirme sonrası kabarma sorunları sık yaşanmaz. Dalgalı saçlarınız varsa saçlarınızı düzleştirmek için yoğun saç şekillendiricilere ihtiyacınız olmayacağından saçlarınız yumuşacık ve dümdüz olabilir.

1

Öncelikle saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın ve saç kremi uygulayın. Saç yıkama sonrasında emici bir havluyla saçlarınızı sarın. Saçlarınızı hafifçe sıkarak ıslaklığını alın. Parmaklarınızla saçlarınızı açın. 10 dakika saçlarınızı hafifçe kuruması için bekletin.

2

Saçlar kısmen kuru bir hal aldıktan sonra bu kez geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayın. Saç şekillendirici kremi avucunuzun içine sıkın ve saçlarınıza ovalayarak uygulayın. Ardından saçlarınıza ısı koruyucu sprey sıkın.

3

Saçlarınızı bölümlere ayırarak metal klipslerle başınızın üzerine tutturun. Saçlarınız hala nemli olacaktır. Fön makinesiyle saçlarınızı bir yandan tarayıp bir yandan kurutun.

4

Kuru saç bölümlerini düzeltmek için saç düzleştirici kullanın. Saçlarınızın alt kısımlarından başlamak daha kolay olacaktır. Saçlarınız düz ve pürüzsüz olana kadar düzleştirmeye devam edin. Dilerseniz saçlarınızın kabarmaması için hafifçe biraz saç spreyi sıkabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ev yapımı saç parfümü tarifi Saçlarınızın banyodan sonra güzel kokmasını ve bunun kalıcı olmasını isterseniz, evde yapabileceğiniz saç parfümü tarifini sizlere de tavsiye ederiz. ...
Saç kaynağının zararları nelerdir Saç kaynak zararları bu uygulamanın hatalı bir şekilde yapılmasından kaynaklanabilir. Saç kaynağı yapılırken kullanılan halka ya da boncuk olarak bili...
Evde saç bakım kremi yapımı tarifleri Saç kremleri saç bakımının önemli bir bölümün...
Yağlı saç derisi neden olur? Nasıl tedavi edilir?... Bayanların en çok yakındığı saç tipi yağlı saçla...
Saçkırana sarımsakla çözüm Birçok bayanda ya da erkekte görülen saçkıran hastalığı bir ...
Saçınızı parlak gösterecek 7 öneri Bu önerileri fazla para ve zaman harcamadan evde kolayca uygul...
Erkekler için saç uzatma yolları Günümüzde saç uzatmak popüler hale geldi. Öyle ki s...
Düz saça ıslak görünüm verme   Düz saçlar, şekil vermek için çok uyg...

Etiketler: , , ,

Kategori: Dalgalı Saç Bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. giyinsene diyor ki:

    ya saçlarım ince ve seyrek sizce saçım uzun mu yoksa kkısa bir model mi olmalı yardımcı olun..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir