Doğal cilt beyazlatma

| 2013/01/28 | 0 Comments
Cilt beyazlatma

Cilt beyazlatma

İnsanlar birçok nedenden dolayı cilt renklerini açmak ister. Doğal cilt beyazlatma genellikle yara izleri, koyu lekeler veya renk değişimlerini azaltmak veya kaldırmak için iyi bir yoldur. Bazı kişilerse bronzluktan kurtulmak için beyazlatıcı yüz maskesi kullanmayı tercih ederler. Doğal cilt beyazlatma cildin sorunlu bölgelerinin rengini açmaya yardımcı olabilir. Peki evimizdeki hangi malzemelerle yüz beyazlatıcı doğal maskeler oluşturabiliriz birlikte inceleyelim!

Limon Suyu

Limon suyunun cilt beyazlatma etkisi vardır. Limon suyu sitrik asit içerir. Bu etkisi sayesinde ciltte koyu renkli alanların rengi açılır. Limon suyu hassas cilde sahip olan kişiler için uygun bir seçim olmayacaktır.

Ayran ve Süt

Ayran ve süt içinde laktik asit epidermis pul pul doğal bir asittir. Yeni cilt göründüğü gibi, karanlık alanlar daha az fark vardır.

Portakallı Peeling

Portakal kabuklarını güneşte bekleterek kurutun. Ardından kurumuş portakal kabuklarını rendeleyin ya da döverek toz haline getirin. Üzerine bir miktar süt katarak bir hamur oluşturun. Cildinizde beyazlamasını istediğiniz bölgelere hergün uygulayın.

Nane Yaprakları

Nane yapraklarını toz haline getirin. Üzerine su ekleyerek bir hamur elde edin. Cildinizde beyazlamasını istediğiniz bölgelerin üstüne sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Badem ve Süt

4 bademi geceden suya koyun ve sabaha kadar bekletin. Ertesi gün bademleri sudan alın ve ezin. Üzerine süt ekleyin ve malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz badem ve süt maskesini lekelerin üzerine sürün. Gece boyunca yüzünüzde bekletin. 15 gün boyunca bu uygulamaya devam edin.

Benzer Yazılar

Sivilce yaraları nasıl geçer bitkisel çözüm Herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmayı iste...
Yüz nemlendiricisi nasıl kullanılır biliyor musunu... Günlük olarak yüz nemlendiricisi kullanm...
Gözler altındaki koyu halkalardan nasıl kurtulursu... Gözlerinizin altındaki koyu halkaların göster...
Cilt tipi nasıl anlaşılır? 20’li yaşlarda henüz hücreleriniz gelişimlerini ve yenilenme sürecini devam ettirmektedir. Bu yaş grubunda çok ciddi cilt bakımı yapmadan standart tem...
Lazer epilasyonu daha ucuza getirin Lazer epilasyon tedavisi yapan güzellik salonları kalıcı epi...
Evde cilt analizi nasıl yapılır? Cilt tipinizi bilmek doğru cilt kürleri ve doğru ürünleri kullanmak iç...
Yeşil çayla buhar banyosu Kendi spa’nızı evinizin rahatlığında sağlayabilirsiniz. Kullanacağ...
Benler nasıl geçer? Tedavisi var mıdır? Benler genellikle sağlık sorunu olmaktan ziyade insanları...

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Cilt Beyazlatma, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir