Doğal cilt beyazlatma

| 2013/01/28 | 0 Comments
Cilt beyazlatma

Cilt beyazlatma

İnsanlar birçok nedenden dolayı cilt renklerini açmak ister. Doğal cilt beyazlatma genellikle yara izleri, koyu lekeler veya renk değişimlerini azaltmak veya kaldırmak için iyi bir yoldur. Bazı kişilerse bronzluktan kurtulmak için beyazlatıcı yüz maskesi kullanmayı tercih ederler. Doğal cilt beyazlatma cildin sorunlu bölgelerinin rengini açmaya yardımcı olabilir. Peki evimizdeki hangi malzemelerle yüz beyazlatıcı doğal maskeler oluşturabiliriz birlikte inceleyelim!

Limon Suyu

Limon suyunun cilt beyazlatma etkisi vardır. Limon suyu sitrik asit içerir. Bu etkisi sayesinde ciltte koyu renkli alanların rengi açılır. Limon suyu hassas cilde sahip olan kişiler için uygun bir seçim olmayacaktır.

Ayran ve Süt

Ayran ve süt içinde laktik asit epidermis pul pul doğal bir asittir. Yeni cilt göründüğü gibi, karanlık alanlar daha az fark vardır.

Portakallı Peeling

Portakal kabuklarını güneşte bekleterek kurutun. Ardından kurumuş portakal kabuklarını rendeleyin ya da döverek toz haline getirin. Üzerine bir miktar süt katarak bir hamur oluşturun. Cildinizde beyazlamasını istediğiniz bölgelere hergün uygulayın.

Nane Yaprakları

Nane yapraklarını toz haline getirin. Üzerine su ekleyerek bir hamur elde edin. Cildinizde beyazlamasını istediğiniz bölgelerin üstüne sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Badem ve Süt

4 bademi geceden suya koyun ve sabaha kadar bekletin. Ertesi gün bademleri sudan alın ve ezin. Üzerine süt ekleyin ve malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz badem ve süt maskesini lekelerin üzerine sürün. Gece boyunca yüzünüzde bekletin. 15 gün boyunca bu uygulamaya devam edin.

Benzer Yazılar

Kaş dökülmesine sarımsakla çözüm getirebilirsiniz... Bir kişinin yüzüne ilk baktığımızda en çok dikkatimizi çeken ...
Organik yüz kremi nasıl hazırlanır? Vitaminlerin ve minerallerin vücudu sağlıklı tuttuğu bir g...
Ayak kokusuna bitkisel yolla çözüm Bu yazımda sizlere ayak kokusuna bitkisel çözüm...
Tarçınlı yüz maskesi nasıl yapılır? Tarçınlı yüz maskesi yağlı bir cildi ışıldatmanın yanı sıra lezzetli...
Hassas cilt bakımı   Cilt, insan vücudunun en büyük organıdır ve pek çok ...
Güzellik terapisi için gül maskesi Bal ve gül doğal güzellik tariflerinin birçoğunun mükemmel birer...
Dolama için bitkisel tedavi yolları Dolama bakteri ve mikropların tırnak diplerinde, parmak arasında yerleşerek meydana getirdikleri iltihaplı oluşumdur. Bu yerlerde oluşan yaralardan, k...
Yoğurtlu limonlu yüz maskesi nasıl yapılır? Cildimizi güzelleştirmek için her gün yeni yeni yöntemler denemekten ...

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Cilt Beyazlatma, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir