Dolgun dudaklar için bitkisel yöntemler

| 2012/12/08 | 0 Comments
iri dudaklar bitkisel

Dolgun dudaklar bitkisel

Dolgun dudaklar, seksi bir görüntü için olmazsa olmazlardan biridir. Dolgun dudaklar için, birçok operasyon geçiren kadınlar vardır. Dudak dolgunlaştırma için cerrahi müdahaleler hem pahalı olabiliyor hem de herkese güven vermiyor. Neyse ki dolgun dudaklar için bitkisel yöntemler bulunuyor. Evde kendi kendinize dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Bunun için dolgun dudaklar için bitkisel önerilerimizi uygulayın.

Dolgun dudaklar için doğal yöntemler

Tarçın Yağı

Tarçın yağı,dolgun dudaklar için çok etkilidir. Fakat şunu belirtmeliyiz ki hassas cilt tipine pek uygun değildir. Tarçın yağı dudaklara uygulandığında, dudaklara dolgun bir görünüm verir. Ayrıca dudak çevresindeki ince çizgilerin görünümünü azaltır. Peki tarçın yağını dudaklara nasıl uygulamalısınız? Birkaç damla tarçın yağı ile birkaç damla zeytinyağını karıştırın. Eğer mümkünse sıvı B3 vitamininden de birkaç damla eklemeniz iyi olacaktır. Böylece dudaklarınızı beslemiş de olursunuz. Hazırladığınız bu dudak maskesini dudaklarınıza sürdüğünüz zaman hafif bir yanma hissedersiniz. Bazı kişilerin ağrı eşiği düşük olduğundan sızlama fazla olabilir. Dayanamayacağınız kadar yanma hissederseniz soğuk su ile dudaklarınızı yıkayabilirsiniz. Dudak maskenize kattığınız zeytinyağını arttırarak tekrar deneyebilirsiniz. Tatmin edici bir kombinasyonu bulana kadar karışımı dudaklarınızda test edin.

Karanfil Yağı

Karanfil yağı, tarçın yağına benzer bir şekilde çalışır. Tarçın yağından oluşturduğunuz dudak maskesiyle aynı yöntemi kullanarak karanfil yağı maskesi de yapabilirsiniz. Yağı birkaç dakika dudaklarınızda beklettikten sonra soğuk su ile dudaklarınızı durulayın.

Acı biber

Kırmızı biber dolgun dudaklar için bitkisel yöntemlerden biridir. Dudak parlatıcınızın içine birkaç damla kırmızı biber yağı ekleyin. Dudak parlatıcınızı kullandıkça dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

Dudak dolgunlaştırma için acı biber maskesi

2 çay kaşığı acı biber ve 1 çay kaşığı suyu karıştırın. Karışım çok koyu olduysa su, çok sulu olduysa karabiber ekleyerek maskenizi dengeleyebilirsiniz. Bir macun kıvamına gelene kadar maskenizi karıştırın. Ardından dudaklarınızın üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın ve dudaklarınızın üzerinde yedi dakika bekletin. Yedi dakika dolduğu zaman soğuk su ile dolgunlaştırıcı maskenizi durulayın.

Benzer Yazılar

Ayakta tırnak mantarı oluşumu ve tedavisi   Birçok insanda yaşamı boyunca en az bir defa...
Vücuttaki benler nasıl yok edilir? Tedavi yöntemle... Bazı kişiler benleri güzelliğin bir parças...
Dövme nasıl sildirilir? Cilde zararı nedir? Dövme yapıldığında derinin altına işleyen boya tanecikler deri altına itilir ve kan damarları çevresindeki makrofaj denilen hücreler tarafından hapsed...
Egzamayı gidermek için neler yapılabilir? Egzama bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde görülen ...
Ciltteki kırmızı lekeler için maske Cildimize rengini sağlayan melanin pigmentleridir. Bağlı bu...
Doğal varis tedavisi En sık ayak bilekleri, kalçalar ve ayaklar üzerinde b...
Sivilcelerden kurtulmak için bitkisel maskeler ve ... Akneler doğru tedavi uygulanmadığında geçmeyen...
Vücutta çıkan benler tehlikeli midir? Zararları ne... Özellikle bronz ten sahibi olmak çağımızda güzellik göstergesi olarak nitelendirildiği için genç yaşlarda korumaya önem vermeden güneşlenmeniz yine ge...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Dudak Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir