Egzama bitkisel tedavi

| 2012/10/26 | 0 Comments
evde egzama tedavisi

Egzama bitkisel tedavi

Egzama hastalığı çocukluk döneminde ortaya çıkabileceği gibi ilerleyen yaşlarda da görülebilmektedir. Egzama geçtikten sonra tekrar ortaya çıkabilir. İşte bu nedenle egzama son derece inatçı bir hastalıktır. Egzamayı tedavi etmek için tonlarca para harcamış ancak bir sonuç alamamışsanız bir de egzama bitkisel tedavi yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

Egzama bitkisel tedavi malzemeleri

Vazelin
Deniz Tuzu

Evde egzama bitkisel tedavisi

1

Banyo sonrasında egzama bitkisel tedavi için cildinize vazelin sürebilirsiniz. Vazelin her ne kadar basit bir ilaç gibi görünse de aslında çok etkilidir. Ilık bir duş alın ve sonrasında bolca vazelini cildinize sürün.

2

Tatil sırasında egzamasının geçtiğini söyleyenleri duymuşsunuzdur. Deniz tuzunun egzama tedavisinde sıkça kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu konuda küçük bir araştırma yaptığınızda deniz tuzunun egzamaya çok iyi geldiğini göreceksiniz. ¼ bardak deniz tuzunu küvete dökün ve banyo keyfi yapın. Bir yandan egzama bitkisel tedavisi uygularken bir yandan da stresinizi atacaksınız.

Uyarılar

Devam eden herhangi bir egzama tedaviniz varsa egzama bitkisel tedavisi için vazelin ve deniz tuzu kullanımı konusunda doktorunuza danışabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Genç kalmak için cilt bakımı Cildimiz genel görüntümüzü belirleyen en önemli unsurdur ve ay...
Topuk çatlakları tedavisi nasıl olmalıdır? Topuk çatlakları sık görülen bir cilt sorunudur. T...
Yüz yogası nasıl yapılır ? Nelere iyi gelir? Yüzünüzde yaşınızın ilerlemesi ile beraber bazı değişiklikler oluşur. Özellikle cildinizin alt tabaksında bulunan liflerin zayıflaması ile ciltte çökm...
Boynunuzdaki kırışıklıklardan nasıl kurtulursunuz?... Boynunuzdaki kırışıklıklardan nasıl kurtul...
Çil lekeleri nasıl giderilir Yüzümde çiller olmasına ve cilt bakımı ile bu kadar ilgilenme...
Kadınlar İçin Bitkisel Yöntemlerle Ayak Kokusuna K... Kadınlar için ayak kokusuna kesin çözüm arayışları oldukça önemlidir. Bu konuda daha çok doğal ve bitkisel çözüm yöntemleri araştırılmaktadır. Gün son...
Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır? Uzun ojeli tırnaklar hepimizin hoşuna ...
Ergenlikte cilt bakımı nasıl olmalı Cilt bakımı yaşınız ne olursa olsun ihmal edilmemes...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir