Egzama için bitkisel tedavi

| 2012/10/29 | 0 Comments

 

egzama için evde tedavi

egzama için bitkisel tedavi

Egzama genellikle, kırmızı pul pul ve durumun şiddetine bağlı olarak; kabarık, kuru ve kaşıntılı  karakterize bir deri döküntüsüdür. Egzama için kullanılan birçok krem ve ilaçlar bulunmaktadır. Bunun yanında bitkisel tedaviyi seçenler de azımsanmayacak kadar çoktur. Egzama için bitkisel tedavi uygulamak isterseniz aloe verayı deneyebilirsiniz.

Egzama için bitkisel tedavi ve aloe vera

Egzama için bitkisel tedavi 1

Öncelikle gerçekten egzamanız var mı? Deri döküntülerini egzama ile karıştırıp yanlış tedavi uygulayan birçok kişi bulunmaktadır. Egzamayı kesin olarak teşhis etmek için bir dermatologdan yardım alın. 

Egzama için bitkisel tedavi 2

Sıradan sabunlar egzama için tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle aloe veralı nemlendirici sabunları kullanmayı tercih edin. Egzama için bitkisel tedavide aloe vera önemlidir çünkü nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Egzama için bitkisel tedavi 3

Tahrişi yatıştırmak için aloe vera jel uygulayın. Aloe vera toksik içermez ve bu nedenle egzama için bitkisel tedavide sıkça tercih edilir.

Egzama için bitkisel tedavi 4

Egzama için bitkisel tedavide aloe propolis krem kullanın. Propolis doğal antibiyotik özelliklere sahip yapışkan bir maddedir. Aloe vera ve nemlendirici diğer maddeler ile kombine edildiğinde etkili olacaktır.

Egzama için bitkisel tedavi 5

Eğer seboreik egzamanız varsa aloe vera şampuan kullanın. Saç spreyleri ve diğer saç ürünleri seboreik egzamayı tetikleyebilir ve bu alanlarda egzama şiddetlendirebilir. Aloe vera şampuanın düzenli kullanımı seboreik egzamayı azaltır ve oluşumunu önler.

Egzama için bitkisel tedavi 6

Topikal olarak uygulandığında, aloe veranın olası alerjik reaksiyonlar dışında hiçbir yan etkisi yoktur, bu yüzden doz aşımı konusunda endişelenmenize gerek yok.

Egzama için bitkisel tedavi İpuçları

  • Steroidlerin aksine, aloe vera herhangi bir komplikasyon olmaksızın gerektiği şekilde uygulanabilir. Çoğu steroid kremleri sadece günde iki kez kullanılabilir.
  • Eğer inatçı egzamalarınız varsa aktarlardan aloe vera tohumu satın alın. Aloe vera tohumları 3 ila 4 ay içerisinde yeşerirler.
  • Egzaması olan bebeklere konfor sağlamak için aloe vera jel kullanın. Bu doğal ilaç bile en hassas cilt tedavisi için yeterince güvenlidir.
  • Egzamalı bölgeleri kaşımaktan kaçının. Bu bölgeler oldukça hassastır ve herhangi bir çizik çeşitli enfeksiyonlara neden olabilir.
  • Banyo süngeri, kabak lifi gibi vücut temizleyici aparatları kullanmayın. Bunlar cildinizi tahriş edecektir.
  • Eğer sarımsak ve soğana alerjik iseniz, sizde aloe vera alerjisi olabilir. Aloe verayı uygulamadan önce küçük bir bölgede test edin.
  • Eğer arı ve bal alerjiniz varsa aloe propolis kremden kaçının.

 

 

 

Benzer Yazılar

Saç bakımı için kullanılan bitkisel yağlar Saç bakımı için kullanılan bitkisel yağlar Saç bakımı aslında pek zor olmayan fakat özen isteyen bir iştir. Kadınların çoğu saçlarına büyük önem v...
Sivilce makyajla nasıl gizlenir? Makyaj Olmadık bir zamanda sivilceleriniz mi çıktı? Sivilce nasıl gizlenir öğrenerek bu durumun yaratacağı kötü görünümün önüne geçebilirsiniz. Bi...
Varis ve tedavisi   varis ve tedavisi Varisler, cilt yüzeyine yakın olan kırmızı veya mavi renkli damarların çıplak gözle görülmesinin sonucudurlar. Normal...
Lazer epilasyon acıtır mı? Lazer epilasyon Lazer epilasyon bir kişinin vücut ve yüzünde bulunan tüyleri azaltması ve ortadan kaldırması için uygulanan bir yöntemdir. Lazer e...
Suna dumankaya dudak çatlaması Dudak çatlaması Çatlayan dudaklar acı verici olmasının yanı sıra aynı zamanda çirkin bir görüntüye sebebiyet verirler. Peki çatlamış dudaklar için...
Eller için ev yapımı peeling tarifi Eller için ev yapımı peeling Ciltteki ölü derileri temizlemek bütün cilt bakım rutinlerinin önemli bir parçasıdır, cildinizin tazelenmesini ve doğ...
Karbonatlı sivilce maskesi tarifi karbonatlı sivilce maskesi Karbonatlı sivilce maskesi kullanarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sivilce tedavisi zorlu bir süreçtir ve çoğu ...
Kollajen neye iyi gelir, cilde faydası var mıdır?... Kollajen neye iyi gelir Kollajen hayvanlarda ve insan vücudunda bulunan bir proteindir. Peki, kollajen neye iyi gelir? Kollajenin doğal, biyolojik...

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir