Egzama için bitkisel tedavi

| 2012/10/29 | 0 Comments

 

egzama için evde tedavi

egzama için bitkisel tedavi

Egzama genellikle, kırmızı pul pul ve durumun şiddetine bağlı olarak; kabarık, kuru ve kaşıntılı  karakterize bir deri döküntüsüdür. Egzama için kullanılan birçok krem ve ilaçlar bulunmaktadır. Bunun yanında bitkisel tedaviyi seçenler de azımsanmayacak kadar çoktur. Egzama için bitkisel tedavi uygulamak isterseniz aloe verayı deneyebilirsiniz.

Egzama için bitkisel tedavi ve aloe vera

Egzama için bitkisel tedavi 1

Öncelikle gerçekten egzamanız var mı? Deri döküntülerini egzama ile karıştırıp yanlış tedavi uygulayan birçok kişi bulunmaktadır. Egzamayı kesin olarak teşhis etmek için bir dermatologdan yardım alın. 

Egzama için bitkisel tedavi 2

Sıradan sabunlar egzama için tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle aloe veralı nemlendirici sabunları kullanmayı tercih edin. Egzama için bitkisel tedavide aloe vera önemlidir çünkü nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Egzama için bitkisel tedavi 3

Tahrişi yatıştırmak için aloe vera jel uygulayın. Aloe vera toksik içermez ve bu nedenle egzama için bitkisel tedavide sıkça tercih edilir.

Egzama için bitkisel tedavi 4

Egzama için bitkisel tedavide aloe propolis krem kullanın. Propolis doğal antibiyotik özelliklere sahip yapışkan bir maddedir. Aloe vera ve nemlendirici diğer maddeler ile kombine edildiğinde etkili olacaktır.

Egzama için bitkisel tedavi 5

Eğer seboreik egzamanız varsa aloe vera şampuan kullanın. Saç spreyleri ve diğer saç ürünleri seboreik egzamayı tetikleyebilir ve bu alanlarda egzama şiddetlendirebilir. Aloe vera şampuanın düzenli kullanımı seboreik egzamayı azaltır ve oluşumunu önler.

Egzama için bitkisel tedavi 6

Topikal olarak uygulandığında, aloe veranın olası alerjik reaksiyonlar dışında hiçbir yan etkisi yoktur, bu yüzden doz aşımı konusunda endişelenmenize gerek yok.

Egzama için bitkisel tedavi İpuçları

  • Steroidlerin aksine, aloe vera herhangi bir komplikasyon olmaksızın gerektiği şekilde uygulanabilir. Çoğu steroid kremleri sadece günde iki kez kullanılabilir.
  • Eğer inatçı egzamalarınız varsa aktarlardan aloe vera tohumu satın alın. Aloe vera tohumları 3 ila 4 ay içerisinde yeşerirler.
  • Egzaması olan bebeklere konfor sağlamak için aloe vera jel kullanın. Bu doğal ilaç bile en hassas cilt tedavisi için yeterince güvenlidir.
  • Egzamalı bölgeleri kaşımaktan kaçının. Bu bölgeler oldukça hassastır ve herhangi bir çizik çeşitli enfeksiyonlara neden olabilir.
  • Banyo süngeri, kabak lifi gibi vücut temizleyici aparatları kullanmayın. Bunlar cildinizi tahriş edecektir.
  • Eğer sarımsak ve soğana alerjik iseniz, sizde aloe vera alerjisi olabilir. Aloe verayı uygulamadan önce küçük bir bölgede test edin.
  • Eğer arı ve bal alerjiniz varsa aloe propolis kremden kaçının.

 

 

 

Benzer Yazılar

Gözler altındaki kırışıklıklar nasıl azaltılır? Ne... Gözler altındaki kırışıklıklar nasıl azaltılır Kusursuz cilde sahip olan kişilerin dahi sağlıklı ve pürüzsüz tutmakta zorlandıkları bir cilt bölge...
Saç bakımında doğal yöntemler bitkisel çözümler... Saçlar dış görünümün bir aynasıdır. Herkes güzel ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmayı ister. Bunun için saçları biraz desteklemek gerekir. Saç bak...
Göz altı şişlikleri nedenleri Göz altı şişlikleri Göz altı şişlikleri nedenlerinin başında genetik faktörler yer almaktadır. Eğer ailenizde göz altı şişliğinden muzdarip aile üye...
Yumuşatıcı saç maskesi nasıl yapılır? Yumuşatıcı saç maskesi Herkes sanki kuaförden çıkmışçasına düzgün, parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak ister. Ama ne yazık ki bunu sağlayacak sa...
Pürüzsüzleştirici maske   Sardunya esanslı yüz maskesi   Derin yüz maskeleri yağları ve kiri temizlemek için gözeneklere derinlemesine işler.Yüz maskeleri...
Bebeklerde doğum lekelerinin anlamları bebek Doğum lekeleri çocukların ciltlerinde yer alan alışılmadık görüntülerdir. Doğum lekelerinin neden kaynaklandığı henüz detaylı olarak bilinme...
Cilt lekelerine bitkisel çözüm Suna Dumankaya̵... Cilt lekeleri genellikle cildin renginden farklı olan oluşumlardır. Bunların meydana gelmesi çoğunlukla güneş ışığının olumsuz etkilerinden kaynaklanı...
Şeftali maskesi yapımı Şeftali maskesi Tadı çok güzel olan şeftali yalnızca lezzeti ile değil cilt için faydaları ile de biliniyor. Şeftali maskesi ile yüzünüzün ölü hüc...

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir