Egzama İlaçları

| 2012/11/09 | 0 Comments

 

egzama ilaçları

egzama ilaçları

Egzama, genlere bağlı olarak gelişen ve çeşitli dış faktörlerin etkisiyle zaman zaman kendini gösteren bir cilt hastalığıdır. Egzama, bazı durumlarda alevlenir. Bu durumlar arasında stres, cilt kuruluğu, hormonal değişiklikler, hava koşulları gibi nedenler yer almaktadır. Egzama ilaçları, egzamanın ani çıkışlarını bastırmada etkilidir. Egzama ilaçları bir süre sonra bırakıldığında egzama tekrar baş gösterebilir. Aslında ana amaç, egzamaya neden olan faktörlerin ortadan kalkmasıdır. Egzama ilaçları egzama belirtilerine yöneliktir. Egzamayı ortadan kaldırmazlar. Bu makalemizde egzama ilaçları hakkında genel bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu makale egzama ilaçlarını tanıtım amaçlıdır ve kesinlikle doktor tavsiyesi dışında herhangi bir tavsiye yerine geçmez. Egzama ilaçlarını kullanmadan önce doktorunuzla görüşün. Doktora danışmadan ilaç kullanmak geri dönüşümü mümkün olmayan hasarlara neden olabilir.

Egzama ilaçlarına birlikte göz atalım.

egzama için ilaç

egzama tedavisinde kullanılan ilaçlar

 

Hipokort Krem

Hipokort Krem, en çok seboreik egzamanın tedavisinde kullanılan bir kremdir.  Bunun yanında dishidrotik ekzema, temas dermatiti ve numuler egzama gibi bir çok egzama türünde de hipokort krem tedavi amaçlı kullanılır.

 

Sistral Krem

 

Sistral krem özellikle kaşıntılı egzamada etkilidir. Cildinizde meydana gelen egzama belirtilerinin kaybolmasında etkilidir. Gün içerisinde birkaç kez egzamalı bölgeye sistral krem sürülür.

Elidel Krem

Egzama ilaçları arasında yer alan bu krem, atopik dermatit yani atopik egzamanın tedavisinde kullanılmaktadır. Bebeklerde, gençlerde ve erişkinlerde kullanılabilir. Her bir gram elidel krem 10 mg pimekrolimus ihtiva eder.

Sandimmun-Neoral Solüsyon

Bu solüsyon da egzama ilaçları arasında yer alır ve egzamanın tedavisinde kullanılır. Kapsül şekli de vardır ve Sandimmun-Neoral kapsül adı altında reçeteye yazılır.

Prakten şurup

Prakten şurup alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Alerjiye bağlı olan egzamanın tedavisinde prakten şurup kullanılır.

Panosporin Yumusak Jelatin Kapsül

Egzama ilaçları arasında yer alan Panosporin Yumusak Jelatin Kapsül egzama tedavisinde oral yolla kullanılır.

Feniramin

Feniramin vücudun alerjik tepkilerine yönelik geliştirilen bir ilaçtır. Egzama dolayısıyla meydana gelen kaşıntı, akıntı ve kızarıklığın giderilmesinde etkili olan Feniramin egzama ilaçlarından biridir.

Cauphe Enjeksiyonlu Çözelti

Cauphe enjeksiyonlu çözelti daha çok akıntılı egzamalarda kullanılır. Cauphe enjeksiyonlu çözelti egzama iltihaplıysa ve suluysa bu sulanmayı ve iltihabı azaltmak için kullanılan egzama ilaçlarından biridir.

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Dolama nasıl tedavi edilir dolamaya ne iyi gelir Dolama parmağın ilk boğumunun avuç içine bakan bölümündeki iltihaplanmadır. Bu genellikle cildi delecek bir yaralanma sonrasında, parmak ucundan giren...
Saçlarınızı güçlendirmek ve sağlık katmak için öne... Pürüzsüz ve parlak saçlara bakmak güzeldir ve onlara dokun...
Sivilce izi nasıl geçer Sivilceler, ergenlik çağında oluşmaya başlar ve n...
Peniste egzama Peniste egzama acı verici ve son derece rahatsız edici bir ...
Doğal yollarla evde cilt beyazlatma Özellikle hassas ciltlerde güneş koruyucu kremin etkisi ile bile cilt tonu farklılıkları oluşabilir. Ayrıca cildiniz lekelenmeye müsaitse çil oluşumu ...
Kuru ve çatlamış ellerin tedavisi Kuru ve çatlamış cilt hem kötü görünür, he...
Cinsel organda et beni sebepleri ve tedavisi Üreme çağındaki kadınlarda sık görülen sorunlardan ...
Lazer epilasyon erkeklerde etki eder mi? Sorumuz sizi şaşırtmasın. Erkek ve kadın bedeni genetik olarak çok benzer olsa da bir o kadar da farklılık göstermektedir. Kadınlar için elde kesin so...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir