Evde cilt bakımı nasıl yapılır

| 2012/10/24 | 0 Comments

 

cilt bakımı malzemeleri

evde cilt bakımı

Cilt bakımı cildin güzelleşmesine yardımcı olur ve hastalıklara neden olabilen bakteri ve diğer organizmaların cilt üzerinden atılmasını sağlar. Cildiniz vücudunuz için çok şey yapar. Bu yüzden cilt bakımı genel vücut sağlığı için de önemlidir. Genel olarak sağlıklı yaşam tarzı olan ve cildinin ihtiyaçlarına önem veren bireylerin ciltleri normalden daha canlı ve güzel olur. Cilt bakımı için yapılması gereken pek çok şey vardır.

Evde cilt bakımı nasıl yapılmalı

1

Cildinizi temiz tutmak, sağlıklı tutmaya da yardımcı olur. Mikrop ve bakterilerin uzun süre cilt üzerinde kalmasına izin vermeyin. Cilt bakımı için her gün düzenli olarak duş alın ve cildiniz iyice kuruduktan sonra giyinin.

2

Evde cilt bakımının ikinci basamağı için ölü cilt hücrelerinden cildinizi arındırın. Bunun için bitkisel bakım kategorimizde bulunan peeling ve vücut temizleyici tariflerini yapabilirsiniz. Ya da dilerseniz body sbrubs da alabilirsiniz.

3

Cildinizi nemli tutun. Gözeneklerinizin nemlendiricileri daha iyi emebilmesi için duştan sonra nemlendirici sürün. Cilt tipinize uygun cilt bakımı ürünlerini kullanın. Hassas cilt, kuru cilt, yağlı cilt ve normal ciltler için ayrı ürünler vardır. Bir dermatolog cilt tipinize göre cilt bakımı ürünleri tavsiye edebilir.

4

Güneşe maruz kalmaktan cildinizi koruyun. Dışarıdayken de cilt bakımı yapabilmek için güneş kremi kullanın. Güneş kremi kış aylarında da kullanılmalıdır. SPF 15 veya daha yüksek olan güneş kremi kullandığınızdan emin olun.

5

Bol su içme, taze meyve ve sebze içeren sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeni oluşturmak önemlidir. Su cildinizi nemlendirir. Meyve ve sebzeler vücut ve cildi beslemek için gerekli olan besinleri içerir. Asitli içecekler, aşırı şekerli içecek ve gıdalar, aşırı tuzlu yiyecekler cildinize zarar verecektir. İyi bir cilt bakımı için bu tür gıdaları tavsiye etmiyoruz.

6

Cilt bakımınıza önem veriyorsanız kesik ve yaraları önemseyin. Herhangi bir kesik, sıyrık veya yaralanın üzerine antibiyotik krem veya merhem olarak antiseptik kullanın.

7

Kıyafetlerinizi temiz tutun. Ayrıca cildinizle temas halinde olan her şeyin temiz olduğundan emin olun. Çarşaflar, yastık kılıfları, havlular gibi ciltle temas eden her şey temiz olmalıdır. Bundan kastımız gereğinden fazla titizlik değildir fakat cildinizin üzerindeki bakteriler cilt lekelerinin oluşmasına neden olacağından mikroplardan cildinizi korumanız gerekir. Cilt bakımının ana unsurlarından biri de cildi mikroplardan arındırmaktır. Özellikle bunun için üretilen cilt bakımı ürünlerini kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Botox nedir, faydaları nelerdir? Botox tedavisi, clostridium botulinum bakterisinden elde edilen ...
Yüz beyazlatma için bitkisel tarif Doğal güneş ışığına maruz kalmanın bir sonucu olarak ten...
Egzama için bitkisel tedavi   Egzama genellikle, kırmızı pul pul v...
Sivilceler için doğal tedavi yöntemleri Sivilce tedavisi için üretilen krem ...
Ayakları yumuşatmak için doğal tedaviler Ayaklarınız günlük işler nedeniyle zaten belli bir derecede yıpranı...
Kırmızı benler ve etkileri Kırmızı benler boyut, şekil ve renk tonu ağrılığı olarak diğe...
Anti aging etkili cilt bakımı kürleri ve maske tar... Anti aging etkili doğal cilt maskelerini kullanarak cildinizin c...
Cilt besleyici avokado maskesi nasıl yapılır? Avokado ve havuç yemek için sağlıklı seçenekler gibi gelebil...

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir