Evde kolay sivilce maskesi yapımı

| 2013/04/16 | 0 Comments
yüz maskesi

Evde sivilce maskesi yapımı

Evde sivilce maskesi yapımı, sivilcelerinizin iyileşmesine yardımcı olur ve düzenli olarak kullanımında sivilcelerinizin yeniden nüksetmesinin önüne geçer. Evimizde bulunan malzemelerden faydalanarak kolaylıkla bir sivilce maskesi oluşturabiliriz. Bu maskeyi sivilceleriniz geçene kadar haftada birkaç kez rutin bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sivilceleriniz geçtikten sonra tekrar ortaya çıkmaması için 7 günde bir uygulamaya devam etmenizde fayda olacaktır.

Malzemeler

1 elma

2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Tarifi

1

Elmayı bölün. Hiçbir çekirdek kalmadığına emin olun ve bir gıda işlemci yardımıyla püre haline getirin. Bu işlemi çatal yardımıyla da yapabilirsiniz. Elma içerisinde bulunan malik asit sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan alfa hidroksi asittir.

2

Ufak bir kasenin içine elma püresini aktarın. Ardından üzerine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Balın sivilcelere neden olan bakterileri öldürmek için antibakteriyel özellikleri bulunur.

3

Karışımın üzerine 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi koyun. . Yulaf ciltteki aşırı yağın kurumasına yardımcı olabilir. Çok cıvık olmayan bir karışım elde etmek amacıyla malzemeleri göz kararı da koyabilirsiniz. Veya sivilce maskenizin kıvamını ayarlamak amacıyla malzemeleri azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz.

4

Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 ila 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile sivilce maskesini yüzünüzden çıkarın.

5

Cilt bakımı düzeninize bu maskeyi ekleyerek haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Uyarı

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Üzüm ile cilt bakımı nasıl yapılır? Üzüm hepimizin özellikle yaz aylarında zevkle tükettiği sağlık dolu bir...
Egzama kaşıntısını geçirmenin yolları nelerdir?... Kişiye oldukça rahatsızlık veren bir deri hastalığı olan e...
Sarkık göğüs kader değildir   Yerçekimi göğüslerinizin üzerinden neredeyse geçiş ...
Yeşil çaylı yüz maskesi nasıl yapılır? Yeşil çaylı yüz maskesi yapmak oldukça basittir ve aynı zamanda y...
Selülit bitkisel karışım ile nasıl giderilir? Sanıldığının aksine selülitin sadece kilo sorunu yaşayan kadınlarda...
L’oreal Hydrafresh Yüz Temizleme Jeli nasıl ... Yüz bakımının olmazsa olmazı tabii ki öncelikle yüzü temizlemektir. İster makyaj yapın ister yapmayın günde en az bir defa yüzü temizlemek gerekmekted...
Çiller hakkında gerçekler Çiller, genellikle bir toplu iğne başından daha küçüktür ve kahvereng...

Etiketler: ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir