Evde sivilce maskesi yapımı

| 2013/03/14 | 0 Comments

 

yüz maskesi

evde sivilce maskesi

Yapılan araştırmalar evde sivilce maskesi yapımı suretiyle hazırlanan sivilce maskelerinin, sivilceler üzerinde gerçekten etkili olabileceğini kanıtlamıştır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sivilce maskelerini bir iki kez uygulayıp bırakmamak, sivilce tedavisine düzenli olarak devam etmektir. Sivilce sorunu gelip geçici bir sorun değildir. Dolayısı ile sivilceleriniz iyileştikten sonra bile haftada bir kez evde sivilce maskesi yapımına devam edilmelidir. Bu yazımızda size evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir sivilce maskesi tarifi vereceğiz.

Malzemeler

1 elma
2 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
Gıda işlemci / blender
Küçük kase

Sivilce maskesi tarifi

1

Elmanın çekirdeklerini çıkarın ve blender yardımıyla püre haline getirin. Evinizde bir gıda işlemci yoksa, çatal yardımıyla elmayı ezebilirsiniz.  Elmada  bulunan asit sivilce tedavisi için kullanılan bir alfa-hidroksi asittir. Bu nedenle sivilce maskesinde elma kullanacağız.

2

Küçük bir kase içine elma püresini koyun ve sonra üzerine bal ve yulaf ununu ekleyin. Balın sivilce tedavisine katkıda bulunan özelliği ise cilt üzerindeki bakterileri öldüren antimikrobiyal özelliklere sahip olmasıdır.  Tüm malzemeleri karıştırın. Karışım çok cıvık olursa üzerine biraz daha yulaf ezmesi ekleyin.

3

Elde ettiğiniz sivilcem askesini yüzünüze eşit kalınlıkta sürün. Sivilcelerin bulunduğu bölgelere daha yoğun uygulayabilirsiniz.  15 ila 20 dakika sonra soğuk su ile sivilce maskesini çıkarın.

4

Sivilce tedavisinde, düzenli cilt bakımı amacıyla bu sivilce maskesini uygulamaya devam edin. Başlangıçta haftada 2 ila 3 kere uygulayabilirsiniz. Eğer sivilceleriniz geçerse, haftada bir uygulamaya devam edin. Böylece sivilce oluşumu engellemiş olursunuz.

Benzer Yazılar

Selülit giderici yöntemler nelerdir Çağın şikayeti olan Selülit tam anlamıyla çoğu kadının başının bel...
Contractubex jel ne için kullanılır? Contractubex jel, 50 yılı aşkın bir süredir 60’tan fa...
Elmalı yüz maskesi tarifi Elma çok kolay bulunabilen, yıl boyunca taze olarak veya elma püresi o...
Doğal anti aging yüz maskesi yapımı Muz, yoğurt ve organik bal doğal anti aging yüz mask...
Suna Dumankaya cilt lekeleri için maske tarifleri Cilt Lekesi Nedir? Tende oluşan renk değişimlerine cilt lek...
Ayak çatlağına ne iyi gelir Çözümü nedir Ayak çatlağı genellikle topuklarda etkili olur. Bu hiç görsel olmayan bir görünüme sebep olur. Bunun oluşma nedenleri arasında ciltteki aşırı kuruma, ...
Limonlu yüz maskesi ve faydaları Eğer yüzünüze gerçek bir bakım yapmak istiyorsanız limon...
Saç bakımı için kullanılan bitkisel yağlar Saç bakımı aslında pek zor olmaya...

Etiketler:

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir