Göğüste sivilce

| 2012/12/19 | 0 Comments
Göğüste çıkan sivilceler

Göğüste sivilce

Göğüste sivilce çıkması normal dışı gözükebilir ancak cilt tipiniz eğer yağlıysa, vücudunuzun çeşitli yerlerinde sivilce çıkması kaçınılmaz olacaktır. Göğüste sivilce, dekolteli kıyafetler giymenize engel olabilir. Bir yandan dilediğiniz gibi giyinemezken, bir yandan da özgüveniniz zarar görür. Göğüste çıkan sivilcelerle savaşmak çok da zor değildir. Belli başlı bazı şeylere dikkat ettiğinizde göğüste çıkan sivilcelerden kurtulabilirisiniz.

1

Salisilik asit veya benzoil peroksit içeren bir temizleyici kullanın. Hem cildinizin nefes almasını sağlamak, hem de ölü derilerinizi kaldırmak için böyle bir temizleyici etkili olacakatır. İlk olarak salisilik asit içeren bir temizleyici kullanarak işe başlayın.  Birkaç hafta içinde sonuçları görmüyorsanız, benzoil peroksit içeren bir temizleyiciye geçin. Salisilik asitin kurutma etkisi olacağından, yağsız bir nemlendirici kullanarak cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

2

Göğüste sivilce bulunan bölgelerdeki ölü derileri kaldırmak için kabak lifi veya kese ile göğüslerinizi ovun. Cildinizin tahriş olmamasına dikkat edin. Duş jeli kullanarak tahrişi önleyebilirsiniz.

3

Şampuan ve saç kremi kullandıktan sonra vücudunuzda kalıntıları kalırsa, gözenekleriniz tıkanabilir. Bu yüzden saçınızı yıkadıktan sonra, vücudunuzu da iyice temizleyin.

4

Göğüste sivilcelerin bulunduğu alana maske uygulayabilirsiniz. Bitkisel sivilce tedavisi altında bulunan sivilce maskelerinden birini seçerek haftada bir kez bu maskeyi uygulamanızda fayda olacaktır.

5

Göğüslerinizi temizledikten sonra yağsız bir nemlendirici kullanın. Cildinizi nemli tutacak salisilik asit veya benzoil peroksit içeren bir losyon tercih edin.

6

Dekolte bölgesini tahriş edebilecek kıyafetler giymekten kaçının. Bu bölgede dar kıyafetler, dantelli kıyafetler ve sert kumaşlı kıyafetler kullanmayın.  Gevşek pamuklu gömlekler en iyisidir.

7

Göğüs bölgesini tahriş oedebilecek kolyeler takmayın. Herhangi bir tahriş cildinizin daha fazla yağ üretmesine yol açabilir. Bu da daha fazla sivilce demektir.

8

Egzersiz yapıyorsanız egzersiz sırasında ve sonrasında bol ve pamuklu giysiler tercih edin.

9

Güneşlenirken cildinizi güneşten korumak için güneş koruyucu krem kullanın. Güneş koruyucu kremler, cildinizin nemli kalmasını sağlarken bir yandan da güneş yanıklarına karşı tahrişi önlemeye yardımcı olacaktır.

10

Her gece yatarken farklı kıyafetler giyin. Cildinizden kıyafetlerinize geçen bakteriler, tekrar cildinize geri dönmesin. Gevşek bir beyaz pamuklu pijama veya gecelik yatarken giymek için en iyisidir.

 

 

 

Benzer Yazılar

Basit yollarla tırnak güçlendirmek Sağlıklı ve güçlü tırnaklar, tırnak ve ellerimize ne kad...
Yüz temizleyici seçimi nasıl olmalıdır? Yüz temizleyicileri, cildiniz için hayati öneme sahip bi...
Ayakları yumuşatmak için Eğer siz de yalınayak dolaşmayı, parmak arası terlik giymey...
Cilt çatlakları nedir ve neden oluşur? Çatlaklar cilt üzerinde ince uzun çizgiler halinde belirir...
Tırnakları güçlendirmek için ne yapmalı? Herkes daha az kırılan, uzun ve güzel, güçlü tırnak...
Biotin Nelerde Bulunur biotin içeren yiyecekler ne... Biotin, protein ve karbonhidratların enerjiye çevrilmesi işlemi sırasında büyük bir rol oynamaktadır. Bu nedenle de kadınlar tarafından biotin nelerde...
Suna Dumankaya’dan siyah noktalar için tarifler Cilt dokusunda meydana gele siyah noktalar, dengesiz be...
Beyaz noktaları çıkarmak için saf bal tedavisi Cildin lekelerden arınmış daha parlak gösteril...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir