Göz altı morluğuna bitkisel çözüm

| 2012/12/02 | 0 Comments
Göz altı morluğu

Göz altı morluğu bitkisel

Göz altı morlukları bazen ortaya çıkarlar ve birkaç gün içinde ortadan kaybolurlar. Yorgunluk, stres ve uykusuzluk kısa süreli göz altı morluğunun en önemli nedenidir. Göz altı morlukları tedavisi bitkisel yollarla yapılabilir. Göz altı morluğuna bitkisel çözüm arıyorsanız, bir çok seçenekle karşılaşacaksınız. Size aşağıda verdiğimiz tarifleri uygulayarak göz altı morluğuna bitkisel çözüm getirebilirsiniz.

1

Göz altı morlukları vücutta birikmiş toksinlerden de kaynaklanabilir. Eğer göz altı morluklarınızdan kurtulmak istiyorsanız öncelikle yeme düzeninize dikkat etmelisiniz. Her gün 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Toksin oluşturabilecek kahve, sigara ve alkol gibi alışkanlıklarınızı bir süre azaltın veya bırakın. Sabah kalktığınızda karnınızı gerçekten doyuran, besleyici yiyeceklerle güne başlayın.

2

Gün aşırı bir dilim salatalığı gözlerinize koyun ve 20 dakika kadar bekleyin. Salatalık, hem cildinizin ph seviyesine uygundur hem de göz altı morluklarınıza iyi gelecektir.

3

Sallama çayların poşetlerini çöpe atmayın. Onlar göz altı morluğuna bitkisel çözüm getireceklerdir. Soğuttuktan sonra gözlerinize koyun ve 15 dakika gözlerinizde bekletin.

4

Gözlerinizi kaplayacak kadar iki pamuk parçası alın ve pamukları gülsuyu ile ıslatın. Gülsuyu dolu pamukları 5 dakika gözlerinizde tutun.

5

Hintyağını vücut ısısına gelene kadar ısıtın. Parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak göz altı morluklarınıza yedirin. 5 dakika beklettikten sonra pamuk yardımıyla çıkarın.

6

Yüzünüze yapacağınız buhar banyosu hem göz altı morluklarınıza iyi gelir hem de yüzünüzü temizlemeden önce gözeneklerinizin açılmasını sağlar.

7

1 çay kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı balı karıştırın ve vücut ısısına gelene kadar ısıtın. Göz altlarınıza nazikçe sürün. Sabah kalktığınızda ılık su ile yıkayın. 15, 20 gün sonunda sonuçları görebilirsiniz.

8

Bir miktar kaymak ile unu karıştırın. Un yerine çemen otu da kullanabilirsiniz. 15 dakika göz altlarınızda bekletin.

9

Taze nane yapraklarını ince ince doğrayın. Üzerine limon suyu ekleyin. Hassas cildi olanlar bu uygulamayı yapmamalıdır. Göz altlarınıza hamurumsu hale getirdiğiniz göz altı morluğu maskesini sürün. 15 dakika bekletin. Her gün düzenli olarak uygulayın.

10

Sabahları kalktığınızda 1 yemek kaşığı bal yiyin.

11

Tüp halinde aldığınız sıvı E vitaminini göz çevrenize gece yatmadan önce parmak uçlarınızla iyice yedirin. Kırdığınız tüpteki E vitaminini iki kez kullanmayın. Etkisi bir süre sonra geçecektir. Dilerseniz E vitamini yerine, K vitamini de kullanabilirsiniz.

12

Göz altlarınıza buz sürmek göz altınızdaki damarların genişlemesini ve kan akışının hızlanmasını sağlayacaktır. Buzu göz altlarınızda çok uzun süre tutmayın. Sürekli gezdirin.

13

Göz altı morluklarına patatesin de iyi geldiği biliniyor. Dilimlediğiniz patatesleri 20 dakika göz altlarınızda bekletebilirsiniz.

14

Badem yağı ile zerdeçalı karıştırın. Göz altlarınızda iki saat bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.

15

1’er çay kaşığı bal, zerdeçal, domates suyu ve limon suyunu karıştırın. Bu sıvıya pamuğu batırın ve göz altı morluğunun üzerine koyun. 15 dakika bekletin. Ardından soğuk su ile durulayın. Göz altlarınızı duruladıktan sonra parmak uçlarınızla zeytinyağını sürün. 5 dakika sonra pamuk yardımıyla çıkarın yoksa göz altlarınızda minik beyaz sivilceler oluşabilir.

Benzer Yazılar

Ev yapımı gözenek sıkılaştırıcı tonik Gözenek sıkılaştırıcı tonik Bayanların en çok sıkıntı çektiği cilt problemlerinden birisi de gözeneklerdir. Geniş gözenekler her zaman için cilt g...
Avuç içinde kırmızı noktalar neyin belirtisidir?... Avuç içi Günümüzde birçok hastalığın nedeni erken teşhis edilebilmektedir. Ufacık bir belirti belki de çok büyük bir rahatsızlığın belirtisi olabi...
Body butter scrub Body butter yapılışı   Body scrub(Vücut peelingi) ve body butter(vücut yağı) aynı üründe yer aldığında body butter scrub olarak satılırlar...
Boyun sarkmasını önlemek için ne yapmalı? Boyun sarkmasını önlemek Boyundaki sarkan cildin artması yaşlanmanın çok kötü bir parçasıdır. Peki boyun cildini sıkılaştırmak için ne yapmalı? Ci...
Sivilceye çözüm limonda limon Eğer artık sizde nasıl ve neyden üretildiğini bilmediğiniz kremleri kullanmaktan bıktıysanız artık sivilceye çözüm limonda. Şimdi akıllarını...
Suna dumankaya gençlik iksiri   gençlik iksiri Genç kalmak özellikle günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Her yaşın ayrı bir güzelliği var deyimini tarihin ...
Kahve maskesi nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?... Kahve Kahve maskesi içerdiği kafein ile cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ayrıca partiküllü yapısı ile cildinize uygularken peeling etkisi yaratı...
İltihaplı sivilce nasıl geçer bitkisel çözüm...   İltihaplı sivilce nasıl geçer Sivilceler başlı başına bir problemdir ancak en büyük sıkıntı iltihaplı sivilcelerde yaşanmaktadır. İltiha...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Göz Çevresi Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir