Göz altı morlukları nasıl giderilir

| 2012/10/26 | 1 Comment

 

Göz altı morlukları nasıl yok edilir

Göz altı morlukları nasıl giderilir

Göz çevresinde bulunan deri genellikle incedir ve yaşla birlikte kalınlaşır. Yaş, alerji, genetik yatkınlık, beslenme ve uyku eksikliği göz altı morluklarına neden olabilir. Göz altı morluklarını gidermek için öncelikle altta yatan nedeni iyi bilmek gerekir. Eğer göz altı morlukları oluşumuna etken olan faktörü bulabilirseniz göz altı morluklarınız büyük ölçüde azalacaktır. Bununla ilgili ayrıca bitkisel bakımlar uygulayabileceğiniz gibi özel kremlere de başvurabilirsiniz.

Peki göz altı morlukları nasıl giderilir?

1

Göz altına anti-aging kremleri kullanın. Bu kremlerde hidrat ve göz altı morluklarını giderici çeşitli bileşenler yer almaktadır.  Göz çevresindeki cilt dokusu yaşlanma sürecinde kalınlaşma eğilimindedir. Bu kalınlaşma da göz altı morluklarına neden olur. Anti-aging kremler bu anlamda göz altı morluklarını önleyecektir.

2

Bazı kişilerin gözleri hassastır ve sürekli sulanır ve kaşınır. Bunun asıl nedeni aslında alerjiden kaynaklanır. Sürekli kaşınan ve aşınan göz çevresi derisi maruz kaldığı sürtünme dolayısıyla göz altında bulunan kan damarları morarır ve göz altı morluklarına neden olur.  Yani, göz altı morluklarını ortadan kaldırmak için, ana kaynaktan kurtulmak önemlidir.

3

Göz altı morluklarından kurtulmak için günde sekiz bardak su için ve sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturun. Doğru hidrasyon ve beslenme insan vücudunun yaşlanma sürecini yavaşlatır. Bu da göz altı morluklarını engelleyecektir.

4

Her gece sekiz saat uyuyun. Sekiz saat ortalama olarak yeterlidir. Bu sekiz saatlik süreçte, vücut kendini yenileyerek cildin patlak ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Tüm hücreler yenilenir ve bunun bir sonucu olarak, göz altı morlukları azalır veya tamamen ortadan kalkar.

Benzer Yazılar

Yazın cilt bakımı nasıl yapılmalı? Nelere dikkat e... Havaların ısınması ile bakıma ihtiyacınızın olduğunu bede...
Vücut bakımı nasıl yapılır     Vücut bakımı, cilt bakımının vazgeçilmez bir pa...
Doğal göğüs büyütme Göğüs büyümesini teşvik etmek için çeşitli yollar vard...
Kuru dudaklar için ev yapımı nemlendirici Ev yapımı karışımların hepsi hazırlanması zor şeyler deği...
Yumurta akı maskesi ile cilt bakımı Yüksek oranda protein, mineral ve B vitamini içeren yumurta ak...
Doğru kırışıklık kremi nasıl seçilir? Kırışıklıklar cildinizin esnekliğinin yavaş yavaş azaldığının bir göstergesidir. İlk önce mimiklerinizin sıkça kullandığınız alın göz çevresi ve dudak...
Üzüm ile cilt bakımı nasıl yapılır? Üzüm hepimizin özellikle yaz aylarında zevkle tükettiği sağlık dolu bir...
Gözaltı bakımı için gözaltı kremi Gözler yüz bölgesinin en dikkat çekici böl...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Göz Çevresi Bakımı

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. seher diyor ki:

    benim göz altı morluklarım çok belirgin hem beyaz tenliyim hem de genç olduğum için çok dikkat çekiyor verdiğiniz önerileri uygulayacağım .Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir