Göz altı şişlikleri nedenleri

| 2012/12/24 | 0 Comments
Göz altı şişkinliği

Göz altı şişlikleri

Göz altı şişlikleri nedenlerinin başında genetik faktörler yer almaktadır. Eğer ailenizde göz altı şişliğinden muzdarip aile üyeleri bulunuysa sizin de göz altlarınızın şişmesi muhtemeldir. Bunun yanında göz altı şişliklerine yaşam tarzı da neden olabilmektedir. Tuzlu yiyecekleri fazla tüketiyorsanız, yada uyumadan önce çok fazla sıvı tüketiyorsanız, göz altı şişliği yaşayabilirsiniz.

Hormonal değişimler

Çeşitli hormonal dalgalanmalar ki kadınlarda en sık adet döneminde görülürler göz altı şişlikleri nedenleri arasında yer almaktadır. Göz altı morluğu ve göz altı şişliği hormonal değişimler sonucu oluşabilmektedir.

Alerjiler

Herhangi bir alerjik reaksiyon yaşıyorsanız, bu göz altı şişliklerine neden olabilir. Ayrıca kızarıklık ve kaşıntı varsa bu size bir şeyin dokunmuş olduğunun göstergesidir. Eğer burun tıkanıklığına neden olan bir alerjik reaksiyonunuz varsa, bu göz çevresinde şişlik oluşturabilir. Antihistamin göz altı şişliği azaltmaya yardımcı olacaktır.

Yaşlanma

Yaşlandıkça cilt sarkma eğilimi gösterir. Yaşlandıkça gözü çevreleyen cilt daha az elastik olacaktır. Göz altı şişlikleri bunun sonucu olabilir.

Hastalıklar

Bir tiroid bozukluğu hastalığı olan graves hastalığı veya çeşitli böbrek sorunlarına sahip olan bireylerde göz altı şişlikleri görülebilmektedir.
Yaşam

Gözlerin altı neden şişer sorusunun bir diğer yanıtı da sağlıksız yaşam koşullarıdır. Çok fazla alkol ve sigara kullanımı; az veya kalitesiz uyku göz altı şişliklerine neden olabilir.

Çözümler

Göz altı şişliklerinden kurtulmak için uyurken başınızı biraz daha yukarıya koymalısınız. Ek bir yastık daha almanızda fayda olacaktır. Böylece göz altınızda sıvı birikmesi önlenmiş olur. Uyandığınızda göz altı şişlikleriniz oluşmuşsa gözlerinizin altına salatalık koyun. Göz altlarınızda buz gezdirmeniz de faydalı olacaktır. Buzu direk olarak gözaltınızda tutmayın. Göz altındaki alana hemoroid kremi kullanmak da etkilidir ancak bunu denerken gözlerinize kremi kesinlikle değdirmemelisiniz.

 

Benzer Yazılar

Sivilce geleneksel benzoil peroksit veya kükürt bazlı sab...
Yara izleri ve siyah noktaları yok etmek için nele... Yara izleri eğer yüzünüzde ya da vücudunuzun belirgi...
Evde uygulanabilecek etkili sivilce maskesi Sivilce cilt ile ilgili birçok sorun ortak adı olarak kullanılmakta. Sivilce sebum adı verilen yağın aşırı salgılanması ve ciltteki gözeneklerden dışa...
Kuru saç uçları için maske Saç bakımı oldukça zor ve özen isteyen bir durumd...
Contractubex nedir ne işe yarar? Vücudunuzda geçmeyen izler varsa ve bunun için ilaç araştırıyor...
Cilleki yağ bezeleri nasıl çıkartılır? Ciltteki yağ bezeleri ayrıca yağlı lekeler olarak da ad...
Güneş koruyucusu seçerken nelere dikkat edilmeli?... Kenevir tohumu yağının doğal özellikleri onu gerçekt...
Contractubex ile çatlak tedavisi   Hızlı kilo alıp veren kadın erk...

Etiketler: ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Göz Çevresi Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir