İnce telli saçlar

| 2012/11/26 | 0 Comments
İnce telli düz saçlar

İnce telli saçlar

 

Saçlar zamanla yıprandığı gibi aynı zamanda incelebilmektedir. Sahip olduğunuz saç türü ne olursa olsun saçlarınızın güzel görünebilmesi için her zaman emek, para ve zaman harcamak zorundasınızdır. Eğer saçlarınız ince telliyse ve düzse o zaman saçlarınızın özel bir ilgiye ihtiyacı var demektir. Kıvırcık ve dalgalı saçlar için de ince telli saç sorun olsa da bu dertten en çok düz saç sahipleri yakınırlar.

İnce telli saçların özellikleri

İnce yapılı, düz saç genellikle çok sönük görünür. Bu bebek gibi yumuşak saçlara sahip olmak çok az bir çalışma ile mümkündür ve saçlarınız dilediğiniz gibi parlak da olabilir, ama genellikle ince telli saçların hacim sorunu zorludur. Sürekli saçlarınızı şekillendirmeniz gerekir.

İnce, düz saçlar genellikle en hassas saç tipi olma özelliğini taşır ve bu tür saçta yıpranmalar daha belirgin olacaktır. Bu nedenle, saçlarınıza uyguladığınız ürünün miktarı, kullanılan şekillendirme araçları ve saçın nemlendirilmesi bilinçli yapılmalıdır. İyi nemlendirilen saçlar güçlü olur. Bu nedenle saçlarınızı şekillendirmeden önce etkili bir saç kremi kullanmalı ve haftada en az bir defa saç nemlendiren bir saç maskesi uygulayarak saç bakımı yapmalısınız. Çoğu bitkisel saç maskeleri saçınızı nemlendirecektir.

İnce telli saçlarla ilgili yanılgılar

İnce telli saçlara sahip olmanız saçlarınızı şekillendiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Yalnız saçlarınızı yıpratmamaya özen göstermelisiniz. Örneğin saç köpüğü ile saçlarınızı şekillendirmeyi, bir maşaya tercih etmeniz gerekir. Saç kurutma makineleri de orta ısıya ayarlanmalı ve mümkün olduğunca az kullanılmalıdır. Ayrıca birçok insanın düz saçlara özendiğini ve bunun için tonlarca para vererek saçlarını düzleştirdiklerini unutmayın. Düz, parlak ve canlı saçlar her ne kadar ince telli olsa da herkesin imreneceği türdendir. Bu yüzden saçlarınızla kavga etmeyin!

 

 

 

Benzer Yazılar

Kabarık saç modeli nasıl yapılır? Eğer günlük tarzınıza biraz çekicilik eklemek veya özel b...
Hasar görmüş saçlar için bitkisel tedaviler Hasar görmüş saçlar için ev yapımı tedaviler tarih boyunca kaydedilmiştir. Antik Mısır’da erkekler ve kadınlar saçlarının parlaklıklarını korumak için...
Saç uzatan vitaminler nelerdir     Vitaminler vücudunuzda doğru mik...
Saçları güneşten korumak için ne yapmalı Saçlarınız güneş ışınlarından tahmin ettiğiniz...
Kuru saçlar için maske nasıl uygulanmalıdır Genellikle yaz aylarının neden olduğu kuru saçların güneş ı...
Saçı güçlendiren şeyler çok uzağınızda değil... Hoş görünmek için pürüzsüz ve parlak saçlara sahip olmak nefis...

Etiketler: , , ,

Kategori: Düz saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir