İri dalgalı saç nasıl yapılır

| 2012/11/15 | 0 Comments

 

iri dalgalı saç modeli

iri dalgalı saç

 

Saçı ısı ile şekillendirmek saça zarar verir. Bir kere bile ısı ile saçınızı şekillendirmeniz saçınızın nemini alıp götürecektir. Bu nedenle iri dalgalı saç nasıl yapılır adlı makalemizi yazmayı uygun gördük. İri dalgalı saç modeli istiyorsanız bunun için bigudi kullanabilirsiniz. Üstelik bu işlem sanıldığı kadar da zor değildir.

Bigudi ile iri dalgalı saç nasıl yapılır?

1

En iyi sonucu elde etmek için ilk olarak saçınızı yıkayın. Böylece saçlarınız yumuşar ve dalgalarınızın çabuk düşmesini önlersiniz. Saçınızı yıkarken saç kremi kullanmayın! Dilerseniz saç şekillendirici kremi nemli saçınıza sürebilirsiniz.

2

Saçınızı fön makinesiyle kurutun. Eğer saçlarınızda elektriklenme veya kabarma problemi yaşıyorsanız saçlarınızı en düşük ayarda kurutmalısınız.

3

Saçlarınızı tarayın ve saçlarınızı üç ana parçaya ayırın. Ayırdığınız bölümleri at kuyruğu şeklinde toplayın.

bigudi

bigudi

4

İri dalgalı saç modeli verebilmeniz için en büyük bigudileri seçmeniz gerekir. Küçük bigudiler saçınızın lüle lüle olmasına neden olacaktır. Dilerseniz bigudilerden en büyük ve orta boy olanlarını tercih ederek daha doğal bir saç modeli elde edebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok uzunsa o zaman orta büyüklükte bigudileri tercih etmelisiniz. Uzun saça sahipseniz dalgalarınızın düşme olasılığı yüksektir. Bu yüzden orta büyüklükte bigudileri tavsiye ediyoruz. Böylece saçlarınızda iri dalgalar belirgin olacaktır.

5

Saçınıza hızlı şekil verebilmek için kendi saç bakım ürününüzü kendiniz hazırlayabilirsiniz. Yaklaşık saç jeli ile 1 yemek kaşığı ılık suyu karıştırın. Saç jeli, saç bakım kremi şeklinde saç şekillendiricisi de olabilir. Hazırladığınız hızlı şekil verme ürününü bir sprey şişesinin içine koyun ve iyice karışana kadar sallayın. Saçlarınıza bigudileri sarmadan önce saça sıkın.

6

İri dalgalı saç şekli vermek için saçınızın arka bölümünden işe başlayın. Bigudiyi saçın dip kısmına koyup saçınızı sararsanız daha iyi olur. Önce spreyinizi sıkın ve ardından saçınızı gergin tutarak bigudiye dolayın. Saç klipsleri ile bigudilerinizi sabitleyin.

Bigudileri çıkarma

9

İri dalgalı saç şeklinizin oluşabilmesi için 6 ila 10 saat bigudileri bekletmelisiniz. İşin bu kısmı size zor gözükmesin. Eğer iri dalgalı saç modelini akşam kullanacaksanız bu işlemi sabahtan yapabilirsiniz. Eğer bigudilerinizle uyumak isterseniz o zaman sünger bigudileri seçmelisiniz. Saçlarınıza sünger bigudileri saç teli ile sabitleyip etrafını sarabilirsiniz. Böylece uyurken sizi rahatsız etmezler.

10

Bigudileri bir anda saçınızdan çıkarmayın. Bigudileri nazikçe aşağı doğru çekerek çıkarın.

11

Saçınızda oluşan iri dalgaları fırçalamaktan kaçının. Saçlarınıza sadece parmaklarınızla şekil vermeye çalışın. Eğer daha doğal bir görünüm istiyorsanız geniş dişli bir saç fırçası kullanın ve sadece 1 veya 2 kez saçınızı tarayın. İri dalgalı saç şeklinizi korumak için saç spreyi ile dalgalarınızı sabitleyin.

12

Hızlı sonuç almak istiyorsanız sıcak bigudiler kullanabilirsiniz. Isı ile saçlarınız 30 dakika içinde hazır olacaktır.

 


 

Benzer Yazılar

Bitkisel yollarla saç uzatma Saçlarınız aylık olarak 0,5-2,5 cm arasında uzayabilir. Bu kadar farklı oranda uzamaya neden olan etkenlerin başında kalıtsal faktörler olabileceği gi...
Saç tipimi nasıl anlarım Saçlarınıza doğru bakımı uygulamak, doğru saç bakım ürünlerini kullanmak için mutlak saç tipinizi öğrenmelisiniz. Saç tipimi nasıl anlarım diye düşünü...
Saç uzatan vitaminler nelerdir     Vitaminler vücudunuzda doğru mik...
Badem yağı saç uzatır mı? Badem yağı saça nasıl uygulanır diye merak edenlere...
Saçınız için doğru olan şampuanı nasıl seçersiniz?... Bütün şampuanlar aynı değildir. Saçınız için doğru olan şampu...
Kuru saç bakımı için bitkisel yolları Kadınların hayatında önemli bir yere sahip olan saç...

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: Düz saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir