kahverengi lekeler nasıl geçer

| 2012/12/08 | 0 Comments

 

Kahverengi cilt lekeleri

Kahverengi lekeler

Herkes pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak ister ama ne yazık ki, kahverengi lekeler kusursuz bir görünüm için büyük bir problem olabilir. Aslında kahverengi lekelerin çözümü basittir. Kahverengi lekeler nasıl geçer derseniz bunun için evde kendi kendinize yapacağınız uygulamalardan, güzellik merkezlerindeki profesyonel işlemlere kadar bir çok tedavi metodu mevcuttur. Gelin bu metotları birlikte inceleyelim.

1

Bir cilt beyazlatma maskesi deneyin. Bazı insanlar cilt lekelerine yatkındır. Eğer pigmentli bir cildiniz varsa cilt beyazlatma maskesi size yardımcı olabilir. Bu ürün yavaş yavaş karanlık noktaları aydınlatır ve cilt tonunu dengeler. Cilt beyazlatma kategorimizdeki cilt beyazlatma maskelerini haftada bir veya iki kez uygulamakla işe başlayabilirsiniz. Göreceksiniz, bir süre sonra cildiniz ve yüzünüzün üzerindeki kahverengi lekelerin rengi açılacak ve lekeleriniz zamanla yok olacaktır.

2

Kimyasal peeling deneyebilirsiniz. Kahverengi lekelerden kurtulmanın en hızlı yollarından birisi kimyasal peelingdir. Kimyasal peeling güvenli bir işlemdir. Derinin üst tabakasını soymak için bir çeşit asit kullanılır. Ardından yeni cilt katmanı oluşmaya başlar ve bu katmanda kahverengi lekelere yer yoktur.    

3

Mikrodermabrazyon ile kahverengi lekelerden kurtulun. Bu ağrısız işlem mikroskopik aşındırıcı kristaller ve basınç ile çalışır.  

4

Düzenli olarak peeling yapın. Bir cilt bakımı rutini olarak pigmentli cilde sahip herkesin düzenli olarak peeling yapması gerekmektedir. Ölü cilt hücreleri bu yolla kaldırılırken, hasarlı ve lekeli cilt yerini taze ve canlı bir cilde bırakır. Peeling için bitkisel yüz peelingi makalemizdeki uygulamaları evde kendi kendinize yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Egzema Tedavisi   “Egzema” yada “Egzama” olarak bilinen hastalık b...
Suna Dumankaya bacak bakımı önerileri Suna Dumankaya sunduğu faydalı bilgilerle kadınl...
Koltukaltı bölgesi nasıl beyazlaştırılır? Koyu koltukaltları sık sık koltuk altı traşı olmak, kalın...
Muzlu anti aging maskesi Muz, yoğurt ve organik bal bir anti-aging maskesi i...
Yoğurt ve domates sivilce maskesi Domates çeşitli küçük cilt rahatsızlıklarının tedavisi için iyi bir ...
Derinlemesine temizleyici yüz maskesi Derinlemesine temizleyici yüz maskesi gözeneklerinizdeki kiri ve yağı a...
Vücut bakımı hakkında bildikleriniz ya yanlışsa?... Vücut bakımı hakkında internetin de yaygınlaşmasıyla a...
Sivilce lekeleri için elma sirkesi mucizesi Elma sirkesi, formülündeki asidik yapı nedeni ile lekeleri soy...

Etiketler:

Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir