Kalçada sivilce

| 2012/11/03 | 0 Comments
popoda sivilce

kalçada sivilce

 

Sivilce yüz ile sınırlı değildir. Sivilce kalça, göğüs ve sırt gibi vücudun diğer bazı bölgeleri üzerinde gelişebilir. Bu tip sivilceler kişiye bazen acı verebilir. Kalçada sivilce çıkmasının nedenleriyle yüzde çıkmasının nedenleri farklı olabilir. Dolayısıyla yüzdeki sivilcelerle aynı şekilde tedavi edilmezler. Tedavileri farklı olsa da kalçada sivilce çıktığında bunun da bir çözümü elbetteki vardır.

Kalçada sivilce çıkmasının nedeni

Sebum denilen vücut içindeki yağlı bir madde bazen artış gösterir. Yağ bezleri ergenlik döneminde daha verimli hale androjenler denilen hormonlar tarafından uyarılır. Ancak kalçada sivilce çıkması sadece gençlik döneminde olan bir durun değildir. Gözeneklerin tıkanmış olması sivilce gelişimine karşı cildi korunmasız bırakır. Sebum ekstra miktarda üretildiği zaman gözenekleri tıkar. Tıkalı gözenekler,  vücudun ölü hücrelerden kurtulmasını engeller. Bu da kalçada sivilceye neden olur.

Önleme / Çözüm

Kalçada sivilce çıktığında, bunu yüz için üretilen sivilce kremleriyle tedavi edemeyiz. Bu durumda tıkanmış gözenekler içinde biriken bakterilere karşı savaşmak gerekir. Tıkanmış gözenekleri önlemek için, en az haftada bir kez peeling yapın. Kabak lifi ile kalçada sivilceli bölgeleri hafifçe lifleyebilirsiniz. Kalça bölgesindeki hijyene daha çok önem verin. Kıyafetleriniz temiz olmalıdır.

Hususlar

Bazı bireysel özellikler gibi genler ya da hormonlar gibi nedenler, kalçada sivilce çıkma olasılığını artırabilir. Ayrıca, terleme ve giyilen dar kıyafetler de kalçada sivilce nedenleri arasındadır. Bu nedenle kalça bölgenizi tahriş edecek kıyafetlerden uzak durun.

Uzmandan yardım alabilirsiniz

Eğer kalçada sivilce çıkması sizi çok rahatsız ediyorsa bu konuda uzman bir hekimden yardım alabilirsiniz. Böylece kalçanızda çıkan sivilceler daha hızlı geçecektir.

Uyarı

Kalçada sivilce çıktığında bu sivilceler siyah nokta veya kistler gibi görünebilir. Bazıları irinle doludur. Bu durum sivilcelerin kanamasına, kabuklanmasına ve derin izler kalmasına neden olabilir. Kabuklar at Toplama sadece geliştirmek izleri kötüleştirebilir.

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Güzellik için cilt bakımı Güzelliğin baş şartı dinlenmedir. Dinlenme bir ha...
Tıkanmış gözenekleri açmak için en iyi maskeler... Ciltteki aşırı yağ üretimi, çok terleme, makyaj malzeme...
Kahve Selülit Yapar mı? Selülit Neden Oluşur? Etek ya da bikini giydiğimiz zamanlar hatta ileri vakalarda dar pantolonlardan dahi belli olan selülit bir çok bayanın kilosu ne olursa olsun en sıkın...
Sivilce izlerini azaltma yolları Cildinizde yer alan sivilce izleri zamanla daha faz...
Sarkan boyun derisini sıkılaştırmak için bir yönte... Yaşımız ilerledikçe cildimizin elastik ö...
Badem yağı ile saçınıza hayat verin   Vitamin ve mineraller sağlığımız açısından oldukça fa...
Cilt bakımı maskesi canlı görünen cilde sahip olma... Cilt bakımı çoğunlukla estetik kaygılar nedeniyle yapılsa da, sağlık açısından önemi göz ardı edilmemelidir. Düzenli olarak bu bakımların yapılması ha...
Yüz temizleyici seçimi nasıl olmalıdır? Yüz temizleyicileri, cildiniz için hayati öneme sahip bi...

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir