Kalçada sivilce

| 2012/11/03 | 0 Comments
popoda sivilce

kalçada sivilce

 

Sivilce yüz ile sınırlı değildir. Sivilce kalça, göğüs ve sırt gibi vücudun diğer bazı bölgeleri üzerinde gelişebilir. Bu tip sivilceler kişiye bazen acı verebilir. Kalçada sivilce çıkmasının nedenleriyle yüzde çıkmasının nedenleri farklı olabilir. Dolayısıyla yüzdeki sivilcelerle aynı şekilde tedavi edilmezler. Tedavileri farklı olsa da kalçada sivilce çıktığında bunun da bir çözümü elbetteki vardır.

Kalçada sivilce çıkmasının nedeni

Sebum denilen vücut içindeki yağlı bir madde bazen artış gösterir. Yağ bezleri ergenlik döneminde daha verimli hale androjenler denilen hormonlar tarafından uyarılır. Ancak kalçada sivilce çıkması sadece gençlik döneminde olan bir durun değildir. Gözeneklerin tıkanmış olması sivilce gelişimine karşı cildi korunmasız bırakır. Sebum ekstra miktarda üretildiği zaman gözenekleri tıkar. Tıkalı gözenekler,  vücudun ölü hücrelerden kurtulmasını engeller. Bu da kalçada sivilceye neden olur.

Önleme / Çözüm

Kalçada sivilce çıktığında, bunu yüz için üretilen sivilce kremleriyle tedavi edemeyiz. Bu durumda tıkanmış gözenekler içinde biriken bakterilere karşı savaşmak gerekir. Tıkanmış gözenekleri önlemek için, en az haftada bir kez peeling yapın. Kabak lifi ile kalçada sivilceli bölgeleri hafifçe lifleyebilirsiniz. Kalça bölgesindeki hijyene daha çok önem verin. Kıyafetleriniz temiz olmalıdır.

Hususlar

Bazı bireysel özellikler gibi genler ya da hormonlar gibi nedenler, kalçada sivilce çıkma olasılığını artırabilir. Ayrıca, terleme ve giyilen dar kıyafetler de kalçada sivilce nedenleri arasındadır. Bu nedenle kalça bölgenizi tahriş edecek kıyafetlerden uzak durun.

Uzmandan yardım alabilirsiniz

Eğer kalçada sivilce çıkması sizi çok rahatsız ediyorsa bu konuda uzman bir hekimden yardım alabilirsiniz. Böylece kalçanızda çıkan sivilceler daha hızlı geçecektir.

Uyarı

Kalçada sivilce çıktığında bu sivilceler siyah nokta veya kistler gibi görünebilir. Bazıları irinle doludur. Bu durum sivilcelerin kanamasına, kabuklanmasına ve derin izler kalmasına neden olabilir. Kabuklar at Toplama sadece geliştirmek izleri kötüleştirebilir.

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Yüz bakımı nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyiz?... İster erkek isterse bir bayan olsun herkesin yüz ba...
Karbonatlı sivilce maskesi tarifi Karbonatlı sivilce maskesi kullanarak sivilcele...
Gül yaprağı banyosu nasıl hazırlanır? Hızlı yaşam stili ve dolu ajandalar cildinizin çok hızlı...
Güçlü tırnaklar için çözümler Tırnaklarımızdaki nemin kaybolması ve tırnaklarımızın k...
Geniş Gözenekli Ciltler Ve Gözenekleri Sıkılaştırm... Cilt bakımı konusunda karşımıza çıkan en önemli konulardan bir tanesi, kuşkusuz ki cilt gözeneklerinin daha açık ya da daha kapalı olma durumudur. Bu ...
Yağlı ciltler için greyfurtlu yüz maskesi maskesi... Yağlı ciltler için greyfurt maskesi, yağlı ciltlerde gerçekten muc...
Yoğurt bal maskesi Her geçen gün daha da kirlenen dünyamızda ekonomik ned...
Yüzdeki yara izleri nasıl geçer? Neler yapılabilir... Her yaştan insanda çıkabilecek yara izleri, yaranın büyükl...

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir