Kısa kıvırcık saçlara şekil vermek

| 2012/09/28 | 0 Comments
kısa lüleli saçlar

kısa kıvırcık saçlar

 

Kısa kıvırcık saçlara bakmak da şekil vermek de çok zordur. Kısa kıvırcık saçı olanlar bu nedenle saçlarından çoğunlukla memnun değillerdir. Aslında sağlıklı kısa kıvırcık saçlar her göreni kendisine hayran bırakacak güzelliktedir. Kısa kıvırcık saçların en büyük sorunu kolay kırılmaları ve yıpranmalarıdır.

1

Kuaförünüzün uzman olduğundan emin olun. Düz veya dalgalı saçlar kolay şekil alırlar. Bakımları da kıvırcık saçlara oranla çok daha kolaydır. Bu nedenle seçeceğiniz kuaförün deneyimli ve bilgili olduğundan emin olmalısınız. Kısa kıvırcık saçların güzel görünmesi için profesyonel dokunuşlara ihtiyaçları vardır. Ücreti pahalı bile olsa iyi bir kuaföre gitmeye değer.

2

Kısa kıvırcık saçlar genellikle kuru olduğundan saçınızı her gün şampuanlamaktan kaçının. Haftada iki kez şampuanlamak saçların doğal ve güzel görünmesi için yeterli olacaktır. Saçınızın tipi ne olursa olsun sık şampuanlamak saçları kurutarak nemini alır ve böylece saçların beslenmesi durur.

3

Saç kreminden korkmayın. Saç kremi saçlarınızın kolay taranmasını sağladığı gibi aynı zamanda saçınıza ihtiyacı olan nemi de sunacaktır. Bu nedenle saç kremleri aslında saçlar için çok faydalıdır.

4

Saçlarınızı nemlendirmek için özel bakım kremleri kullanın. Böylece saçlarınıza daha kolay şekil verebilirsiniz. Saçlarınız yıpranmadığından saçlarınızın görünümü de daha düzgün ve güzel olacaktır.

5

Fön makinelerinde saçları kıvırcıklaştırmak için aparatlar bulunur. Saçlarınızı kuruturken bu aparatı takın. Böylece saçlarınızın şekli çok daha güzel olacaktır.

6

Saçlarınız kendiliğinden bir modele sahip olduğu için onları şekle sokmak eğlenceli olacaktır. Saçlarınızdaki bukleleri parmaklarınız yardımıyla düzeltebilirsiniz. Bukleler birbirine karıştığında yada ayrıldıklarında hoş bir görüntü vermezler.

7

Saç kabarmasını önleyen kremlerden kullanabilirsiniz. Bu kremler saçınızın şeklini korumak için önemli bir yardımcıdır. Saçlarınızın dolaşmasını ve elektriklenmesini önlerler. Bunlar kısa kıvırcık saçların en büyük sorumudur ve basit bir şekilde kremle bu sorunla başa çıkabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Cansız ve hasar görmüş saçların bakımı nasıl yapıl... Saçlarımızın güzel görünmeleri için yaptığımız...
Yıpranmış saçları onarmak için 7 yöntem Piyasada yıpranmış saçlar için üretilmiş onlarca f...
Voila 10.3 altın sarısı saç rengi Saç renklerinin en ışıltılısı su götürmez bir şekilde altın sarıs...
Yağlı saçlarınızla baş etmenin 7 basit yolu Kendimi bildim bileli yağlı saçlarla b...
Bemiks ile saç uzatma yöntemi Saçların sağlığına kavuşarak, parlamasını ve çok hızlı uzamasını istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okumalısınız. Bemiks ile saç uzatmak artık çok kola...
Saç dökülmesine karşı 7 çözüm Eğer yerdeki saçlarınızın başınızdaki saçlarda...
Saç dökülmesini engellemek için 7 ipucu Saç dökülmesini engellemek için 7 ipucu ile siz de daha sağlıklı ve dökülmeyen saçlara kavuşun. Sert şampuan kullanmaktan kaçının Şampuanlar ve...
Saç uzatma yolları nelerdir? Bazı kişilerin saçları birkaç ayda çok hızlı uzarken siz ...

Etiketler: , ,

Kategori: Kıvırcık saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir