Kuru ve yıpranmış saçlara maske

| 2012/12/28 | 0 Comments
Düz saçlı kadın

Kuru ve yıpranmış saç

 

Kuru ve yıpranmış saçlar ısı ile saç şekillendirme, kimyasal işlemler ve saç boyamanın sonucu olarak karşımıza çıkarlar. Bu sorunla mücadele için çeşitli kozmetik ürünler bulunmaktadır ancak evinizde ekonomik yoldan kuru ve yıpranmış saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Saç maskesi

İyi bir saç maskesi ile saçınıza bakım yapın. Bitkisel saç bakımı kategorimizde yer alan maskelerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

2 muz ve avokadoyu iyice ezin. Saç derinizin diplerinden başlayarak tüm saçınıza yayın. 20 dakika kadar saçınızda bekletin. Muz ve avokadoda bulunan doğal yağlar sert kimyasallar olmadan saç derinizi nemlendireceklerdir.

Mayonez

Bir kase mayonezi ısıtın. Bu işlem için mayonezi koyduğunuz kaseyi sıcak su dolu bir kaba oturtabilirsiniz. Mayonez vücut ısısına yakın bir hale gelince saçınıza sürmek için hazır olmuş demektir. Saç diplerinizden başlayarak saçlarınıza iyice yedirin. 20 dakika saçınızın mayonezi emmesi için bekleyin. Mayonezde bulunan doğal yağlar saç uzamasını hızlandırır ve saç derinizi nemlendirir. Böylece saçlarınızdaki kuruluk tarihe karışır.

Elma sirkesi

Saç şekillendirme ürünleri genellikle alkol içerirler ve bu da saçlarınızın kurumasına sebep olur. Saçlarınızdaki hasarı düzeltmek için elma sirkesi kullanabilirsiniz. 2 su bardağına 2 yemek kaşığı elma sirkesi katın. Saçlarınızı şampuanlayıp kremledikten sonra son durulama olarak bu karışımı kullanın.

Bal

Kuru yıpranmış saçlara bakım için şampuanınıza 2 çay kaşığı bal ekleyin. Şampuanınızı saçınıza masaj yaparak sürün. Banyo sırasında dinlenirken bir yandan ballı şampuanınızın saçınıza işlemesini bekleyin. Bu süre için 10 dakika yeterlidir. Bal saçınızı beslerken bir yandan da saçlarınıza parlaklık katacaktır.

Yumurta

Yıpranmış kuru saçlara bakım yapmak için yumurta kullanarak nemlendirici bir saç maskesi yapın. Bir kapta 3 yumurtayı çırpın. Üzerine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve saçınıza sürün. 30 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu işlem saçınıza yumuşaklık parlaklık katacaktır.

Benzer Yazılar

Saçları güneşten korumak için ne yapmalı Saçlarınız güneş ışınlarından tahmin ettiğiniz...
Yağlı saçlar nasıl yumuşatılır? Artık yumuşak ve ipeksi saçları canlı tutmak çok önemli ve yumu...
Saça iyi gelen şifalı bitkiler Kozmetik nedenler ve hastalıklar için şifalı otlar yüzyılla...
Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan nasıl seçilir... Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan tercihinizde bitkisel içerikli olanları seçmenizi öneririz. Bitkilerin etkisi saç dökülmesi içinde faydalı olacak...
Saçların hızlı uzaması için Saç tellerini folliküllerden oluşur. Saç derisinin üst yüzeyindeki sertleşmiş dokulara follikül denir. Saç kesmenin saç büyümeye etki ettiği bir nevi ...
Yağlı saçlardan kurtulmak için Yağlı saç problemi hemen hemen herkes tarafından ...
Uzun saçlara bakım nasıl yapılır? Bu sezon ne olursa olsun saçlarınız uzun, sağlıklı ve ba...

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir