Lazer epilasyon sonrası dikkat etmeniz gerekenler

| 2012/09/13 | 0 Comments
Bacaklar

lazer epilasyon sonrası

Eğer lazer epilasyon için para harcıyorsanız, cildinizin sağlıklı kalmasını sağlamak için seanslar arasında cilt bakımınız için elinizden geleni yapmalısınız. Lazer epilasyon uygulaması çok uzun süreler almasa da geri kalan zamanlarda cildinize gereken özeni göstermelisiniz. Bu sürekli olarak devam etmeli.

 1

Herhangi anormal bir reaksiyon olasılığına karşı için epilasyon yaptırdığınız alanı kontrol edin. Cildiniz lazer epilasyon sonrası kızarık ve muhtemelen şişmiş olacaktır, ancak ağrı minimal olmalıdır. Soğuk kompres, lazer epilasyon sonrasında bölgeyi yatıştırmaya yardımcı olabilir.

2

Tedavi bölgesine nemlendirici krem uygulayın. Nemlendirici kremler lazer epilasyon sonrası kızarıklıkları gidermeye yardımcı olur ve aynı zamanda seanslar arasında cildinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Antibakteriyel losyonlar kuruluğa neden olacağından çok da gerekli değildir. Lazer epilasyon sürecinde hangi nemlendiriciyi kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

3

Tedaviden sonra duş almak için birkaç saat bekleyin. Duş yaparken sabun ve cilt bakım ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur. Sadece epilasyon yaptırdığınız bölgeyi sert bir şekilde ovmaktan kaçının. Bunun yerine, yumuşak bir havlu ile duş sonrası cildinizi kurulayın. Koltukaltı alanlarının ilk gün, alkollü bir cilt temizleyicisi ile birkaç saatte bir temizlenmesi gerekir.

4

3 veya 4 gün geçtikten sonra bölgeyi tıraş edebilirsiniz. Ağdadan tamamen kaçınılmalıdır. Sadece tıraş olurken, lazer epilasyon yaptırdığınız bölgeyi tahriş etmemeye özen gösterin. Sert sabunlar da cildinizi kurumasına neden olabilir.

5

Güneşten uzak durun. Güneşe kısa süreli maruz kalmanız bile ciddi yanıklara ve tahrişe neden olabilir. Eğer güneşe çıkmak zorundaysanız güneş koruyucu kremi mutlaka kullanmalısınız.

6

Dökülme sürecine yardımcı olmak için hafif bir peeling uygulayabilirsiniz. Vücudunuzdaki tüyler hızla azalırken peeling lazer epilasyona yardımcı olabilir.

7

Kızarıklık ve dökülmeler durduktan sonra cildinizi bakımına devam edin. Düzenli olarak nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Benzer Yazılar

Dikiş izleri nasıl geçer? Deride meydana gelen ameliyat izlerinin tedavisi uz...
Sivilce izleri nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu tarif... Sivilce izlerini yok etmek için çok sayıda yöntem tavsiye edilmektedir. İbrahim Saraçoğlu cildinizdeki sivilce ve akne izlerini geçirecek doğal bir ma...
Ayak siğili nasıl geçer bitkisel çözüm Vücudun her bölgesinde olabildiği gibi ayaklarda da ...
Kuru saçlar için saç bakımı nasıl yapılır? Saçlarınız  için yapabileceğiniz en iyi şey onların temiz ve bakıml...
Sivilce izleri masajla nasıl yok edilir? Sivilce izlerinden kurtulmak oldukça zordur. Ancak evde kendi...
Dolama için bitkisel tedavi yolları Dolama bakteri ve mikropların tırnak diplerinde, parmak arasında yerleşerek meydana getirdikleri iltihaplı oluşumdur. Bu yerlerde oluşan yaralardan, k...
Sırttaki sivilce izleri nasıl geçer?   Yüzde çıkan sivilceler kadar...
Saçlarınıza doğal yollarla nasıl parlaklık kazandı... Saçlarınızın doğal yollarla parlaklık kazanmasını nasıl sağla...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Lazer epilasyon

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir