Peniste egzama

| 2013/01/27 | 0 Comments
Erkek

Peniste egzama

Peniste egzama acı verici ve son derece rahatsız edici bir durumdur, ancak hayati bir tehlikesi yoktur. Allerjik kontakt dermatit genital bölgenin uzun süre nemli kalmasına bağlı olabilir. Peniste egzamanın diğer nedenleri arasında bazı kayganlaştırıcılar, allerjik reaksiyonlar, sert sabunlar, sperm öldürücü ürünler veya ağır cilt temizleme ürünleri kullanmak bulunmaktadır. Bazen kullandığınız prezervatiften de kaynaklanabilmektedir. Bu tür ürünlere karşı cildinizin aşırı bir tepkisi olarak peniste egzama ortaya çıkar. Kontakt dermatit rahatsız edici bir madde veya alerjene maruz kaldıktan sonra hızlı bir şekilde oluşabilir. Semptomlar genellikle başlangıçta bir saat ile iki gün içinde ortaya çıkar. Genellikle penis üzerinde döküntü olarak adlandırılan peniste egzama kırmızı, beyaz veya gri bir tabaka halindedir. Bazı erkeklerde çok idrara çıkma veya cinsel uyarılma sırasında ağrıya neden olan kabarcıklar da oluşabilmektedir. Peniste egzama olması vücudun herhangi bir yerinde başka bir egzamaya sahip olmaya benzemez. Ciltte kızarıklık, kabarcık ve kaşıntı ile karakterizedir.

Semptomları, cinsel yolla bulaşan bir hastalık gibi gözükebilir. Peniste egzamanın kendi kendinize teşhisi neredeyse imkansızdır. Peniste herhangi bir hastalık utanç verici olabilir, ancak acil tıbbi müdahaleye ihtiyacınız olabilir ve gelecekteki komplikasyonların önlenmesi için bir doktordan yardım almak önemlidir.

Penis üzerinde Egzama için Çözüm

Eğer vücudun herhangi bir yerinde başka bir egzamadan muzdaripseniz ve peniste egzamanız oluşmuşsa dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Penis üzerindeki cilt incedir ve vücudun diğer bölgelerinden farklı bir yapıya sahiptir.

Peniste egzama, penisin çeşitli organizmalara karşı tepkimesi olabilir. Egzamanız geçene kadar cinsel temastan uzak durun.

Bilinçsizce herhangi bir yüzeye dokunduktan sonra genital bölgeye dokunmaktan kaçının.

Cildi nemlendirmek için E vitamini içeren bir krem veya vazelin kullanabilirsiniz.

Çamaşır sabunları, yumuşatıcılar ve banyo sabunu de peniste egzamaya neden olur. Dolayısı ile iç çamaşırlarınızın temizliği esnasında kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. İç çamaşırlarınızın üretildiği kumaş da önemlidir. Pamuklu kumaşlar kullanmalı, naylon içeren kumaşlardan üretilen iç çamaşırlarından uzak durmalısınız.

Peniste egzama tedavisinde doktorunuz şişkinliği ve kaşıntıyı azaltacak ilaçlar önerecektir. . Bölgeye soğuk kompres uygulamak da kaşıntıyı ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur.

 

Benzer Yazılar

Avokadolu doğal yüz maskesi yapımı   Yüz maskeleri cildinizin durumunu hı...
Saçlarınızdaki kepekten kurtulmak için 7 doğal yön... Saçlarınızdaki kepekten kurtulmak için bir...
Bal ile benlerden kurtulmanın yolu Kişinin vücudundaki benleri kaldırmak ve ...
Koyu cilt lekeleri nasıl geçer? Koyu cilt lekeleri birçok insanda vücudun farklı bölgeler...
Benler nasıl geçer? Etkili çözümler Benler cildinizi rahatsız edici ve çirkin gösteriyor olab...
Muzlu saç maskesi tarifi Muzlu saç maskesi saçınızın sağlığı ve parlaklığı için harikadır. Saçın...
Şeftali ve yulaf ezmesi yüz maskesi nasıl yapılır?... Piyasada birçok meyveli cilt bakımı ürünü var ancak bu ürünler hem ...
Bal ve sivilce Balın sivilce tedavisinde ayrı bir yeri vardır. Bal, antise...

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir