Peniste egzama

| 2013/01/27 | 0 Comments
Erkek

Peniste egzama

Peniste egzama acı verici ve son derece rahatsız edici bir durumdur, ancak hayati bir tehlikesi yoktur. Allerjik kontakt dermatit genital bölgenin uzun süre nemli kalmasına bağlı olabilir. Peniste egzamanın diğer nedenleri arasında bazı kayganlaştırıcılar, allerjik reaksiyonlar, sert sabunlar, sperm öldürücü ürünler veya ağır cilt temizleme ürünleri kullanmak bulunmaktadır. Bazen kullandığınız prezervatiften de kaynaklanabilmektedir. Bu tür ürünlere karşı cildinizin aşırı bir tepkisi olarak peniste egzama ortaya çıkar. Kontakt dermatit rahatsız edici bir madde veya alerjene maruz kaldıktan sonra hızlı bir şekilde oluşabilir. Semptomlar genellikle başlangıçta bir saat ile iki gün içinde ortaya çıkar. Genellikle penis üzerinde döküntü olarak adlandırılan peniste egzama kırmızı, beyaz veya gri bir tabaka halindedir. Bazı erkeklerde çok idrara çıkma veya cinsel uyarılma sırasında ağrıya neden olan kabarcıklar da oluşabilmektedir. Peniste egzama olması vücudun herhangi bir yerinde başka bir egzamaya sahip olmaya benzemez. Ciltte kızarıklık, kabarcık ve kaşıntı ile karakterizedir.

Semptomları, cinsel yolla bulaşan bir hastalık gibi gözükebilir. Peniste egzamanın kendi kendinize teşhisi neredeyse imkansızdır. Peniste herhangi bir hastalık utanç verici olabilir, ancak acil tıbbi müdahaleye ihtiyacınız olabilir ve gelecekteki komplikasyonların önlenmesi için bir doktordan yardım almak önemlidir.

Penis üzerinde Egzama için Çözüm

Eğer vücudun herhangi bir yerinde başka bir egzamadan muzdaripseniz ve peniste egzamanız oluşmuşsa dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Penis üzerindeki cilt incedir ve vücudun diğer bölgelerinden farklı bir yapıya sahiptir.

Peniste egzama, penisin çeşitli organizmalara karşı tepkimesi olabilir. Egzamanız geçene kadar cinsel temastan uzak durun.

Bilinçsizce herhangi bir yüzeye dokunduktan sonra genital bölgeye dokunmaktan kaçının.

Cildi nemlendirmek için E vitamini içeren bir krem veya vazelin kullanabilirsiniz.

Çamaşır sabunları, yumuşatıcılar ve banyo sabunu de peniste egzamaya neden olur. Dolayısı ile iç çamaşırlarınızın temizliği esnasında kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. İç çamaşırlarınızın üretildiği kumaş da önemlidir. Pamuklu kumaşlar kullanmalı, naylon içeren kumaşlardan üretilen iç çamaşırlarından uzak durmalısınız.

Peniste egzama tedavisinde doktorunuz şişkinliği ve kaşıntıyı azaltacak ilaçlar önerecektir. . Bölgeye soğuk kompres uygulamak da kaşıntıyı ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur.

 

Benzer Yazılar

Elde egzama Elde egzama kaşıntılı ve rahatsız edici olmasının yanında naho...
Evde yapılabilen 8 saç bakımı önerisi Yumurta, yoğurt ve bal ilk bakışta kahvaltı için harika bir ...
Salatalık, limon ve bal ile yüz temizleyici maske... Cildinizi salatalık, limon ve bal ile yüz temizleyici hazırlayar...
Cilt lekelerine karbondioksit lazer tedavisi Ciltte yaşın artması ve güneşe maruz kalmadan ötürü lekelenmeler meydana gelmektedir. Cilt lekeleri iç ve dış faktörlere karşı tepkisini lekelenme yol...
Ayak çatlağı kaç günde iyileşir? Nasıl tedavi edil... Ayak problemleri ve ayaklarda yaşanan en önemli sorunların başı...
C vitamini takviyesiyle kırışıklıklarınızdan kurtu... C vitamini aslında cildinizde doğal olarak bulunmaktadır; ancak y...
Yüzdeki lekeler evde nasıl giderilir Yüzde oluşan lekeler büyük sıkıntı olabilir. Ama bu lekelerd...
Ayakları yumuşatmak için Eğer siz de yalınayak dolaşmayı, parmak arası terlik giymey...

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir