Sivilce izleri için maske

| 2012/12/19 | 0 Comments

Sivilce izleri için maske uygulayarak sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz. Sivilce izleri biraz zorlu bir tedavi gerektirmektedir. Evde kendi kendinize hazırlayacağınız sivilce izleri için maskeler cilt güzelliğinizi önemli ölçüde arttıracaklardır. Sivilce izleri için maskelerin ortak özellikleri cildinizin üzerindeki ölü deri hücrelerini kaldırmaları ve yeni cilt oluşumunu desteklemeleridir. Cildinizin hızlı bir şekilde yenilenmesi, sivilce izlerinizin geçmesine olanak sağlar. Bu nedenle sivilce izleri için maskeler düzenli uygulanmalıdırlar.

Sivilce izleri için doğal maske

1

Bir pamuk kullanarak sivilce izleri üzerine limon suyu uygulayın. Bunun için kulak çubuğu da kullanabilirsiniz. Ardından kurumaya bırakın. Bu işlemi her gün tekrarlayın. Hassas bir cildiniz varsa bu uygulamayı yapmayın.

2

Bir pamuk kullanarak sivilce izleri üzerine taze domates suyu uygulayın. 20 dakika beklettiktan sonra ılık suyla yıkayın. Alternatif olarak, sivilce izleri bulunan alanı üzerini taze domatesle ovabilirsiniz.

3

1 tatlı kaşığı gülsuyu ve 1 tatlı kaşığı sandal ağacı tozunu karıştırarak hamur kıvamına getirin. Sivilce izleri için doğal maskenizi hazırladıktan sonra izlerin bulunduğu alana sürün. 10 15 dakika beklettikten sonra maskeyi ılık suyla temizleyin. Her gün işlemi tekrarlayın.

4

Sivilce izleri için doğal maskelerden biri de salatalık suyudur. Salatalık suyunu sivilce izlerine sürdükten sonra 15 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın. Her gün işlemi tekrarlayın.

5

1 tatlı kaşığı lavanta yağı ve 2 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Bir pamuk ile sivilce izleri üzerine uygulayın. Cildinizi iyice emene kadar masaj yapın.

6

1 çay kaşığı tarçın tozu ile 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Sivilce izlerinin üzerine sürün. 25 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

 

Sivilce izleri için maske seçenekleri

Kabartma tozu

Kabartma tozu, doğal bir peeling malzemesidir. Cilde zarar vermeden cilt yüzeyindeki ölü cilt hücrelerini temizler. Sivilce izlerinin giderilmesinde kabartma tozu etkilidir.

Narenciye suları

Narenciye suları hem ölü hücreleri temizler hem de C vitamini ile cildin yeniden inşasına yardımcı olur. Örneğin limon suyu gibi konsantre narenciye suyunu cilde uygulayarak, önemli ölçüde ölü, yaralı cildi kaldırıp yerine yeni ve eşit tonlu cildin oluşumunu destekleyebilirsiniz.

E vitamini yağı

E vitamini yağı sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere uygulanabilir. E vitamini yağı sivilce izlerini defetmek ve cildin daha hızlı iyileşmesini teşvik etmek için birebirdir. Elinize yarım çay kaşığı E vitamini yağını dökün ve sivilce izlerinin üzerine masaj yaparak yedirin. Beş dakika boyunca cildinize masaj yapın. Ardından yumuşak bir bez ile fazla yağları cildinizden alın.

Ispanak

A vitamini ve A vitamini yardımcıları açısından son derece zengin olan ıspanak, sivilce izlerini ortadan kaldırmanıza ve cildinizin renk tonunu düzenlemenize yardım eder. Ispanağı bol bol tüketerek cildinizi içten besleyebilirsiniz.

Uyarı

Sivilce izleri için maske uygulamalarınız düzenli olarak devam etmelidir. Sivilce izlerinizin geçmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle hemen pes etmeyin. Bir süre sonra sivilce izlerinizin düzelmeye başladığını göreceksiniz.

 

 

Benzer Yazılar

Tırnak bakımı nasıl olmalı Tırnak Bakımı Tırnaklar keratinden oluşur. Keratin saçlarda, ciltte ve vücudun farklı yerlerinde de mevcut bir bileşendir. Tırnak bakımı sadece ma...
Naneli salatalık maskesi salatalık Eğer sizin de cildiniz yağlı ise, naneli salatalık maskesi cildinizi temiz ve pürüzsüz tutmanın çok güzel bir yöntemidir. Evde kendi ken...
Ayakkabı kokusu giderme yöntemleri ayakkabı kokusu Kötü kokan ayakkabılar çok utanç verici olabilir, ihtiyacınız olduğu halde insanların önünde ayakkabınızı çıkarmaktan kaçınabilirs...
Yulaf ezmesi ile el maskesi Yulaf ezmesi el maskesi Yulaf ezmesi el maskeleri ölü derinizden kurtulmanın en iyi yoludur. Ellerinizi nemlendirirken ölü hücreleri narince atman...
kahverengi lekeler nasıl geçer   Kahverengi lekeler Herkes pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak ister ama ne yazık ki, kahverengi lekeler kusursuz bir görünüm için b...
Tırnak soyulma ve yarıkları nasıl tedavi edilir... Sağlıklı tırnaklar Tırnak soyulma ve yarıkları pek çok insanın ortak sorunudur. Meydana gelen tırnak soyulma ve yarıkları nasıl tedavi edilir. Tır...
Yüzdeki dikiş izi nasıl geçer? Ne yapılmalıdır?... yüzdeki dikiş izi Herhangi bir cerrahi müdahale sonrasında insanların yüzlerinde dikiş izleri kalabiliyor. Bu da kişileri psikolojik yönden rahats...
Sivilce doğal yollarla nasıl geçer Sivilce tedavisi doğal yol   Sivilcelerle başa çıkmak için sabır, uzun süreli bitkisel bakım ve tedavi gerekir. Sivilcelerinizin hızlı bir...

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir