Sivilce lekeleri için kesin çözüm

| 2013/01/26 | 0 Comments

 

Sivilce lekeleri için kesin çözüm

Sivilce lekeleri için kesin çözüm

Cilt üzerindeki sivilceler çoğu zaman artlarında sinir bozucu sivilce lekeleri bırakır. Bu tarz sivilce lekeleri genellikle iltihaplı sivilcelerden sonra görülmektedir. Dermabrazyon, lazer tedavisi ve kimyasal peeling gibi sivilce lekeleri için kesin çözüm sunan yöntemler mevcuttur. Bunlar olmadan sivilce lekeleri nasıl kaybolur merak ediyorsanız sivilce lekeleri için kullanabileceğiniz maskeleri öneriyoruz.

Çay Ağacı Yağı ile Çamur Maskesi

Çay ağacı yağının benzoil peroksitle aynı etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır. Çay ağacı yağı bu özelliğinin yanında kimyasal maddeler içermediğinden cildiniz için daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Çay ağacı yağı son derece güçlü bir antibiyotik ve antifungal maddedir. Hücre yenilenmesini hızlandırır. Çok ağır olduğundan cilde uygulanmadan önce inceltilmesi gerekmektedir. Herhangi bir aktardan alacağınız yeşil kil maskesini ilk olarak hazırlayın. Yeşil kil maskesini ¼ bardak kadar bir kaba koyun. Üzerinde 5 6 damla kadar çay ağacı yağı ekleyin. Gözlerinize değdirmeden yüzünüze elde ettiğiniz maskeyi uygulayın. Maske tamamen kuruyana kadar bekleyin ve su ile iyice durulayın.

Karbonat maskesi

Karbonat doğal bir peeling malzemesi olarak kullanılabilir. Cilt üzerindeki ölü hücreleri kaldırabilen alkali özelliğe sahiptir. Bir karbonat maskesi çok hızlı bir şekilde çalışabilir. 2 yemek kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı suyu karıştırarak hamur haline getirin. Bazen ölçüler tamamen tutmayabiliyor. Maskeniz sulu olduysa karbonat, katı olduysa su ekleyerek bir hamur kıvamı elde edebilirsiniz. Sivilce lekelerinin olduğu bölgeye elde ettiğiniz hamuru yayın ve kuruyana kadar bekletin. Ilık su ile iyice durulayın.

Yulaf ezmesi Maskesi

Yulaf ezmesi cildi yatıştırır ve ölü cilt hücrelerini kaldırır. Yulaf ayrıca cilt için faydalı çeşitli vitaminler içerir. İçerdiği A ve B vitamini sayesinde kızarıklık ve iltihabı azaltır. Yulaf ezmesi maskesi yalnızca sivilce izleri ortadan kaldırmaya yardımcı değildir; aynı zamanda cilt tonunu açar ve cildi yumuşatır. 1 bardak su ve yarım bardak yulaf ezmesini birleştirin. Yulaf ezmesi tamamen soğuduktan sonra cilde yayın. 15 dakika bekletin ve ılık su ile cildinizi temizleyin.

Benzer Yazılar

Sabah kullanmak için yüz maskesi Eğer sabahları güne güzel başlamak için bir...
Patates ile cilt bakımı yapmak çok kolay Patatesi gıda maddesi olarak hepimiz bir çok yemekte türlü şekiller...
Sivilceler için bitkisel çözüm yolları Sivilce olarak bilinen akne problemi, kadın e...
Evde ağda yapımı Ağda 1980'lerden beri dünya çapında popüler bir hale gelmiştir a...
Çıban neden çıkar nasıl önlenir? Çıban vücudun herhangi bir bölümünde çıkan, ...
Saç için bal maskesi yapımı Ev yapımı doğal yollarla saç için bal maskesi nasıl yap...
Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer, hangi yöntem... Sivilce lekeleri için oldukça uzun süre...
Selülit için mezoterapi Çoğunlukla kadınların şikayeti olsa da, selülit ki...

Etiketler: ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir