Sivilce lekeleri için

| 2012/10/24 | 0 Comments

 

sivilce izleri

sivilce lekeleri

Sivilce izleri, çeşitli cilt lekeleri ve sivilce lekeleri için piyasada kesin sonuç vereceğini iddia eden bir çok marka yer alır ancak düzenli olarak kullansanız bile çoğundan sonuç alamazsınız. Candida bakterilerin neden olduğu sivilce problemine karşı benzoil peroksit kremler ve losyonlar kullanıldığında bile sivilceler çıkmaya devam edebilir. Sivilce lekeleri için ne yapabilirim diyor olabilirsiniz. Bunun için denemeye devam etmeniz gerekir. Neyse ki, cildin iyileşmesine yardım eden ve başlangıçta direnç gösteren sivilcelerin oluşumunu önleyen  doğal yöntemlerle evde sivilce lekelerini ortadan kaldırmak için çeşitli yollar vardır.

Sivilce lekeleri için ne yapılabilir

sivilce lekeleri için ilk olarak düzenli olarak cildinizin temizliğini yapmanız gerekmektedir. Doğal bir sabuna geçiş yapın. Herhangi bir aktarda doğal sabunlar bulabilirsiniz. Cilt bakımınız için kimyasal içermeyen bitkisel bir sabuna ihtiyacınız olacaktır. Yüksek kaliteli doğal sabunların temel maddesi bitkisel yağdır. Nazikçe günde iki kez, doğal sabun ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzü yıkarken nazik olmanız gerekir çünkü sert hareket ettiğinizde bakterilerin yayılmasına neden olursunuz ve sivilceler tekrar çıkmaya başlar. Bu sivilce lekeleri için de iyi değildir. Nazik, dairesel hareketlerle cilde zarar vermeden yüzünü temizleyin.

Sivilce lekeleri için kabartma tozu

Kabartma tozu ile hazırlayacağınız yüz peelingi sivilce lekeleri için birebirdir.  Yüz yıkandıktan sonra kabartma tozlu peelingi yüzünüze uygulamak sivilce lekelerini çıkarmak ve onları uzak tutmak için en iyi yollarından biridir. Peelingi hazırlamak ise çok kolaydır. Yaklaşık 1 tatlı kaşığı kabartma tozunu diş macununa benzer bir hamur yapana kadar su ile birleştirerek karıştırın. Yaklaşık 10 saniye boyunca yüzünüzün etrafında kabartma tozlu peelingi masaj yaparak uygulayın ve temiz su ile durulayın. Sivilce lekeleri için çok etkili olan kabartma tozu işini iyi bir şekilde yapacaktır.

Sivilce lekeleri için probiyotikleri es geçmeyin

Probiyotikler, sindirim sistemi ve bağırsaklara iyi gelen bakterilerdir. Sindirim sisteminin doğal sürecinde çalışmasına yardımcı olurlar. Ayrıca sivilceye neden olan candida bakterilerle de savaşırlar. Düzenli olarak probiyotik aldığınızda 1-2 hafta içerisinde etkileri cildinize yansıyacaktır. Sivilce lekeleri için probiyotik tüketebilirsiniz çünkü probiyotikler cildinizin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Benzer Yazılar

Gözaltı morlukları için evde yapılabilecek maskele... Gözaltında oluşan morluklar ve göz torbaları birçok...
Kafeinin cilt bakımında faydaları saymakla bitmez... Sabahları uyanmak için içtiğiniz bir barda...
Cilt lekelerinden kurtulmak   Hepimiz cilt lekeleri yada cilt kara...
Yağlı ciltler için greyfurtlu yüz maskesi maskesi... Yağlı ciltler için greyfurt maskesi, yağlı ciltlerde gerçekten muc...
Çillere çözüm getiren uygulamalar Çiller bazı insanlar için sıkıntı ve başka...
Sivilcelerden kurtulma Sivilce, derinin yağ bezlerinin iltihaplanması ya d...
50’li yaşlarda doğru cilt bakımı nasıl yapılır?... 50’li yaşlara geldiğinizde kullanacağınız bakım ürünleri artık daha az etki etmeye başlayacaktır. Eğer geç yaşlardan beri cildinize önem gösteriyorsan...
Sivilcelerden kurtulmak için gece tedavisi Sivilce lekeleri, sivilceler, siy...

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir