Sivilce yapan yiyecekler

| 2012/12/13 | 1 Comment
sivilce yapan besinler

sivilce yapan yiyecekler

Sivilce tedavi için zor bir cilt hastalığıdır. Sivilce tedavisi için doktor kontrolü altında çeşitli kremler ve ilaçlar kullanılmaktadır. Buna rağmen yeni sivilce oluşumunun engellenmesi için kişi her zaman tetikte olmalı ve cildine gereken özeni göstermelidir. Sivilce tedavisinde başarıya ulaşılsa da sivilcelerin nüksetmesinin nedeni, sivilce tedavisinin aslında çok uzun bir süre boyunca yapılması gerekliliğidir. Sivilce yapan yiyecekler herkes için değişiklik gösterebilir ancak genel geçer kurallar dahilinde size sivilce yapan yiyecekleri tanıtmak isteriz.

Sivilce yapan yiyecekler listesi

Sivilce ve Süt Ürünleri

Süt ürünleri birçok kişide sivilceleri kötüleştirebilir. Eğer süt ürünleri tüketmek veya süt içmek gerekiyorsa, sertifikalı organik ürünleri satın almanız gerekir. Sütün doğal hormonlar içermesi önemlidir. İneklere verilen çeşitli hormonlar, sütlerin de bu hormonlardan etkilenmesini sağlamaktadır.

Süt ve süt ürünlerindeki kötü hormon faktörünün yanında, genel olarak süt ve süt ürünlerinin sivilceyi kötüleştirdiği aşikardır ancak bunun tam nedeni bilinmemektedir.

Şeker ve Sivilce

Abur cubur  yiyecekler ve diğer tatlı yiyeceklerden uzak durun. Şeker doğrudan sivilce nedeni değildir ancak şeker bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Bağışıklık sistemi güçsüzleştikçe, sivilce oluşumu da artacaktır.

Ayrıca işlenmiş şekerler vücudun kan şekeri seviyesini değiştirmektedir. Bu da gözenekleri etkiler ve sivilce oluşumunu tetikler.

Şekerli içecekler

Şekerli içeceklerden kaçının. Şekerin bağışıklık sistemini güçsüzleştiren etkisine ek olarak çeşitli şekerli içecekleri içtiğimizde, daha az su tüketir hale geliyoruz.  Yeterli su içmek berrak, sağlıklı bir cilt bakımı için gereklidir.

İşlenmiş Gıdalar

Beyaz ekmek ve şekerli atıştırmalıklar gibi işlenmiş yiyecekler genel olarak kandaki insülin düzeyini yükseltirler. Bu sadece sivilce sorununu tetiklemez aynı zamanda farklı cilt sorunlarına da neden olur. 

Acılı yiyecekler

Acı ve kırmızı biber ve domates ürünleri gibi baharatlı yiyecekleri sınırlayın. Bu besinler sivilceye direkt olarak neden olmaz, ama onlar sivilce kızarıklıklarını artırabilir çünkü yüzdeki kan akışını ve dolaşımını arttırırlar.

Gıda Mitleri

Ebeveynlerin yağlı yiyecekler ve çikolata tüketmeme konusunda çocuklarını sıkça uyardığını biliyoruz. Genel kanı bu tür yiyeceklerin sivilce yapan yiyecekler arasında yer aldığına dairdir. Ancak bu iddiaları destekleyecek hiçbir bilimsel veri bugüne kadar elde edilmemiştir. Bu tarz yiyecekler genellikle sağlıklı beslenme sisteminde yer almamasından dolayı az miktarda tüketilmelidir ancak direkt olarak sivilceyle ilgileri bulunmamaktadır.

Sivilceleri önleme

Sivilce yapan yiyeceklerden kaçınmak sivilcelerinizi tamamen yok etmese de sağlıklı beslenme düzenine geçiş yapmak için aslında bu besinlerden kaçınmak doğru bir davranış olacaktır. Tek başına, beslenme düzeni sivilceleri önlemez ve geçirmez ancak yardımcı tedavi olarak uygulanabilir.

Benzer Yazılar

Cinsel organda et beni sebepleri ve tedavisi Üreme çağındaki kadınlarda sık görülen sorunlardan ...
Yüzde güneş yanığının evde tedavisi Güneş yanığı o kadar çabuk gerçekleşir ki, siz güneş kremi sürmeyi hatırlayana kadar çoktan yanmış olabilirsiniz. Yanmış yüzün acısını hafifleten ve r...
Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? Ne kullanmak g... Çiller, yaşlılık lekeleri ve yüzünüzde istenmeyen diğ...
Yüzdeki cilt lekeleri için bitkisel yollar Yüzdeki cilt lekelerini ortadan kaldırmak için birçok ...
Genç kalmak için cilt bakımı Cildimiz genel görüntümüzü belirleyen en önemli unsurdur ve ay...
Yüz bakımı nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyiz?... İster erkek isterse bir bayan olsun herkesin yüz ba...
Yüzdeki yara izleri bitkisel yolla nasıl geçer? Hiç kimse yüzünde yer alan ara izlerinden ho...
Limonlu yüz maskesi ve faydaları Eğer yüzünüze gerçek bir bakım yapmak istiyorsanız limon...

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. selim diyor ki:

    çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir