Üst bacak inceltme yolları

| 2013/02/21 | 0 Comments

 

Kadınların kalça, basen ve üst bacak bölgesi kilo almaya çok müsaittir. Vücudunuzdaki bu alanlara özel olarak uygulanacak egzersiz rutini, bu bölgelerdeki yağlanmayı azaltmak için etkili olabilmektedir. Özellikle haftada üç ila beş gün düzenli yürüyüş yaptığınızda vücudunuzun genel olarak inceldiğini ve sıkılaştığını görürsünüz. Sıkılaşmak sadece kilo vermek anlamına gelmemektedir. Vücuttaki iri kısımlar sıkılaştığında kilo vermeseniz bile çok daha ince ve zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Üst bacak inceltme egzersizleri

1

Merdivenlerden çıkın. Üst bacak inceltme için yapılacak en iyi egzersiz merdiven çıkmaktır. Gün içerisinde asansör yerine merdivenleri tercih etmek bile uzun vadede çok iyi sonuçlar almanızı sağlar. Merdivenlerde en az 20 dakika geçirin. Bu zorlu bir spor gibi görünebilir ancak bir süre sonra muhteşem bacaklara sahip olacağınız düşünüldüğünde denemeye değer! Kardiyo fitness, step ve aerobik de üst bacak inceltmek için etkili sporlardır.

2

Çömelmeler üst bacak kaslarını güçlendirmek için yararlıdır. Ayaklarınızı omuz hizasında tutun ve yavaşça eğilerek çömelin. Bacaklarınız 90 derece açıya ulaştıktan sonra yine yavaşça ayağa kalkın. Bu hareketi 15 kez tekrar edin. Günde 3 bölüme ayırarak toplam olarak 45 defa bu egzersizi yapın. 

3

Üst bacak inceltmede iki hafta içinde incelme sağlayan egzersiz ise makas egzersizleridir. Sırtüstü uzanın. Ellerinizi kalçalarınızın altına koyun. Bacaklarınızı kaldırın. İki bacağınız da yere değmemelidir. Sağ bacağınızı yukarı kaldırırken, sol bacağınızı yere değmeyecek şekilde aşağı indirin. Bacaklarınız adeta makas görünümünü almalıdır. Aşağıda bu egzersizin yapılışını inceleyebilirsiniz. Her oturumda 15 defa olmak kaydıyla bu egzersizi günde üç oturum şeklinde tekrarlamalısınız.

4

Üst bacak inceltmek için bisiklet çevirme hareketi de çok etkilidir. Günde 5’er dakikalık 3 set halinde bisiklet çevirme hareketi yapabilirsiniz.

Bu dört egzersizi haftada en az beş gün boyunca yaptığınızda 15 günün sonunda sonuçlar görülmeye başlanacaktır.

Üst bacak inceltme yöntemleri

 

Üst bacak

Üst bacak

Eğer bacaklarınızın kalınlığından şikayet ediyorsanız üzülmeyin, aynı durumda olan milyonlarca kadın bulunuyor. Yalnız değilsiniz! Bacaklarınızın daha iyi görünmemesi için hiçbir neden yok. Bazı yaşam tarzı değişiklikleri yaparak, beklediğinizden daha güzel bacaklara sahip olabilirsiniz.

1

Eğer kilo probleminden dolayı üst bacaklarınız kalınsa, genel olarak kilo vermeniz gerekir. Vücudunuzdan gidecek yağlar aynı zamanda bacak bölgenizden de gidecektir. Kendinize bir diyet listesi oluşturmak amacıyla diyetisyene gidebilirsiniz. Eğer bu işi kendi kendinize halletmek istiyorsanız öncelikle yediklerinizin kalorisini hesaplayın. Bu kalori miktarını 1200 ile 1500 arasına çekmeniz gerekiyor. 1200 kaloriden az olan diyetler yoyo etkisi yapabilir. Bir öğünde 200-500 kalori arasında almalısınız.

Yağ yakımı için her gün harcadığınızdan daha fazla kaloriyi yakmak durumundasınız. Haftada bir kilo vermek isterseniz, günlük almanız gereken maksimum kalori miktarından 500 kalori daha az almaya başlayın. 3500 kalori yarım kilodur ancak, vücudunuz artı olarak kalori de almayacağından haftada 1 kilo vermiş olursunuz.

2

Egzersiz programı üst bacak inceltmek için kesinlikle uygulanmalıdır. Yukarıdaki egzersizleri aksatmanız halinde vücudunuz sıkılaşmayacak ve istediğiniz inceliğe biraz daha zor kavuşacaksınız.

3

Her gün sekiz ila on bardak kadar su için. Düzenli olarak su tüketmeyen kişilerin vücutları su toplamaya meyillidir. Vücut su istediğinde depoladığı suları tüketir. Vücudunuzun su toplamaması için düzenli olarak günde 8 10 bardak su içmelisiniz.

4

Bazı insanlar genetik nedenlerle kalın bacaklara sahiptir. Bu noktada gerçekçi olmak gerekiyor. Eğer bacaklarınız kalınsa, diyet ve spor bir yere kadar fayda sağlayacaktır.

5

Üst bacaklarınızın daha ince görünmesi için bronzlaşabilirsiniz. Bronzluk üst bacakların ince görünmesini sağlar. Esmer kişiler beyaz tenlilere göre genel olarak daha zayıf görünürler. Bacaklarınızın bronzluğunu koruyarak, ince ve fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Batıklarınızdan kurtulun Batıklardan kurtulmak için Batıklar vücudunuzu tahriş ederek acı bir deneyim yaşamanıza neden olabilir. Eğer batıklardan kurtulma yöntemlerini bil...
50 yaş cilt bakımı 50 yaş cilt bakımı Bir kadın 50 yaşına ulaştığında, cilt tipi olgun olarak kategorize edilebilir. Cildin kendini yenilemesi yavaşlar ve elastikiye...
Domates maskesinin faydaları domates maskesi Güzelliğiniz için domatesin faydaları Kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olur, böylece cilt daha sağlıklı görünecektir. Ci...
Selüliti azaltmak için yapmanız gerekenler   Selülit giderme   Selülit ciddi bir sağlık sorunu değildir. Aslında, bir sağlık sorunu değildir. Uyluk, kalça ve popo üzerinde b...
Vücut peelingi nedir ne işe yarar Vücut peelingi Vücuttaki ölü derinin atılması ve temizlenmesi işlemi olan peeling derinizdeki lekelerden de kurtulmanızı sağlar. Peeling, yıpra...
Hassas ciltler için yüz maskesi   Hassas ciltler için bitkisel yüz maskesi   Hassas ciltler için bakım yapmak zorlu bir süreçtir. Limon gibi asit içeren bakım malzemel...
40 yaş cilt bakımı nasıl olmalı 40 yaş 40 yaş cilt bakımında ilk olarak cilt sorunları üzerinde durulması gerekir. Sıklıkla karşılaşılan cilt problemleri ise daha da belirginleşen ...
Aloe Vera’nın cilde yararlı etkileri nelerdir? Aloe veranın bilinen bir çok olumlu etkisinin yanı sıra henüz tespit edilemeyen yararlı etkileri hala araştırılmaktadır. İlaç etkisi araştırmalara dev...

Etiketler: , ,

Kategori: Bacak Bakımı, Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir