Yıpranan saçlar nasıl düzelir? Ne yapmak gerekir?

| 2012/09/21 | 0 Comments
yıpranmış saçlar

Yıpranan saçlar

Saçlarınıza çok iyi bir bakım uygulamadığınız sürece zamanla saçlarınızın yıpranması kaçınılmazdır. Herkesin saç yıpranma oranı farklıdır ancak tüm saç tipleri bir miktar yıpranır. Hele ki saçlarınızı ısı ile şekillendiriyor ve boyuyorsanız saçlarınızın kesinlikle düzenli bakıma ihtiyacı var demektir. Yıpranan saçları tamamen onarıp eski sağlıklı hallerine döndürmek aslında bir hayaldir. Saçlarınızı bir miktar onararak eski görüntüsüne kavuşturabilirsiniz ancak yıpranan saçlar en azından içten yapısını eski haline sokamaz. Bu makalemizde yıpranan saçları onarmak için birkaç ipucu vermeye çalışacağız.
Yıpranan saçlarınızın onarımına yardımcı olabilmek için en azından haftada bir kez evde hazırladığınız zeytinyağlı bakım kürünü uygulayın. İki çorba kaşığı zeytin yağı ve bir yumurta sarısını çırpın. Hazırladığınız saç bakımı formülünü saçınızın diplerine ve uçlarına iyi bir şekilde sürün. 5-10 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın.

Yıpranan saçlarınız için E vitamini tedavisi kullanın. E vitaminini eczanelerden satın alabilirsiniz.  Evde hazırlayacağınız kür için 5 veya 6 E vitamini kapsülünü kırın ve ezin. Kullandığınız şampuanın içine katın. E vitamini saçlarınızın sağlığını arttıracak, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Eğer yıpranan saçlarınız varsa ayda bir kez düzenli olarak saçlarınızın uçlarını kesin. Saçlarınızı düzenli olarak kestirmek saçlarınızın daha hızlı uzamasına imkan tanır.

Saç kurutma makinesi kullanmayın. Eğer saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız en düşük ısı ayarında saçlarınızı kurutun. Aksi halde yıpranan saçlarınız daha da kötü bir hal alacaktır.

Yıpranan saçlarınızı onarıcı etkili bir şampuan ile yıkayın. Haftada iki veya üç kez saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Klor veya tuzlu suda yüzerseniz saçlarınızı hemen yıkayın. Tuzlu su ve klor saçlara zarar verecektir. Bu nedenle saçınızda ne kadar az kalırsa o kadar iyi olur. Böylece yıpranan saçlarınız daha da hasar görmemiş olur.

Benzer Yazılar

Saç boyanızı daha uzun ömürlü yapmak için 6 yol... Saç boyanızı daha uzun ömürlü yapmak iç...
Bal köpüğü saç rengi Bal köpüğü saç rengi kahverengi ve sarı karışımı etkileyici bir...
Papatya suyu ile saç rengi açma Kadınlar yaşamlarındaki değişikliğe önce saçlarıyla başlar. Saç kesimini değiştirir, saç rengini farklılaştırır ve kendilerini yenilemek isterler. Saç...
Saç uzatan vitaminler nelerdir     Vitaminler vücudunuzda doğru mik...
Voila 10.3 altın sarısı saç rengi Saç renklerinin en ışıltılısı su götürmez bir şekilde altın sarıs...
Kuru saçlar için maske nasıl uygulanmalıdır Genellikle yaz aylarının neden olduğu kuru saçların güneş ı...
Uzun saçlara bakım nasıl yapılır? Bu sezon ne olursa olsun saçlarınız uzun, sağlıklı ve ba...
Saçlarınıza asla yapmamanız gereken 7 yanlış Saçlarınız ile ilgili yaptığınız m...

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir