Yıpranan saçlar nasıl düzelir? Ne yapmak gerekir?

| 2012/09/21 | 0 Comments
yıpranmış saçlar

Yıpranan saçlar

Saçlarınıza çok iyi bir bakım uygulamadığınız sürece zamanla saçlarınızın yıpranması kaçınılmazdır. Herkesin saç yıpranma oranı farklıdır ancak tüm saç tipleri bir miktar yıpranır. Hele ki saçlarınızı ısı ile şekillendiriyor ve boyuyorsanız saçlarınızın kesinlikle düzenli bakıma ihtiyacı var demektir. Yıpranan saçları tamamen onarıp eski sağlıklı hallerine döndürmek aslında bir hayaldir. Saçlarınızı bir miktar onararak eski görüntüsüne kavuşturabilirsiniz ancak yıpranan saçlar en azından içten yapısını eski haline sokamaz. Bu makalemizde yıpranan saçları onarmak için birkaç ipucu vermeye çalışacağız.
Yıpranan saçlarınızın onarımına yardımcı olabilmek için en azından haftada bir kez evde hazırladığınız zeytinyağlı bakım kürünü uygulayın. İki çorba kaşığı zeytin yağı ve bir yumurta sarısını çırpın. Hazırladığınız saç bakımı formülünü saçınızın diplerine ve uçlarına iyi bir şekilde sürün. 5-10 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın.

Yıpranan saçlarınız için E vitamini tedavisi kullanın. E vitaminini eczanelerden satın alabilirsiniz.  Evde hazırlayacağınız kür için 5 veya 6 E vitamini kapsülünü kırın ve ezin. Kullandığınız şampuanın içine katın. E vitamini saçlarınızın sağlığını arttıracak, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Eğer yıpranan saçlarınız varsa ayda bir kez düzenli olarak saçlarınızın uçlarını kesin. Saçlarınızı düzenli olarak kestirmek saçlarınızın daha hızlı uzamasına imkan tanır.

Saç kurutma makinesi kullanmayın. Eğer saç kurutma makinesi kullanmak zorundaysanız en düşük ısı ayarında saçlarınızı kurutun. Aksi halde yıpranan saçlarınız daha da kötü bir hal alacaktır.

Yıpranan saçlarınızı onarıcı etkili bir şampuan ile yıkayın. Haftada iki veya üç kez saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Klor veya tuzlu suda yüzerseniz saçlarınızı hemen yıkayın. Tuzlu su ve klor saçlara zarar verecektir. Bu nedenle saçınızda ne kadar az kalırsa o kadar iyi olur. Böylece yıpranan saçlarınız daha da hasar görmemiş olur.

Benzer Yazılar

Kuru saçlar için şifalı bitkiler ve öneriler Dış görünüşte çok önemli yeri olan saçların bakımı için tipler...
Kuru saçlar için maske nasıl uygulanmalıdır Genellikle yaz aylarının neden olduğu kuru saçların güneş ı...
İnce telli saçlar için ideal saç modelleri İnce telli saçlar saç şekillendirme konusunda uğraşılması ...
Keratin saç bakımı yöntemleri hakkında Keratin saç bakımı yöntemleri uzun süreli olarak saçların...
Saç için beslenme önerileri Yediğimiz şeyler derimizden saçlarımıza kadar vü...
Kıvırcık saç yıkama Kıvırcık saç yıkama istenmeyen bir angarya haline olmak...
Saç boyamak için 8 ipucu Daha önce hiç cesur saç renklerini denemek istediniz mi? Veya gü...
Yumuşak, parlak ve güçlü saçlara sahip olmanın yol... Eğer saçınızın matlığından ve dolaşıklığ...

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir