Yoğurt ve kabartma tozu maskesi

| 2014/02/21 | 0 Comments

 

Kabartma tozu

Kabartma tozu

Bayanların başa çıkmak için her yöntemi denedikleri sivilceler ve cilt lekeleri için uygulanabilecek en iyi yöntem yoğurt kabartma tozu maskesidir. Bu maske sayesinde cildinizde bulunan sivilce ve akne gibi sorunlardan kurtulabilir, cilt lekelerinize kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Kalsiyum deposu olarak bilinen yoğurdun insan vücudu açısından faydalarını saymakla bitiremeyiz. Yoğurt içerdiği asit ile yağ yakarak cildimizde mucizevi etkiler yaratmaktadır. Özellikle yağlı ciltler için yoğurt cildin nem dengesini ayarlamada büyük fayda sağlamaktadır.

Kabartma tozu cilt üzerindeki ölü derileri yok ederek cildin yenilenmesini ve daha sıkı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Yoğurt ve kabartma tozunun cilt üzerinde oluşturduğu bu faydalardan yararlanmak için sizlere sunacağımız kolay ve zahmetsiz yoğurt kabarma tozu maskesi ile cildinizi yenileyebilirsiniz.

Malzemeler

Yoğurt

Yoğurt

  • 1 kaşık yoğurt
  • 1 paket kabartma tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yoğurt ve kabartma tozunu karışım haline getirdikten sonra cildinize uygulayın ve 1 saat bekleyerek yüzünüzü yıkamadan karışımı ovalayarak cildinizden çıkarın. Sonrasında ılık su ya da maden suyu ile yüzünüzü yıkayarak yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz bu karışımı haftada 1 kez uygulayarak kısa sürede cildinizdeki lekelerden ve sivilcelerden kurtulma imkanı bulabilirsiniz.

Kozmetik ürünlere milyonlarca para harcamaktan vazgeçerek, evinizde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz, oldukça zahmetsiz bir karışım olan yoğurt kabartma tozu maskesi sizi kısa sürede pürüzsüz bir cilde kavuşturacaktır. Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız yoğurt ve kabartma tozunun cilde karşı oluşturduğu mucizevi etkilerden sizlerde faydalanabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildinizin yenilenmesini, kırışıklıkların ve lekelerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın güzellik zor değil, önemli olan cildinize gereken özeni göstermenizdir. Her kadın güzeldir, fakat bakımlı ve bakımsız kadın vardır. Sivilceler ve ciltteki lekeler artık bu maske sayesinde yok olacak, sizde daha güzel bir cilde kavuşacaksınız.

Benzer Yazılar

Yanık izi bitkisel yolla nasıl geçer? Yanık izi çoğu kişide rastlanan can sıkıcı bir cilt le...
Sivilcelerinizle mücadelede limon kullanabilirsini... Sivilce tedavileri acı verici olabilir. Alt deriden türemiş sivilceler...
Saçınıza balı nasıl sürebilirsiniz? Bal sadece yemek için doğal bi kaynak değil hem de cildinize ve saçınız...
Göz altı torbalarından kurtulma yolları Gözlerinizin altındaki yumuşak, k...
sivilceler için evde yapılan maskeler etkili mi Sivilceler için evde yapılan maskeler düzenli kullan...
Kuru ciltler için temizleyici ve nemlendirici mask... Kuru cilt tipine sahipseniz sabun , sıcak su ve musluk suyu kullanımları cildinizde ekstra kuruluk yaratabilir. Sabun kullanımı cildinizin hassasiyeti...
Haftalık yüz bakımı için basit planınız hazır... Güzellik saati 1-      Cilt bakımımızın birinci adımı...
Dövme nasıl sildirilir? Cilde zararı nedir? Dövme yapıldığında derinin altına işleyen boya tanecikler deri altına itilir ve kan damarları çevresindeki makrofaj denilen hücreler tarafından hapsed...

Etiketler:

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir