Yüz nasıl beyazlatılır

| 2013/02/01 | 0 Comments

 

Yüz beyazlatmak

Yüz beyazlatmak

Cilt beyazlatma işlemi genellikle kimyasal tedaviler kullanılarak bir estetiysen gözetiminde yapılır. Bu yöntem çoğu kadın için pek de ilgi çekici değildir; hem fiyatından hem de en sağlıklı yol olmadığından dolayı… Yüz beyazlatmak için kolayca evde uygulayabileceğiniz çeşitli yüz beyazlatma formülleri bulunmaktadır.

Peki yüz beyazlatmak için nelere ihtiyacımız var?

  • 2 tatlı kaşığı un
  • 1 tutam zerdeçal
  • Limon suyu
  • Kaymak

1

Bir kaseye 2 çay kaşığı un koyun. Üzerine de bir tutam zerdeçal ekleyin.

2

Kaseye 5 ila 10 damla kadar limon suyu katın. Cildiniz çok hassassa limon suyu cildinizi tahriş edebilir. Bu nedenle karışıma çok az miktarda limon suyu ekleyin ve karışımı kullanmadan önce cildinizin ufak bir kısmında test edin. Kaşık yardımıyla karışımı karıştırın.

3

Karışıma 1 çay kaşığı kaymak katın. Maskenizi bir losyon kıvamına getirene kadar karıştırın.

4

Yüz beyazlatmak için hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. Maske yüzünüzde kuruyana kadar bekleyin ve ardından yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı her gün tekrarlayabilirsiniz.

Yüz beyazlatma formülleri

1

Yoğurt ve portakal suyunu eşit miktarda karıştırın. Miktar uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Örneğin birer kaşık yoğurt ve portakal suyunu birleştirebilirsiniz. Ardından bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Bu uygulamayı salatalık ve limon suyuyla da yapabilirsiniz. Püre haline getirdiğiniz salatalıktan bir yemek kaşığı ve limon suyundan da 1 yemek kaşığı birleştirerek maske olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Bir diğer kombinasyon ise eşit miktardaki bal ve limon suyudur.

2

Portakal kabuklarını güneş altında kurutun. Portakal kabuklarının kuruma süresi değişiklik gösterir. Bu süre 2 ila 4 günü bulabilmektedir. Portakal kabukları kuruduktan sonra onları toz haline getirene kadar ezin. Bir krem kıvamı elde edebilmek için üzerine kaymak katın ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı bir ay boyunca her gün tekrarlayın.

Benzer Yazılar

Ev yapımı bitkisel tüy dökücü Zerdeçal Asya orjinli hardal renkli bir baharattır. Çoğu kişi zerd...
Gözaltı şişlikleri ve halkarı için ne yapmalı?... Gözler altındaki koyu renkli halkalar ve...
Güzel bacaklar için egzersiz   Güzel bacakların genetik olması sadece bir hurafe! D...
Dakikalar içinde daha zayıf görünmek için 8 hile... Herkes her zaman zayıf görünmek ister ancak herkes bunun...
Çatlaklar için retinoid terapisi Retinoid tedavisini sivilce tedavisinde ola...
Yumurta Akı İle Cilt Maskesi Hazırlayabilirsiniz... Kadınlar için güzellik ve bakımlı olmak çok önemlidir. Zamanlarını çoğunlukla buna ayırırlar ki buda takdir edilecek bir durumdur. Düzenli egzersizler...
Aspirinli sivilce maskesi   Aspirin, sivilcelerden kurtulmak için ...
Ameliyat sonrası dikişlerin bakımı Ameliyat sonrası cildinizde yer alan diki...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Beyazlatma, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir