yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer

| 2012/12/05 | 1 Comment
Yüzdeki cilt lekeleri

Yüzdeki kahverengi lekeler

Bazı cilt tipleri kahverengi lekelerin oluşmasına yatkındır. Yüzdeki kahverengi lekelerin en bilinen nedeni güneştir. Bunun dışında birçok neden de yüzdeki kahverengi lekelerin oluşmasına etki edebilmektedir. Peki yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer?

1

Öncelikle yüzdeki kahverengi lekeler hakkında bilgi edinin. Yüzünüzdeki lekeleri sadece güneşe bağlamak yeterli olmayacaktır. Yüzdeki kahverengi lekeler karaciğer rahatsızlığından ileri gelebilmektedir. Ayrıca çeşitli hormonal bozukluklar veya cilt bakımı için kullanılan ürünlerde yer alan kimyasallar da yüzdeki kahverengi lekelerin suçlusu olabilir.

2

Bunu daha önce çok duymuşsunuzdur fakat güneşten uzak kalmak lekelerinizden kurtulmak için ilk adımdır. En az 30 koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmamalısınız.

3

Topikal kremler yüzdeki kahverengi lekelerin geçmesi için iyi bir tercih olacaklardır. Bu kremlerin C vitamini içerenlerini tercih edin.

4

Glikolik asit cildin üst katmanını kaldırmak ve yüzdeki kahverengi lekelerin görünümünü azaltmak için kullanılabilir. Glikolik asit içeren leke giderici kremler kullanın. Bu kremlerin bazıları reçete ile satılmaktadır.

5

Bu tedaviler kombinasyon halinde kullanılabilir. Farklı bir tedavi için lazerler veya bitkisel cilt beyazlatma kullanılabilir.  Bitkisel cilt beyazlatma kategorimiz altındaki cilt beyazlatma maskelerinin düzenli kullanımı lekelerinizden kurtulabilmeniz için size büyük fayda sağlayacaktır.

 

Benzer Yazılar

Kırışıklıklar için maske Cilt bakımı Anti-aging ve kırışıklık tedavileri her...
Lazer epilasyon hakkında merak edilenler    1-     16 yaş altına lazer epilasyon öne...
Anti-aging etkili bitkiler ve güzelliğe katkıları... Uzun yıllar güzelliğinizi korumak ve ona katkıda bulunmak istiyo...
Suna Dumankaya dudak dolgunlaştırma yöntemleri Suna Dumankaya dudak dolgunlaştırma amacıyla sizlere yardımcı olması için bitkisel önerilerde bulunmuştur. Bu denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmış ta...
Yazın cilt bakımı nasıl yapılmalı? Nelere dikkat e... Havaların ısınması ile bakıma ihtiyacınızın olduğunu bede...
Bacaktaki çatlaklara çözüm Genellikle kadınların estetik sıkıntısı olarak karşımı...

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. aven diyor ki:

    lutfan yardmedn hamilaekan lekelarem oldu ama dr getem har yare getem ckmeuorlar nolursun yardmedn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir