Yüzdeki kızarıklıklar nasıl geçer

| 2012/12/07 | 3 Comments
Yüz kızarıklıkları

Yüzdeki kızarıklıklar

Özellikle beyaz tenlilerin muzdarip olduğu yüzdeki kızarıklıklar genellikle cilt tahrişi veya benzeri tıbbi sorunlardan kaynaklanmaktadır. Doğru bir yüz bakımı ve cilt bakımı uygulandığında bu sorun tarihe karışır. Yüzdeki kızarıklıklar nasıl geçer merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek kızarıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

1

Yüzdeki kızarıklıkların azalması için öncelikle yüzünüzü yıkarken sert sabunlar kullanmamalısınız. Cildinizi ovarak temizlemek yerine nazik davranın ve yumuşak bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

2

Kırışıklık giderici krem ve çeşitli cilt bakımı ürünlerinin içeriğinde retinol bol miktarda yer alır. Eğer bu tarz bir krem kullanıyorsanız, bu kremler özellikle kış aylarında kızarıklığa neden olabilmektedirler. Bu nedenle kırışıklık kremini bırakmanız gerekir. Eğer kırışıklık kreminden vazgeçmek istemiyorsanız her gün kullanmak yerine haftada iki kez kullanmayı deneyin.        
3

Yüzdeki kızarıklıkları azaltmak için hidrokortizon özellikleri yatıştırıcı bir krem kullanmayı deneyebilirsiniz. Özel tasarlanmış cilt bakımı kremleri renk tonunuzu düzenleyebilir.

4

Eğer yüzdeki kızarıklıklarınız kronik bir sorunsa IPL lazer tedavisi ile onlardan kurtulabilirsiniz. IPL lazerler başlangıçta bir epilasyon aleti olarak tasarlanmıştır. Şu sıralar IPL lazer çatlak tedavisinden, sivilce tedavisine kadar birçok cilt sorunu için kullanılabiliyor. IPL lazer ile yüzdeki kızarıklıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Tedavi sonrasında kızarıklık ve şişme olsa da, birkaç gün içinde yüzünüz eski rengine kavuşacaktır.

 

 


Benzer Yazılar

Hindistan cevizi yağı ile cildi nemlendirme   Hindistan cevizi yağı cildin gereksinim du...
Kum ile ayak peelingi hazırlayabilirsiniz Ayaklar sıklıkla çorap ve ayakkabı içinde kaldıkları için ihmal edilirl...
Doğal yollarla cilt dolgunlaştırmak için Kadınlar yaşlandıkça ciltleri esnekliğin...
Doğum lekesi neden olur nasıl tedavi edilir? Birçok kişi doğum lekeleri ile doğmuş olsa da, gene...
Sivilcelerden kurtulma yolları   Sivilce özellikle ergenlik döneminde olan...
Elma sirkesi ile güneş lekesi tedavisi Cilt için oldukça faydalı olan elma sirkesi, içeriğinin asitli olması nedeniyle ciltte olan lekelerin azaltılması içinde kullanılan doğal bir üründür....
Koli bandı ile benlerin tedavisi Ben melanoctyic nevüs olarak bilinen nevus hücreleri içere...

Etiketler: ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Yüz Bakımı

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (3)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. cesur diyor ki:

    bence hepsini denedim….

  2. rabia diyor ki:

    umarı güzeldir…ben daha denemedim;inşallah güzeldir …nediyelim hayırlısı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir