10 adımda spa bakımı

0

 

Spa
10 adımda spa bakımı

Spa bakımı tamamen rahatlatıcı, gençleştirici ve bir o kadar da eğlenceli bir deneyimdir ancak bununla birlikte bir o kadar da pahalıdır. 10 adımda spa bakımı yazımızdaki yönergeleri uygulayarak evinizin rahatlığında tam bir spa keyfi yaşayabilirsiniz. Böylece paranızdan, gücünüzden ve seyahatleriniz için harcayacağınız yol parasından tasarruf edebileceksiniz. Bir de ek olarak 10 adımda kolayca cildinizi güzelleştirebileceksiniz.

1.Adım: Hazırlık

Saçlarınızı yüzünüze gelmeyecek şekilde arkadan sıkıca toplayın ve malzemelerinizi yanınıza alın. Aynı zamanda temiz, yumuşak bir havlunuzu, yüz peelinginizi, bir tencerede buharı tüten suyunuzu, büyütecinizi, siyah nokta çıkarıcı bantlarınızı, sıkılaştırıcınızı, ölü derinizden kurtulmanıza yarayan cilt yenileyici kreminizi, maskenizi, soğuk salatalık dilimlerinizi, toniğinizi, anti-aging (yaşlanma karşıtı) kreminizi, göz kreminizi ve nemlendiricinizi yanınıza almak isteyeceksiniz. Evinizin içinde bir spa rahatlığı için kokulu mumlarınızı yakın, ışıklarınızı bir miktar söndürün ve hafif rahatlatıcı bir müzik açın.

2.Adım: Temizlik

Yüz temizleyicinizi kullanırken cildinize yumuşak ve nazik davranın. Teninizi tüm makyajınızdan ve cildinizde gün boyu oluşan yağlı artıklardan arındırın. Dairesel hareketlerle cilt temizleyicinizi uygulayabilmek için parmaklarınızı kullanın. Tüm boynunuza ve yüzünüze masaj yapın. Ilık bir suyla yüzünüzü ve boynunuzu durulayın, yumuşak bir havluyla kurulanın.

3.Adım: Buhar banyosu

Bir tencerede suyu kaynatın ve bunu bir leğene aktarın. Buharı tütmekte olan suyun üzerine eğilin ve buharın tamamen yüzünüze gelmesi, dışarı gitmemesi için başınızın arkasına bir havlu ya da tamamen tencereyi ve yüzünüzü içine alabilecek bir bez koyun. Suyun çok sıcak olmamasına ve suya çok yaklaşmamaya özen gösterin. Burada istediğimiz asıl nokta suyun ılık olması, yavaşça buharlaşarak cildinizi nemlendirmesi ve siyah noktalı gözeneklerinizi açarak tüm içeriğini yumuşatması.

4.Adım: Siyah noktalarınızı çıkarın

Bütün siyah noktalarınızın yerini belirlemek için büyüteç kullanın ve siyah nokta çıkarıcı bandınızı o siyah noktaların hepsinin üzerine gelecek şekilde nazikçe yapıştırın. Tüm yağlı içerik siyah nokta çıkarıcı bandınızla birlikte dışarı çıkacaktır. Daha sonra sıkılaştırıcı sürdüğünüz bir pamukla tüm içeriği çıkmış gözeneklerinizi silin.

5.Adım: Peeling

Yumuşak dairesel hareketlerle peelinginizi yüzünüze sürerek tüm ölü derilerinizden kurtulun. Yüzünüze, boynunuza ve dilerseniz göğsünüze peelinginizi uygulayın. Göz çevresine sürmekten kaçının. Yüzünüzü peelinginizin hiç bir parçası kalmayacak biçimde iyice durulayın. Narince yumuşak bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

6.Adım: Maske

Maskenizi göz çevresine gelmemesine dikkat ederek yüzünüze sürün. Cilt tipinize en uygun maskeyi seçin ve paket üstündeki tüm talimatları okuyarak, adım adım yönergeleri izleyin. Arkanıza yaslanın ve soğuk salatalık dilimlerinizi gözlerinizin üzerine yerleştirin. Maskeniz sihrini gösterene kadar uzanın ve rahatlayın. Derin derin nefes alın. Gözlerinizi kapatın ve mumdan yayılan aromayı bedeninizde hissedin. Hafif müziğin tadını çıkarın. Maskeniz kuruduğunda salatalıkları bir kenara koyun, yüzünüzde maskeden eser kalmayana kadar ılık suyla iyice yüzünüzü durulayın.

7.Adım: Tonik

Cildinizle uyumlu toniğinizle ıslatılmış pamuk parçalarını yavaşça yüzünüze uygulayın.

8.Adım: İyileştirme

Ve artık cildiniz tamamen temiz ve ölü derilerinden arınmış, yani anti-aging (yaşlanma karşıtı) kreminizi sürmenin tam zamanı. Kreminizi yavaş dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze sürün.

9.Adım: Gözler

Göz çevrenizdeki ince deri şu ana kadar yaptığımız tüm adımların uygulanamayacağı kadar hassastır ancak işte şimdi sıra onların bakımında. Ekstra narin davranmak için serçe parmağınızı kullanarak göz kreminizi göz çevrenize sürün. Kremlerinizi uygulamadan önce soğutmanız, göz çevrenizdeki şişkinliği azaltmanıza yardımcı olur ve yaşlılık önleyici kremleriniz de gözünüzün etrafında oluşabilecek çizgileri ortadan kaldırır.

10.Adım: Nemlendirme

Kendi cilt tipinize uygun nemlendirici kremle cildinizi nemlendirin. Nemlendiricinizi dairesel hareketlerle yavaşça yüzünüze sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.