10 adımda spa yüz maskesi yapımı

0
spa yüz maskesi
spa yüz maskesi

Spa yüz maskeleri hem rahatlatıcı, hem cildi yenileyici hem de eğlenceli bir deneyimdir. Ancak güzellik salonlarında cilt bakımı yapıldığında çoğu zaman oldukça pahalıdır. Ancak bu spa tecrübesini evinizin rahatlığında edinebilmeniz de mümkün. Evde spa yüz maskesi yaparak hem zamandan hem de paradan kazanabilir, cildinizin çok güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte 10 adımda spa yüz maskesi yapımı tarifi:

1. Adım: Hazırlık

Saçınızı arkaya atın ve ihtiyacınız olan malzemeleri toparlamaya başlayın. Yumuşak bir havlu ve el bezi, yüz temizleme jeli, bir çaydanlık kaynar su, büyüteç, siyah nokta çıkarıcı, tonik, peeling malzemeleri, maske, taze salatalık dilimleri, anti-aging tedavisi, göz kremi ve nemlendiriciye ihtiyacınız olacak.

2.Adım: Temizlik

Yüz temizleyici jelinizi kullanarak nazikçe tüm makyaj ve yüz yağlarını temizleyin. Cildinize dairesel bir şekilde masaj yaparak temizleyiciyi uygulayın. Tüm yüzünüz ve boynunuza masaj yaparak temizleyici jel uyguladığınıza emin olun. Ilık su ile durulayın ve havlu ile nazikçe kurulayın.

3.Adım: Buhar

Başınızın üç yanından sarkacak şekilde havluyu başınızın üzerine yerleştirin. Daha sonra çok sıcak olmayan ancak buharı tüten bir su kabının üzerine başınızı eğin. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin. Eğer çok sıcak ise yüzünüzü suya fazla yanaştırmayın. Burada amaç cildi nemlendirmek için ılık ve nazik bir buharlama deneyimi yaşamak, cilt gözeneklerini açmak ve siyah noktaları yumuşatmak.

4.Adım: Çıkartın

Büyüteç ile siyah noktaların yerini tespit edin ve nazikçe sterilize edilmiş bir siyah nokta çıkarıcı ile her bir siyah noktayı çıkartın. Siyah noktanın üzerindeki yağ tıkacı, aletin içine emilecektir. Daha sonra sıkılaştırıcıya batırılmış pamuk çubuk ile her bir cilt gözeneğinin üzerine bastırın.

5.Adım: Ölü hücrelerden kurtulun

Ölü hücreleri atmak için cildinize nazikçe peeling jeli veya buna uygun bir maske ile dairesel hareketler ile masaj yapın. Yüz boyun ve göğüs bölgesindeki ölü derileri temizleyin. Ancak göz çevresinden kaçının. Daha sonra ölü ciltten kurtulmak için güzelce durulanın. Nazikçe cildinizi kurulayın.

6.Adım: Maske

Göz çevresinden kaçınarak maskeyi yüzünüze uygulayın. Cildiniz için uygun tip bir maske kullanın ve paketin üzerinde yazan yönergeleri okuyun. Sırt üstü yatın ve gözlerinizin üzerine de salatalık dilimlerini yerleştirin. Maskenin işini yapması için sessizce uzanın ve keyfinize bakın, rahatlayın. Maske kuruduktan sonra salatalıkları atın, güzel bir şekilde yüzünüzü ılık su ile durulayın.

7.Adım: Cildinizi sıkılaştırın

Pamuğu toniğe batırıp yüzünüze tonik uygulayın. Göz çevresinden kaçının ve cilt tipinize uygun bir tonik kullanın.

8.Adım: Tedavi

Yüzünüz artık tamamen temiz ve ölü hücrelerden arınmış durumda. Anti-aging tedavisi uygulamak için çok uygun bir zaman. Yüzünüze anti-aging tedavi kreminizi uygulayın ve yine dairesel hareketler ile yedire yedire masaj yapın.

9.Adım: Gözler

Gözlerinizin etrafındaki cilt, şu ana kadar bahsettiğimiz çoğu adımdaki işlemlerin uygulanamayacağı kadar hassas. Ancak bu adım gözleriniz ile ilgili olacak. Daha nazik olmak için küçük parmağınızı kullanarak gözlerinizin etrafına göz kremi sürün. Soğutucu kremler göz altı torbalarını azaltacak, anti-aging kremleri ise çizgilerinizin görünürlüğünü azaltacaktır.

10.Adım: Nemlendirin

Cildiniz için uygun tipte bir nemlendirici kullanarak cildinizi nemlendirin. Dairesel hareketler ile cildinizin tamamına nemlendiricinizi uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.