40 yaş cilt bakımı nasıl olmalı

0
kızıl saçlı kadın
40 yaş

40 yaş cilt bakımında ilk olarak cilt sorunları üzerinde durulması gerekir. Sıklıkla karşılaşılan cilt problemleri ise daha da belirginleşen kırışıklıklar, güneşin zararlı ışınlarının olumsuz etkileri ve cildin elastikiyetinin azalmasıdır. Aslında 40 yaş cilt bakımı geçmiş zamanlardaki düzenli cilt bakımının devamı niteliğinde olmalıdır. Ayrıca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yaşınıza ve cilt tipinize uygun cilt bakım ürünleri kullanmaktan geçer.

1

40 yaşında cilt bakımının vazgeçilmez bir parçası peelingdir. Haftada bir peeling yapmak neredeyse bir zorunluluk halini almalıdır. Pervin Bulgak katıldığı bir televizyon programında kahve telvesiyle yüzüne peeling uyguladığından bahsetmişti. Eğer pahalı kozmetik ürünlere para yatırmak istemiyorsanız bu öneriyi dikkate alabilirsiniz. Bununla birlikte birçok markanın peeling ürünleri de kozmetik mağazalarda yer alıyor.

2

Cildi nemlendirmek her zaman önemlidir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem düzenli olarak kullanılmalıdır. Cildiniz yağlı olsa bile nemlendirici kullanmanız gerekir.

3

Anti-aging ürünlere merhaba demenizin zamanı geldi! İçeriğinde alfa hidroksi asitler yer alan anti aging kremleri kullanmanızda fayda olacaktır.

4

yüz için olanlardan daha farklıdır. Çoğu kadın buna önem vermiyor ancak yüzümüzdeki cilt kalınlığı ile göz çevremizdeki cilt kalınlığının birbirinden oldukça farklı olduğunu düşünürsek aradaki farkı rahatlıkla görebiliriz. Özellikle 40’lı yaşlarda göz çevresindeki kırışıklıklar daha da önem kazanır. Bu nedenle etkili bir göz kremi edinmenizde ve günlük olarak kullanmanızda fayda olacaktır.

5

Estetik olarak bazı uygulamalara kapı açmanızda fayda var. Dermabrazyon, botox gibi uygulamalar etkili sonuçlar getiriyor. En azından bu konularda bilgi alın.

6

Tüm bunların yanında cildi korumak da büyük önem taşıyor. Cildinizi güneş ışınlarından korumanız son derece önemli. 20 yaşında bir kadın için de 50 yaşında bir kadın için de UV ışınları zararlıdır. Ayrıca yaşınız itibariyle cildinizde güneş lekelerinin oluşması daha kolay olacaktır.

7

Genel olarak huzurlu bir yaşam tarzı seçmeniz cildiniz için de olumlu etkiler yaratır. Günlük uyku sürenize ve uyku düzeninize dikkat edin. Gerginlikten ve sizi rahatsız eden konu, olay ve kişilerden mümkün olduğunca uzak kalın.

8

Cilt bakımının sadece yüz ile sınırlı kalmadığını unutmayın. Tüm cildin nemlendirilmesi ve bakımının yapılması gerekir.

9

Sigara, alkol ve kafein gibi bağımlılıklarınızdan kurtulmanız mümkünse hiç vakit kaybetmeyin. Eğer bu bağımlılıklarınızı bırakmak sizi zorlayacak gibiyse en azından minimum düzeye indirin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.