5 günde cilt sıkılaştırma

0
sıkı cilt
5 günde cilt sıkılaştırma

Kırışıklıklar ve cilt sarkması genetik, yaşlılık, kilo kaybı, aşırı güneş ışığına maruziyet ve egzersiz azlığı gibi birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Ancak şanslıyız ki 5 günde cilt sıkılaştırma yapabileceğiniz bir formül mevcut. Birkaç gün içinde önemli bir etkinliğe katılacak olabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda 5 günde cilt sıkılaştırma formülü tam da aradığınız şey.

5 günde cilt sıkılaştırma için gereken malzemeler

  • Şeftali
  • Yumurta beyazı
  • Blender
  • Havlu
  • Salatalık
  • Yoğurt
  • Hindistan cevizi yağı
  • Anında cilt sıkılaştırıcı serum

5 günde cilt sıkılaştırma nasıl yapılır?

1

Cildinize bir güzellik merkezinde peeling yaptırın veya evde kendiniz de peeling yapabilirsiniz. Peeling cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Olgun bir şeftalinin çekirdeğini çıkarın ve kabuğunu soyun. Daha sonra bir yumurtanın beyazı ile birlikte blenderdan geçirin. Karışımı cildinize elleriniz ile uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk su ile cildinizi durulayın ve havlu ile nazikçe kurulayın. Cildiniz daha yumuşak ve sıkı bir hale gelecek.

2

Cildinize bir tonik uygulayarak kan dolaşımını arttırın, cildinizin tazelenmesini ve yenilenmesini sağlayın. Evde yapabileceğiniz bir tonik tarifi arıyorsanız, bir salatalığı dilimleyin ve yoğurdun içine atın. Cildinize karışımı uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra su ile durulayın.

3

Her sabah ve her akşam cildinize 10 dakika boyunca masaj yapın. Masaj cildinizin altındaki dokuyu ve kaslarınızı sıkılaştırır, bu da cildinizin sıkılaşmasını sağlar. Masaj yaparken Hindistan cevizi yağı kullanmanız alacağınız verimi daha da arttırır.

4

Cildinize anında cilt sıkılaştırıcı bir serum uygulayın. Doğal ve %100 organik içerikten yapılmış bir serum seçin. Çünkü bazı serumlar uzun adede cildinize zarar verebilecek kimyasal maddeler içeriyorlar. Serumu her sabah ve her akşam, cildinizi yıkadıktan hemen sonra uygulayın.

5

Güneş ışığına maruziyetten kaçının. Güneş ışığı kırışıklıklar ve sarkmaların daha belirginleşmesine neden olur. Sentetik giysiler yerine pamuk veya doğal liflerden yapılmış giysiler giyin. Doğal iplikler cildinizi güneş ışınlarından daha iyi korur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.