50 yaş cilt bakımı

| 2012/10/23 | 0 Comments
50 yaşında cilt bakımı

50 yaş cilt bakımı

Bir kadın 50 yaşına ulaştığında, cilt tipi olgun olarak kategorize edilebilir. Cildin kendini yenilemesi yavaşlar ve elastikiyeti azalır. 50 yaşındaki kadınlar ve 50 yaş üstü kadınlar için  yararlı cilt bakım ürünleri cildin kaybettiği şeyleri doldurma işlevi görmelidir. Cildi biraz daha genç bir cilt görünümü için yeniden yapılandırabilir. 50 yaş cilt bakımının ana amacı cildin ihtiyaçlarını karşılamaktır.

50 yaş günlük cilt bakımı

Nemlendiriciler

Estee Lauder Re-Nutriv Creme

Estee Lauder Re-Nutriv

50 yaş civarı ciltlerin en büyük sorunu cilt kuruluğudur. Nemlendiriciler, olgun kadınlar için son derece yararlıdır. İyi bir nemlendirici cildin sertliğini giderir ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

50 yaş üstü kadınların cilt bakımı için ne kullanması gerekir diye sorarsanız size Este Lauder’ın Revitalizing Supreme Global Anti-Aging kremini öneriyoruz. Bu krem üstün nemlendirme özelliğine sahiptir ve aynı zamanda yaşlanma belirtilerini azaltır.

Etkili bir anti-aging bakımı ile yaşınızdan çok daha genç görünmek isterseniz yine Este Lauder Re-Nutriv serisini tavsiye ederiz. Krem, göz kremi, serum ve zengin krem ürünlerinin yer aldığı bu serinin etkisi kanıtlanmıştır.

Güneş koruyucular

50 yaş cilt bakımının en önemli unsuru ise cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaktır. Zaten güneş nedeniyle 50 yaşındaki kadınların ciltleri az yada çok zarar görmüştür. Bu nedenle daha fazla zarar görmemek için en az 15 koruma faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Kullandığınız fondötenin koruma faktörlü olup olmadığını sorgulayın. Koruma faktörlü fondöten kullanmak daha kolay olacaktır.

Yeşil Çaylı Cilt Bakımı Ürünleri

Yeşil çay içeren cilt bakımı ürünleri, dış etkenlerin yol açtığı hasarlara karşı mücadele eder. Yeşil çay ayrıca cildiniz için etkili bir antioksidandır. 50 yaş cilt bakımı için yeşil çay içeren tonikler, temizleyiciler, nemlendiriciler ve cilt bakımı ürünleri kullanabilirsiniz.

50 yaş haftalık ve aylık cilt bakımı

Peeling

Lancôme yüz peelingi

Lancôme Exfoliance Clarte

Özellikle 50 yaş cilt bakımının vazgeçilmezi arasında peeling uygulaması yer alır. Peeling cildinizin üstündeki ölü deriyi kaldırır ve daha genç görünmenize yardımcı olur. 20’li yaşlarda olduğu gibi çok kısa sürede sonuçlarını görmeniz mümkün olmaz ama etkili bir peeling biraz çaba ile maksimum sonuç verecektir.

Peeling için Lancôme Exfoliance Clarte yüz peelingi kullanabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız Garnier saf&temiz peeling tam size göre demektir.

Vitamin C Serum

Cildin dermis tabakası kollajenler taşır.  Kolajen cildin güçlü ve esnek hale gelmesini sağlar. 50 yaş ve üstü kadınların cildinde yeterli miktarda kollajen bulunmaz. C vitamini, kollajen üretimini desteklemektedir. C vitamini serum cildin daha genç görünmesi için kullanılmalıdır.

Nemlendirici Maskeler

 

Nemlendirici bir maske, günlük kullanılan nemlendiricilerin yanında cildin ihtiyacı olan nemi hapsedebilmesi için ek destek olarak kullanılmalıdır.

Bioderma Hydrabio Maske kullanabilirsiniz. Bu maske nemini kaybetmiş ciltler için kullanılmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Yüz Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.