50 yaş üstü kuru cilt bakımı ihmal edilmemelidir

0
50 yaş üstü kuru cilt bakımı ihmal edilmemelidir

50 yaş üstü kuru cilt, iyi bir cilt bakımına ihtiyaç duyar. 50 yaşınızı geçtiyseniz cilt bakımı asla ihmal edilmemelidir. Size cilt bakımı ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

50 yaş üstü kuru cilt günlük bakım

Kuru cilt temizliği

Sert ve klorlu su kuru ciltlerin nemini iyice alır. Cildinizi yumuşak bir temizleme sütü ile temizleyin. Sürdüğünüz temizleyici sütü sıcak kompress yaparak alırsanız temizleme cilde daha etkileyici olur. Tonik olarak alkolsüz olanları tercih etmelisiniz.

Günlük kuru cilt bakımı

50 yaş üstü kuru cilt bakımı için karışık vitaminler, nem ve yağ ihtiva eden emilüsyon ve kremler kullanması gerekir.

Gece kuru cilt bakımı

Cilt bakımı 24 saat boyunca devam etmelidir. Geceleri yağlı ve nemlendirici kremler kullanın. Kreminizin daha etkileyici olması için değiştirdiğiniz zaman kuru olan cildinize en uygun olanı bir güzellik uzmanının tavsiyesine göre seçmeniz gerekir. İlave olarak boyun ve göz çevresi için de krem kullanmalısınız.

Kuru Ciltler için Makyaj

Cilt bakımı için makyaj da önemlidir. Yağlı cilde ton veren makyaj malzemeleri cildinizi yumuşak ve yaz sıcağında çok natürel olarak gösterecektir. Genç ciltler için kullanılan makyaj malzemeleri 50 yaşındaki kadınlar için de uygundur. Yani krem şeklinde sıvı olan fondötenler hiçbir zaman pudra şeklindeki malzemeleri tercih etmeyin. Unutmayın cilt bakımı cildi korumakla başlar.

Kuru cilt bakımı tüyoları

Haftada iki kez krem ve nemlendirici maskelerle kuru cilt bakımı yapın. Cildiniz kırışıksa yağlı, nemli ve vitamin ihtiva eden maskeleri 20 dakika kullanmak çok yararlı olacaktır. Ekstra olarak mutlaka nemlendirici kullanın. Hiçbir zaman nemlendirici sürmeden sokağa çıkmayın. Yoksa cildiniz rüzgar ve güneşken kuruyacak, gerilecek ve yanacaktır. Gün boyunca göz çevresi kremli olmalıdır.

50 yaş üstü Cilt bakımı tüyoları

1-  Yağlı ve nemlendirici özelliği olan gündüz ve gece kremini yüzünüzün sürekli parlamasından kaçınmayarak sık sık sürmelisiniz.

2-  Krem maskelerle cilt bakımı yapmak kısa süre için cildin kırışıklıklarını ortadan kaldıracaktır.

3-  Yağlı pomatlar göz makyajını temizlemek için çok yararlıdır. Hassas ve kuru cilt bakımında bu yağlı pomatların çok faydasını görürsünüz.

4-  Krem şeklindeki makyaj malzemeleri pudra şeklinde olanlara göre cildinizi daha yumuşak yapacak ve aynı zamanda elastikiyet verecektir. Unutmayın 50 yaş üstü kuru cilt bakımı öncelikle cildi korumakla başlar.

5-  Makyajınızı cildinizin rengine uygun tonlarda seçmeyi ihmal etmeyin.

6-  Suda akmayan rimeller gün boyunca makyajınızın bozulmaması yönünden çok kullanışlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.