50’li yaşlarda doğru cilt bakımı nasıl yapılır?

0

50li yaşlar50’li yaşlara geldiğinizde kullanacağınız bakım ürünleri artık daha az etki etmeye başlayacaktır. Eğer geç yaşlardan beri cildinize önem gösteriyorsanız bunun faydalarını 50 yaşında göreceksiniz. Cildiniz sadece ufak dokunuşlarla istediğiniz canlılığa gelecektir. Ancak gene de 40’lı yaşlarda kozmetik kullanımı ya da makyajlarla kolayca görünmez yapabildiğiniz kırışıklıklar 50’li yaşlara geldiğinizde o kadar kolay olmayacaktır.

Artık olgun olarak nitelendirilecek cildinizin en önemli ihtiyacı çizgilerinizi doğrudan hedef alan hücrelerinizi yenileyen ürünlerdir. Özellikle gözeneklerinizi temizledikten sonra kullanacağınız hücre yenileyici ürünler alt katmanlara kadar işleyeceği için yaptığınız bakımı daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

Cildiniz artık nem ve kollajen üretmediği için özellikle hızlı kırışan dudak çevresi göz kenarı gibi bölgelerinizi zeytinyağı kullanarak yumuşatmalısınız. Bu bölgeler için bitkisel yağlardan da faydalanabilirsiniz.

Güneşin zararlı etkileri artık 50 yaşın üzerinde bir bayansanız sizin için daha tehlikelidir bu nedenle güneş koruma kreminizin faktörünü yükseltmenizi öneriyoruz. Genç yaşlarda güneşe karşı korunmadıysanız cildinizdeki lekelerin belirginleşeceği 50’li yaşlarınızda bu lekeleri gidermek için doğal maskeleri ya da leke açıcı ürünleri kullanmanız faydalı olacaktır.

Cildiniz 50’li yaşlarınızda dış etkenlere karşı daha savunmasızdır çünkü artık hücreleriniz kendini yenileyemez , herhangi bir hasar durumunda kendini onaramaz. Bu nedenle soğuk havalardan kendinizi korumanı gerekir. Soğuk hava azalan nem nedeniyle cildinizin daha kolay çatlamasına neden olacaktır. Ayrıca cildinizi yıkarken çok sıcak ,çok soğuk ve kireçli sulardan kaçınmanız cildinizin tahriş olmasını engelleyecektir.

Menopoz nedeniyle hormonal değişiklikler yüzünden kaybolan yağ ve nem dengenizi yüksek oranda yağ içeren, nemliliği arttıran ve esneklik sağlayacak ürünlerle desteklemeniz mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.