Adet sivilceleri

0
Regl sivilceleri
Adet sivilceleri

Sivilceler adet döngüsü sırasında vücudun hormon fazlalığı gibi birçok farklı nedenden kaynaklanabilmektedir. Adet sivilceleri, adet döneminde hormonların dalgalanmasına bağlı olarak ciltteki yağlanmamın artışından kaynaklanmaktadırlar. Adet dönemi sivilceleri için evde yapabileceğiniz bazı uygulamalar bulunuyor.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı ister regl dönemi sivilceleri olsun ister genel sivilce proglemi olsun sivilcelerle ve sivilce lekeleriyle mücadelede inanılmaz güçlü bir anti-mikrobik ve anti-mantar etkisine sahiptir.  Çalışmalar çay ağacı yağının sivilce tedavisi ve cilt temizlenmesinde benzoil peroksitle aynı şekilde etkili olduğunu göstermiştir. Benzoil peroksit bazı insanların kullanımı için çok sert olabilir ve tahrişe neden olabilir. Çay ağacı yağı tahriş etmeden cildi temizler. Çay ağacı yağı herhangi bir aktarda bulunabilir. Çağ ağacı yağından yapılmış merhemler, losyonlar ve esansiyel yağlar da dahil olmak üzere çeşitli ürünler işinizi görecektir. Çay ağacı yağını esansiyel yağ olarak satın alacaksanız bilmelisiniz ki bu ürün çay ağacı yağı içeren ürünler arasında en etkili olanıdır. Regl dönemi sivilcelerinin üzerine çağ ağacı yağını sürebilmek için kulak çubuğu kullanabilirsiniz. Kulak çubuğunu çay ağacı yağına batırın ve ardından yoğunluğunu alabilmek için suya batırın. Günde üç kez sivilcelerinizin üzerine sürün.

Elma sirkesi

Elma sirkesi adet sivilcelerinde etkili bir cilt bakımı malzemesidir. Cildin dış tabakasında yer alan bakterileri ortadan kaldırmak ve bakterilerin oluşumunu önlemek için çalışırken bir yandan da cilt yağlarını dengeler. Bir pamuk veya bezi elma sirkesiyle ıslatın ve cilde uygulayın. Ardından kurumaya bırakın. Günde iki kez cilt üzerine elma sirkesi uygulayabilirsiniz.

Yulaf ezmesi maskesi

Yulaf ezmesi cildi yatıştırır ve dengeler. Benzoil peroksit gibi B vitamini ve mineraller içerir. 1 çay bardağı kaynar su ile yarım çay bardağı yulaf ezmesini karıştırın ve tamamen soğuyuncaya kadar bekletin. Bir maske oluşturarak, adet sivilcelerinin üstüne uygulayın. Yulaf ezmesi maskesini 20 dakika kadar cildinizde bekletin ve ardından ılık su ile iyice durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.