Ahmet Maranki kil maskesi tarifi nasıl hazırlanır?

0
Kil maskesi
Ahmet Maranki kil maskesi

Cilt bakımı hangi tip cilde sahip olursanız olun günlük rutininizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Ahmet Maranki kil maskesi de günlük cilt bakımınız için çok kullanışlı bir maskedir.

Cildinizi güzelleştirmek için uygulayabileceğiniz çok çeşitli yöntemler vardır. Kozmetikçilerden alabileceğiniz ticari ürünler, marketlerde satılan losyonlar veya evde hazırlayacağınız maskeler ile cildinizi güzelleştirebilir, cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Market ve kozmetikçilerden alacağınız kaliteli ürünler genellikle pahalıdır ve içerdikleri birçok kimyasal madde vardır. Evde kendiniz yapabileceğiniz, hemen her evde bulunabilecek veya çok uyguna temin edilebilecek malzemelerde yüz maskeleri yapıp cildinizin yenilenmesini, gençleşmesini ve nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Yüz maskelerinde en çok kullanılan malzemeler bal, yoğurt, Hint yağı gibi malzemelerdir. Bu malzemeler ve yanlarına eklenen malzemeler ile birçok kombinasyon yapılarak çok değişik özelliklerde yüz maskeleri yapılmaktadır. Bu yüz maskelerini hem kolayca yapabilir hem de kolayca uygulayabilirsiniz. O kadar çok çeşit yüz maskesi tarifi vardır ki evde olan malzemeler ile yapabileceğiniz en azından birkaç tarif bulabilirsiniz. O halde lafı uzatmadan Ahmet Maranki kil maskesi tarifini sizinle paylaşalım.

Ahmet Maranki kil maskesi tarifi

Kil, eski yıllardan beri güzellik amaçlı kullanılagelmiştir. Özelikle cildi sıkılaştırması en tutulan özelliğidir. Ahmet Maranki kil maskesi tarifinde de gül suyu ve kil kullanarak cildinizi canlandıracak, yenileyecek, cildinize sağlık katacak bir maske yapmayı göstereceğiz.

Gereken malzemeler

  • Gül suyu
  • Kil

Hazırlanışı

Derin bir kasenin içine yeteri kadar kil koyun. Daha sonra bir yandan kili yoğururken bir yandan da yavaş yavaş gül suyu eklemeye başlayın. Karışım macun kıvamına ulaşıncaya kadar yoğurmayı ve gül suyu ilave etmeyi sürdürün.

Daha sonra elde ettiğiniz bu macun kıvamındaki maskeyi yüzünüze hiç boşluk kalmayacak şekilde sürün. Kil maskesi yüzünüzde en az 1 saat boyunca kalmalıdır. Saat dolduktan sonra kil maskesini ılık suyla yıkayarak yüzünüzden çıkarın. Maskeyi çıkardıktan sonra cildinizi gül suyu ile de durulayın. 7 gün süresince bu maskeyi günde bir kez uygulayın. Farkı görünce çok şaşıracaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.