Ahmet Maranki sivilce izleri tedavisi

0

 

Cilt güzelliği
ahmet maranki sivilce izleri

Sivilce gibi cilt problemleri aslında birer sonuçtur. Bunun sebeplerini bilmek bu sonucu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca uygulanan maske, kür, ürünler ile sivilceli oluşumdan kurtulmak için yardımcı olunur. Sivilce her insanın belirli dönemlerde yaşadığı hormanal durumlar üzerine, stres, aşırı yağ tüketimi, cildin yağlı oluşu ve temizliğinin doğru yapılmaması vb. belli başlı nedenler ile oluşmaya başlar. Sivilcenin kişi tarafından sıkılması cilt yüzeyinde kalıcı izlere neden olabilmektedir.

Ahmet Maraki sivilce izleri için önerdiği bazı bitkisel yönlü tarifler bulunmaktadır.

1

Bir bardak suya yaklaşık 10 gram taze veya kuru ceviz yaprağı konulur. 10 dk kaynatma işlemi gerçekleştikten sonra sivilce izlerinin üzerine kompres yapılır.

2

3 bardak suyun içine yaklaşık 20 gram marul kesilir. Doğranan marullar ile beraber su iki saat kadar kaynatıldıktan sonra, sabah akşam cilt bu su ile silinir.

3

Civanperçemi otu bir miktar suyun içinde 5 dakika kaynatılır. Altını söndürdüğünüz bu karışımı 15 dakika beklettikten sonra, gün içerisinde birkaç kez tekrarlayarak bu su ile cilt silinir.

4

Bir miktar sabun kökü, su ile kaynatılır. Elde ettiğiniz karışım cilde kompres yapılarak uygulanır.

5

Marul suyu sıkılır ve izlerin bulunduğu bölgeye sürülüp,  kompres yapılır.

Sivilce izleri tedavisi biraz uzun süren bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling yaptırmak yerine meyvelerin asitlerinden yararlanarak, cildinizi yenileye bilirsiniz. Daha sağlıklı sonuçlar elde etmek için düzenli uygulamalar yapmak gerekmektedir. Yarım bıraktığınız hiçbir tedavi yöntemi iyileşmye yönelik cevap vermez. Cilt insanın en önem vermesi gerektiği yeridir. Ne kadar iyi bakarsak o kadar az yıpranmış bir görünümüz olur. Ahmet Maranki sivilce izleri yöntemleri ile izleriniz üzerinde biraz uzun süren bu yöntemlerin arasından seçtiğiniz bir kür ile sonuç alana kadar uygulama yapnız önerili

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.