Ahmet Maranki sivilce kürü

0
Ahmet Maranki
Ahmet Maranki sivilce kürü

Ahmet Maranki sivilce kürü tarifleri toplamda sekiz adettir. Dilediğiniz tarifi uygulayabilirsiniz. Sivilceler hoş olmayan bir görüntüye neden olurlar ve onlar olduğu sürece cildimizi sağlıklı hissetmemiz pek de mümkün değildir. Biraz sabırla sivilcelerden kurtulmak sanıldığı kadar zor değildir.

Sivilceler için soğan kürü

1 soğanı elinizle kırın ve 2,5 bardak kaynar suda haşlayın. Ortalama 5 dakika kadar soğanı kaynattıktan sonra ocaktan alın ve soğutun. Elde etmiş olduğunuz soğan suyunun üzerine biraz limon veya bal ekleyin. Sabahları 1 bardak, akşamları 1 bardak tüketin.

Ahmet Maranki sivilce kürü tarifleri

Sivilce kürü
Sivilce kürü

Tarif 1

Civanperçemi otunu çay haline getirin. 5 dakika kaynattıktan sonra 10 15 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Ilıklaştıktan sonra sivilcelerin üzerine bir pamuk yardımıyla hafifçe ovalayarak sürün.

Tarif 2

Ahmet Maranki sivilce lekeleri için kil ve gülsuyu maskesini de tavsiye ediyor. Kili aktardan temin edebilirsiniz. 1 yemek kaşığı kadar kile 1 yemek kaşığı gül suyu ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırarak bir hamur elde etmeye çalışın. Eğer hamurunuz fazla sulu olduysa biraz kil ekleyebilir, fazla katı olduysa da biraz daha kil ekleyebilirsiniz. Öncelikle ılık su ile cildinizi yıkayın ve temizleyin. Ardından elde ettiğiniz sivilce lekeleri için maskeyi yüzünüze uygulayın. Maske yüzünüzde 60 dakika boyunca kalmalıdır. Bu süre zarfında maske katılaşacaktır. 60 dakikanın sonunda maskeyi ellerinizle çıkarabilirsiniz. Ardından yüzünüzü yine ılık suyla yıkayın. Sivilce lekelerine maskeyi 1 hafta boyunca uygulamaya devam edin.

Tarif 3

Sabun otu kökünü bir miktar suda 5 dakika boyunca kaynatın. 10 ila 15 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Ardından süzün ve elde ettiğiniz suyla sivilcelerin olduğu bölgeleri yıkayın.

Tarif 4

Marulu mutfak robotundan geçirin ve bir tülbent yardımıyla suyunu süzün. Elde ettiğiniz suya pamuk batırın ve pamuk yardımıyla sivilcelerinizin bulunduğu bölgelere masaj yaparak yedirin.

Tarif 5

Ceviz yapraklarıyla elde edeceğiniz çay da sivilcelerin üzerine sürülebilir. 10 gram kadar ceviz yaprağını (kuru veya taze farketmez) bir bardak suda kaynatın. On dakika boyunca kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. Ceviz yapraklarının suyunu süzün ve sivilcelerinizin üzerine ovalayarak uygulayın.

Tarif 6

20 gram kadar marul yaprağını 3 bardak suda kaynatın. 120 dakika boyunca kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Ardından suyunu süzün. Elde ettiğiniz suya pamuk batırarak cildinize ovalayarak yedirin.

Tarif 7

Sinir otu yapraklarını kaynatın ve ezin. İyice karıştırarak lapa haline getirin. Sivilcelerin üzerine elde ettiğiniz lapayı koyarak 15 20 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Uyarı

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.