Ahmet Maranki siyah noktalar için özel tarif

0

siyah nokta tedavisiİyi temizlenmemiş ve gözenekli ciltlerde siyah noktaların daha kolay oluştuğu bilinmektedir. Bunlar görünüm açısından hoş olmadığı gibi, sağlık açısından da olumsuz etkilere neden olur. Ahmet Maranki siyah noktalar için oldukça iyi sonuçlar verecek önerilerde bulunmaktadır. Ciltteki gözenekler ürettikleri yağla cildin çevre kirliliğinden ve alerjik etkenlerden korunmasına yardımcı olmaktadır. Gözenekler üstlendiği görevleri yerine getiremezse, ciltte kistler meydana gelebilir, yağlar cilt altına iner ve cildin enfeksiyonlara karşı direnci kaybolur. Ciltteki gözenekler gerektiği gibi temizlenmediğinde, siyah noktaların oluştuğu görülebilir. Cildi yağlı olan kişilerde gözenekler daha açıktır. Ayrıca ultraviyole ışınlarda gözenekleri genişletmekte, sağlık sorunları nedeniyle kullanılan bazı ilaçlarda aynı etkileri göstermektedir. Bu nedenle siyah nokta oluşumuna engel olmak için, Ahmet Maranki hocamızın önerilerine kulak verebilir, bunları uygulayabilirsiniz.

Ahmet Maranki siyah noktalara çözüm

Sayın Ahmet Maranki siyah noktaların önlenmesinden etkili çözümün limon suyu olduğunu belirtmektedir. Vitamin ve minerallerin etkisiyle ciltte oluşan siyah noktaları temizleyen, aynı zamanda yeniden oluşmalarını önleyen limon kürünün kullanılmasında yarar bulunmaktadır.

Bu kürü gece yatmadan önce uygulanması ve 15 gün süreyle devam edilmesi gerekir. Bir kâsenin içine koyduğunuz taze limon suyunu gece yatmadan önce cildinizdeki siyah noktaların üzerine masaj yaparak tatbik edin. Daha sonra yatabilirsiniz. Sabah kalkınca yine cildinize limon suyunu sürerek, 15 dakika kadar bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla temizleyin. Siyah noktalara daha hızlı çözüm sağlamak isterseniz, sabahleyin cildinize buhar banyosu yaptırdıktan sonra, limon suyunu uygulayın. Bu sayede siyah noktalardan daha çabuk kurtulacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.