Ahmet Maranki’nin mucizevi kil maskesi tarifi

0
Yeşil kil
Yeşil kil

Şifalı bitkiler ve faydaları konusunda uzman olan Akmet Maranki bitkisel tıp uzmanıdır. Pek çok konudaki cilt sorunlarımıza çözüm sunan Ahmet Maranki kil maskesi ile cilt güzelliğimize ve bakımımıza gül suyu ve kil kullanarak hazırlanan cilt bakım maskesini tavsiye etmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki kil maskesi sırları

Eski çağlardan beri faydası bilinen gül suyu ve kili bir araya getiren Ahmet Maranki bu iki malzemeyle bize cilt güzelliği muzicesini sunuyor.

Ahmet Maranki’nin tavsiyesine göre; Bir miktar kil ile gül suyunu birleştirerek elde edilecek macun kıvamındaki karışımın yüze sürülerek 1 saat bekletilmesi ve temizlenirken ovalayarak çıkartılması gerekmektedir. Temizleme işleminin sonrasında yüzünüze gül suyu sürmeniz ekstra fayda sağlayacaktır. 1 hafta boyunca tekrar edilmesi gereken bu maske sayesinde cildiniz inanılmaz bir güzelliğe erişecektir.

Ahmet Maranki’den Siyah Noktalar için tavsiye

Siyah nokta ve akne problemleriniz var ise, Ahmet Maranki doğal tonik ve kil maskesi tavsiyelerimizi dikkate almalısınız.

– 50 gram maden suyu içerisine çeyrek limon ve 30 gram gül suyu ekleyin. Sabah uyandığınızda, öğlen saatlerinde ve akşam uyumadan önce cildinizi bu doğal tonikle temizleyin.

– Hazırladığınız tonik sıvısı içerisine 1 yemek kaşığı doğal kil ilave ederek karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika sonra kuruma belirtisini hissedeceksiniz. Kuruyan maskeyi madem suyu ve ya gül suyu kullanarak temizlemelisiniz. 3 hafta boyunca tekrar ederek uygulamanızı öneririz.

Kil maskesinin faydaları

  • Yağlı ciltlerin yağ dengelerini ayarlar.
  • Cilt temizlemesinde başarılıdır.
  • Detoks ve deri dökülmesi için birebir özelliktedir.
  • Deri altında biriken toksinlerin ve iltihapların yok olmasına sebep verir.
  • Sivilce ve kara nokta tedavilerinde başarılıdır.
  • Cildi rahatlatır ve ipeksi yapar.
  • Yorgun ve cansız ciltlere canlılık ve genç görünüm verir.
  • Hassas ciltlere sakıncası yoktur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.