Alexandrite Lazer

0
Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer

Lazer teknolojisi tıp alanında giderek daha popüler hale gelmiştir. Teknoloji ve teknik gelişmeler sayesinde, lazer tedavileri görme yetisini düzeltme gibi tıbbi uygulamaların yanında, cilt hastalıklarını da geniş bir yelpazede tedavi edebiliyor. Amerika’da alexandrite lazerin, lazer epilasyonda kullanım izni 1997 yılında verilmiştir. 1997 senesinden bu yana, alexandrite lazer uygulayıcılarının konusunda uzman olması büyük önem taşıyor. Günümüze baktığımızda ise artık tıp alanında lazer teknolojisinin en çok kullanılan türlerinden biri alexandrite lazerdir ve alexandrite lazer uygulamada çok yönlüdür. Tüketicilerin çoğu istenmeyen cilt sorunlarının düzeltilmesi için, genellikle alexandrite lazeri tercih etmektedirler.

Alexandrite lazer geçmişi

Alexandrite lazer başlangıçta tıbbi kullanım için değil, bilimsel uygulamalar için geliştirilmişti. değildi. Başlangıçta sentetik kuyumculuk sektöründe kullanılıyordu. 1990’ların sonlarında, AlliedSignal adlı bir şirket alexandrite lazer sistemlerinin AR-GE çalışmaları için 100 milyon dolar yatırım yapılmıştır. Başlarda askeri teknolojide de kullanılan alexandrite lazer tıp uzmanlarının da dikkatini çekti. Alexandrite lazer, varis tedavisinde ve böbrek taşı tedavisinde de kullanılmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

İğneli epilasyonlar yerini şu sıralar lazer epilasyona bıraktır. Alexandrite lazer, lazer epilasyonda en sık kullanılan türlerden biridir. Kullanılan lazerler arasında, alexandrite lazerin en yaygın lazer türü olduğunu da söyleyebilirsiz. Lazer enerjisi kolayca kılların ihtiva ettikleri melanin pigmenti tarafından emilir. Ayrıca alexandrite lazer ince ve hafif kıl ve tüyler üzerinde de etkilidir. Kalın ve koyu kıllara özel olarak ayarlanabilir. Bütün bir sırt yüzeyi bile 30 dakika içinde lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Alexandrite lazer Nasıl Çalışır

Alexandrite Lazer teknolojisi, fototermoliz yaklaşımı kullanır. Hedeflenen tedavi bölgesi olan deri yüzeyine enerji lazer ışını gönderilir. Alexandrite lazer sayesinde lazer ışını istenmeyen cilt hücreleri ya da kıl follikülü çözünmesi için ısı enerjisine dönüştürülür. Lazer ayarlanabilir olduğundan, gücü tedavi durumuna göre değiştirilebilir. Alexandrite lazerde hızlı ve yoğun bir tedavi için ve ince kıl folliküllerine özel olarak daha kısa bir dalga boyu kullanılır.

Alexandrite lazer ile dövme silme

Hassas tedavi yöntemi sayesinde alexandrite lazer dövme silinmesi için etkili bir çözüm haline gelmiştir. Alexandrite lazer özellikle açık tenli hastalarda, cilt lekesi riski düşük olan dövme mürekkebini silmek için uygundur.Alexandrite lazer ile yeşil ve siyah mürekkepler, sarıdan kırmızıya uzanan mürekkeplere oranla daha kolay silinirler.

Uyarı

Ayarlanabilir vuruş hızı ve dalga boyları ile alexandrite lazer, lazer tedavisi için son derece konsantre ve çok yoğun bir seçenektir. Bu kadar kolayca melanin ve küçük saç folikülleri tarafından emildiğinden, istenmeyen pigmentasyon için risk teşkil edebilir. Tedavi sırasında kaldırılan hücrelerin yerine açık renkli veya beyaz renkte lekeler ortaya çıkabilir. Koyu tenli hastalarda, cilt lekesi riski daha yüksektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.